استخراج بیت کوین با گوشی به همراه آموزش و معرفی برنامه‌ها

استخراج بیت کوین با گوشی

آیا استخراج بیت کوین با گوشی به‌صرفه است؟ این مهم‌ترین سؤالی است که ممکن است به ذهن هرکسی برسد! به‌هرحال چند سالی است که داستان رمز ارزها و بیت کوین در بین جوامع مختلف گرم شده و این مسئله طرفداران بسیاری پیداکرده است. این موضوع با حمله بیت کوین به قیمت‌های ۵۰ هزار دلاری داغ‌تر شد و بسیاری در فکر این افتادند که بتوانند به هر طریقی از این دنیای جدید و عجیب سودی به دست بیاورند. استخراج بیت کوین در گوشی را می‌توان یکی از این راهکارها دانست.

استخراج و ماینینگ یکی از راه‌هایی است که هرکسی می‌تواند در دنیای بلاک چین و رمز ارزها به‌واسطه آن کسب درآمد کند. اگر بخواهیم قبل از توضیح در مورد استخراج بیت کوین با گوشی، به‌طور خلاصه از استخراج صحبت کنیم بهتر است این‌گونه بگوییم که ماینینگ عملی است که در آن شما بخشی از قدرت سخت‌افزاری سیستم خودتان را در اختیار شبکه بلاک چین قرار می‌دهید.

ازآنجایی‌که این شبکه فاقد هرگونه سرورهای مدیریتی است توسط خود کاربران باید مدیریت شود. شما درازای در اختیار گذاشتن بخشی از قدرت سیستم خود در خدمت شبکه میزان بیت کوینی را که از طریق ماینینگ به‌دست‌آمده به شما تعلق می‌گیرد. پس عملاً شما بدون هیچ زحمتی و تنها با در اختیار گذاشتن سخت‌افزار سیستم خودتان می‌توانید کسب درآمد کنید. این مهم‌ترین دلیلی است که باعث شده شما هم‌اکنون در این مقاله به دنبال شناخت استخراج بیت کوین با گوشی باشید و بخواهید بدانید که آیا استخراج بیت کوین با گوشی به‌صرفه است یا نه؟

قبل از اینکه به ادامه مبحث استخراج بیت کوین با گوشی بپردازیم، اگر نمیدانید bitcoin چیست در این مقاله به طور مفصل توضیح داده شده است.

استخراج بیت کوین با گوشی و پاسخ به یک سؤال

مهم‌ترین سؤالی که در مورد استخراج بیت کوین با گوشی وجود دارد این است که بیت کوین ماینینگ روی گوشی تلفن همراه می‌تواند ازنظر اقتصادی برای ما کارایی داشته باشد یا نه؟ این سؤالی است که همه ماینرها با تمام انواع سیستم‌هایی که کار می‌کنند به دنبال پاسخ به آن هستند.

درواقع در سال‌های ابتدایی شما با کمترین سیستم سخت‌افزاری و با کمترین زمان ممکن بود ده ها بیت کوین استخراج‌کنید. در آن موقعیت‌ها استخراج بیت کوین در گوشی می‌توانست حکم چاپ پول را برای شما داشته باشد؛ اما بر اساس الگوریتم سختی استخراج و همچنین افزایش تعداد ماینرها عملاً باید دید که آیا اصلاً استخراج بیت کوین با گوشی (بیت کوین ماینینگ روی گوشی تلفن همراه) صرفه اقتصادی دارد یا نه؟

تا به امروز حدود ۱۹٫۵ میلیون بیت کوین از دل بلاک چین استخراج‌شده است و شاید برایتان خنده‌دار باشد که بدانید تنها یک‌میلیون بیت کوین دیگر باقی‌مانده است. خنده‌دارتر این است که این استخراج بیت کوین محدود تا سال ۲۰۴۰ ادامه خواهد داشت. پس یعنی استخراج بیت کوین با گوشی یا با هر وسیله‌ای دیگر هرچند سال یک‌بار سخت و سخت‌تر می‌شود و این یعنی نیاز به افزایش قدرت سخت‌افزاری برای بهره‌وری بهتر!

بنابراین عملاً استخراج بیت کوین با گوشی به‌تنهایی نمی‌تواند مفهوم خاصی برای ما داشته باشد. ما باید ببینیم که آیا ازنظر سخت‌افزاری قادر به استخراج با گوشی هستیم یا خیر؟ از طرف دیگر استخراج بیت کوین با گوشی مسائل جانبی دیگری مانند مضرات دستگاه بیت کوین برای انسان و … دارد. پس باید برای پاسخ به این‌که آیا استخراج با گوشی می‌تواند برای مفید باشد یا خیر، به چند فاکتور توجه داشته باشیم.

استخراج بیت کوین با گوشی، جنگ بین زمان و بهره‌وری
درآمد بیت کوین با گوشی – مضرات دستگاه بیت کوین برای انسان

چگونه بیت کوین استخراج کنیم با گوشی، جنگ بین زمان و بهره‌وری

 

مهم‌ترین فاکتوری که در مورد استخراج بیت کوین با گوشی وجود دارد، مسئله زمان است. شما نمی‌توانید همه عمر منتظر یک سود درست حسابی باشید. در کلام ساده‌تر شما باید بدانید که در چه مدت‌زمانی می‌توانید از طریق استخراج بیت کوین در گوشی به سود موردنظر برسید.

بگذارید دقیق‌تر مسئله استخراج بیت کوین با گوشی را توضیح دهیم. به‌صورت عادی ماینرها با استفاده از سخت‌افزارهای مخصوص سعی می‌کنند قدرت بالایی را در اختیار شبکه می‌گذارند. چرا؟ زیرا هر چه قدرت شما در شبکه بیشتر باشد درواقع سریع‌تر به سود می‌رسید. از طرف دیگر شما برای حضور در این شبکه هزینه‌هایی ازجمله نگهداری، تأمین نیرو و … را پرداخت می‌کنید. پس نمی‌توانید تمام عمر منتظر باشید.

مسئله دیگر که در مورد استخراج بیت کوین با گوشی و سایر سیستم‌ها وجود دارد، مسئله استهلاک است که بسیار باید به آن دقت کرد. شما به‌واسطه استخراج بیت کوین سخت‌افزار گوشی خودتان را به‌صورت مداوم در اختیار شبکه قرار می‌دهید. این یعنی استفاده بیش‌ازاندازه ظرفیت تعریف‌شده. این اتفاق در مورد استخراج بیت کوین در گوشی را می‌توان مهم‌ترین معایب استخراج بیت کوین با گوشی بدانیم.

استخراج بیت کوین با گوشی
آموزش بیت کوین با گوشی – چگونه بیت کوین استخراج کنیم با گوشی

فاکتور دیگری که وجود دارد مسائل امنیتی است که بسیاری از ماینرها به آن توجه ندارند. ازآنجایی‌که استخراج بیت کوین با گوشی بهره‌وری بسیار کمتری نسبت به بقیه روش‌ها دارد کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد همین موضوع باعث شده است که بسیاری از اپلیکیشن هایی که در زمینه استخراج بیت کوین با گوشی فعالیت می‌کنند عملاً مورد غربالگری دقیقی قرار نگرفته باشند و این می‌تواند خطر استفاده از استخراج با گوشی را افزایش دهد. در زبان ساده‌تر به‌واسطه استخراج بیت کوین با گوشی بسیار احتمال دارد که شما برای فردی دیگر در حال استخراج باشید!

 

آیا بیت کوین قانونی است؟ سیر تا پیاز قوانین بیت کوین در ایران

 

بررسی معایب استخراج بیت کوین با گوشی
معایب استخراج بیت کوین

بررسی معایب استخراج بیت کوین با گوشی

 

در بالا فاکتورهای مختلفی را در مورد استخراج بیت کوین با گوشی بیان کردیم. اگر بخواهیم بر اساس این فاکتورها تصمیم به استفاده از استخراج بیت کوین با گوشی بگیریم درواقع ما قبول کردیم که با استخراج با گوشی با سیلی از مشکلات دست‌وپنجه نرم کنیم.

معایب استخراج بیت کوین با گوشی چیست؟ مهم‌ترین مضرات دستگاه بیت کوین برای انسان در این حالت خرابی قطعات مختلف گوشی ازجمله باتری آن است. ازآنجایی‌که گوشی فاقد سیستم خنک‌کنندگی قوی است و برای استفاده‌های این‌چنینی طراحی نشده است می‌توان حدس زد که استخراج بیت کوین با گوشی می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری وارد کند.

از طرف دیگر استخراج بیت کوین با گوشی یک عیب بزرگ دیگر دارد. قدرت پردازش گر گوشی مسلماً به نسبت دیگر انواع سیستم‌های ماینر بسیار ضعیف‌تر است. حال شما با در اختیار گذاشتن بخشی از این قدرت در اختیار شبکه عملاً دیگر نمی‌توانید استفاده مؤثری از گوشی خود داشته باشید. از طرف دیگر قدرتی که در استخراج بیت کوین با گوشی در حال فعالیت است به‌اندازه‌ای نیست که بتواند باوجوداین الگوریتم استخراج و بالا بودن تعداد ماینرها فایده‌ای داشته باشد.

تمام این موارد ما را به این نکته می‌رساند که عملاً استفاده از استخراج بیت کوین با گوشی چندان فایده‌ای ندارد و نمی‌تواند کارایی اقتصادی خاصی برای شما داشته باشد. البته در مورد استخراج با گوشی استثناهایی را می‌توان در نظر گرفت. ممکن است شما دارای چند گوشی قدیمی و ازکارافتاده هستید، می‌توانید از آن‌ها برای استخراج بیت کوین با گوشی استفاده کنید و اگر آن‌ها بتوانند ازنظر سخت‌افزاری دوام طولانی داشته باشند در این صورت استخراج بازدهی خواهد داشت.

 

استخراج بیت کوین با گوشی
آموزش استخراج بیت کوین با گوشی – چگونه با گوشی بیت کوین استخراج کنیم

استخراج بیت کوین با گوشی، چگونه محاسبه می‌شود؟ چگونه با گوشی بیت کوین استخراج کنیم؟

 

سؤال مهمی دیگری که در مورد استخراج بیت کوین با گوشی وجود دارد این است که استخراج بیت کوین با گوشی با چه واحدی محاسبه می‌شود؟ به‌طورکلی شما فارغ از استخراج بیت کوین در گوشی یا در هر سیستم دیگری هم که دست به ماینینگ بزنید بر اساس تعداد کد هش بر ثانیه قدرت ماینینگ شما مشخص می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید بیت کوین یا هر رمز ارز دیگر بر اساس هش ساخته‌شده است. ازاین‌رو هر چیزی که شما تحت عنوان استخراج بیت کوین در گوشی انجام می‌دهید چیزی جز خارج کردن کد هش به‌واسطه پردازشگر خودتان نیست.

استخراج بیت کوین با گوشی در بهترین حالت‌ها چیزی حدود ۵۰ هش بر ثانیه است؛ یعنی با توجه به قوی‌ترین سیستم‌های سخت‌افزاری که در بازار گوشی وجود دارد شما می‌توانید استخراج بیت کوین با گوشی را با بیت ریتی حدود ۵۰ هش در ثانیه محاسبه کنید. به‌طور عمومی گوشی‌هایی که همه ما استفاده می‌کنیم رنجی بین ۳۰ تا ۵۰ هش بر ثانیه را استخراج می‌کنند.

البته در این محاسبه استخراج بیت کوین با گوشی، گوشی‌های برند آیفون محاسبه نشده است، زیرا این شرکت تا به امروز اجازه نداده است که اپ های ماینینگ وارد اپ استور شوند و اجازه نصب آن‌ها بر سیستم ios نداده است.

 

نگرانی سرمایه‌گذاران از تثبیت بیت کوین زیر ۵۰۰۰۰ دلار

 

استخراج بیت کوین با گوشی، آشنایی با تعدادی از نرم‌افزارها
سایت استخراج بیت کوین با گوشی – تولید بیت کوین با گوشی

 

استخراج بیت کوین با گوشی، آشنایی با تعدادی از نرم‌افزارها یا برنامه استخراج بیت کوین با گوشی

 

همان‌طور که در بالاتر گفتیم، نرم‌افزار خاصی تا به امروز برای سیستم‌عامل ios معرفی نشده است و این مسئله به‌طورکلی برای صاحبان آیفون منتفی است؛ اما در مورد اندروید چند نرم‌افزار وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را از طریق گوگل استور دریافت کنید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این نرم‌افزارها باید دارای کیف پول معتبر بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال باشید. این نرم‌افزارها به‌طورکلی عبارت‌اند از:

۱- برنامه Minergate: تقریباً می‌توان بهترین و امن‌ترین نرم‌افزار در این حوزه را این برنامه بدانیم.

۲- برنامه Crypto Miner: برنامه‌ای ساده است که امکانات خوبی در اختیار ماینرها قرار می‌دهد.

۳- برنامه DroidMiner: این برنامه باوجوداینکه بسیار مورد دانلود قرارگرفته است اما چندان امتیاز بالایی در گوگل استور ندارد. علت اصلی آن را اکثر کاربران استفاده بیش‌ازاندازه از باتری می‌دانند.

۴- برنامه Electroneum: ازنظر کاربران اینترنتی این برنامه می‌تواند عنوان بهترین را برای خود داشته باشد. یک‌میلیون بار دانلود شده است و بسیاری از آن راضی هستند.

توجه داشته باشید همان‌طور که درباره ماینینگ با گوشی در بالاتر گفتیم، افراد زیادی در این حوزه فعالیت نکرده‌اند. ازاین‌رو نمی‌توان در مورد اپلیکیشن های آن نظر داد. با توجه به این‌که هر چهار سال سختی ماینینگ افزایش پیدا می‌کند و سیستم‌های سخت‌افزاری چندان پاسخگو نیستند به نظر نمی‌رسد که استخراج با گوشی چندان دوام داشته باشد.

آیا درآمد بیت کوین با گوشی به صرفه است؟ ( نحوه استخراج بیت کوین با گوشی )

بعد از این که با انواع نرم افزارها و سایت استخراج بیت کوین با گوشی آشنا شدیم و راه و روش این کار را یاد گرفتیم، یک سوال اساسی و مهم را باید پاسخ بدهیم. آیا این روش صرفه اقتصادی دارد یا نه؟

در واقع در اقتصاد سود حاصل درآمد منهای هزینه ها است. اما در بسیاری از موارد به خصوص کسانی که با دنیای اقتصاد چندان رابطه خوبی ندارند، مسئله هزینه ها را نادیده می گیرند و یا آن را به خوبی محاسبه نمی کنند. در واقع هزینه ها بخش عمده ای از سود ما را مشخص می کند. هر چقدر یک فعال اقتصادی بتواند هزینه های خود را کاهش دهد همانقدر سود دهی بیشتری خواهد داشت. این موضوع در مورد درآمد بیت کوین با گوشی نیز وجود دارد.

در واقع بیایید ببینیم بر اساس تمامی فاکتورهایی که گفتیم کسب درآمد از بیت کوین با گوشی با سود همراه است یا نه؟ روی بهتر این سوال این است که بپرسیم آیا هزینه های استخراج بیت کوین با گوشی به اندازه ای است که اجازه بدهد ما سود خوبی از درآمد خود داشته باشیم یا نه؟

بر اساس تمام فاکتورهایی که در بالاتر در مورد تک تک آن ها صحبت کردیم، تقریبا می توانیم با قاطعیت پاسخ این سوال را منفی بدانیم. چرا که عملا سختی بیت کوین به اندازه ای زیاد شده است که نیاز به سخت افزارهای بسیار سنگین و پیشرفته دارد و این اتفاق باعث شده است که نحوه استخراج بیت کوین با گوشی عملا غیر ممکن باشد. در کلام ساده تر عملا شما در این کار تنها توان گوشی و انرژی برق مصرفی خودتان را از دست می دهید و تقریبا هیچ چیزی به دست نمی آورید.

 

نحوه استخراج بیت کوین با گوشی
بیت‌کوین ماینینگ روی گوشی تلفن همراه

سایت استخراج بیت کوین با گوشی یا روش های دیگر؟!

 

اما چرا تنها به استخراج بیت کوین فکر می کنید؟ درست است که بیت کوین تبدیل به یکی از ارزشمندترین چیزها در دنیا اقتصاد شده است، اما این بدین معنی نیست که در بازار ارزهای دیجیتال و حتی در دیگر بازارها فرصت سودآوری وجود ندارد. خوبی بازارهای اقتصادی این است که تفاوت قیمت اهمیت دارد نه مبدا قیمتی! یعنی برای یک فعال اقتصادی اهمیت ندارد که بیت کوین الان ۵۰ هزار دلار است و یا یک کوین دیگر از یک دلار هم کم ارزش تر است. برای یک فعال اقتصادی این اهمیت دارد که این کوین ها چند درصد تغییر قیمت خواهند داشت.

بنابراین شما می توانید با سرمایه گذاری روی کوین های کوچک ولی آینده دار و یا با استفاده از استخراج این دسته از کوین ها که سختی بسیار کمتری دارند و عملا شما با گوشی خودتان نیز می توانید ده ها کوین از آن ها به دست بیاورید به سود مورد نظر خودتان برسید.

در کلام ساده تر این اهمیت ندارد که یک کوین ۵۰ هزار دلار است یا ۱ دلار، بلکه این اهمیت دارد که تغییر قیمت کوین ۵۰ هزار دلاری بیشتر است یا یک دلاری!
ایلان ماسک با تغییر روند خود و مهاجرت از بیت کوین به دوج کوین عملا این فرضیه را به طور کامل اثبات کرده است که کوین های کوچکتر بازار می تواند موقعیت های بهتری نسبت به بیت کوین در اختیار شما قرار دهد. شما تنها باید آن ها را پیدا کنید و از این فرصت ها نهایت استفاده را ببرید.

در این حالت شما می توانید با گوشی ساده خودتان هم دست به استخراج بزنید و از این رو درآمد و سود خوبی هم به دست بیاورید. همانطور که گفتیم در این راه پیدا کردن یک کوین مناسب و متناسب با استراتژی شما از همه چیز پر اهمیت تر است.

 

اگر نمیدانید bitcoin wallet چیست و میخواهید بدانید تعداد بیت کوین های استخراج شده چقدر بوده حتما این مقاله را بخوانید، تا به شما در این حوزه کمک کند.و همچنین درباره نحوه قیمت گذاری بیت کوین مقاله ای نوشته ایم که میتوانید آن را مطالعه کنید.
آیا میدانید ارز فیات چیست ؟ اگر با این موضوع آشنا نیستید حتما به آن سری بزنید 🙂

 

هدف جدید بیت کوین، بیش از ۵۸ هزار دلار است

20 دیدگاه برای “استخراج بیت کوین با گوشی به همراه آموزش و معرفی برنامه‌ها

  • مدیر سایت گفته:

   سلام و درود
   مضرات دستگاه بیت کوین برای انسان در این حالت خرابی قطعات مختلف گوشی ازجمله باتری آن است. ازآنجایی‌که گوشی فاقد سیستم خنک‌کنندگی قوی است و برای استفاده‌های این‌چنینی طراحی نشده است می‌توان حدس زد که استخراج بیت کوین با گوشی می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری وارد کند.

 1. محمدرضا فخیمی گفته:

  سلام دوست عزیز
  اول ممنون بابت توضیحات کامل و خوبتون
  خیلی مفید بود
  فقط یه انتقاد,چرا جواب دوستامون و ندادید؟
  کدوم ارز برای استخراج با گوشی بهتره؟
  میشه دراین مورد راهنمایی کنید
  سپاسگذارم که اطلاعاتتون و در اختیار دیگران میزارید

 2. شهریار گفته:

  سلام .دوستان هرکس میگه با گوشی نمیشه ارز دیجیتال استخراج کرد حتما اطلاعات کامل نیست.من که ماهانه با گوشیم درآمد خوبی دارم.استخراج بیت کوین از همه باصرفه تره

 3. سعیدناصری گفته:

  یکی به ماهم یادبده چه جوری باگوشی مثل شمادرامدداشته باشیم چیز زیادی نمی خام فقت بتونم یه ماشین بگیرم بستمه باهاش کارمی کنم

  • مدیر سایت گفته:

   سلام
   با توجه به استهلاکی که کامپیوتر شما خواهد داشت و برق مصرفی، در مقابل ارزی که به دست می آورید معمولا به صرفه نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اگر علاقه مند به شرکت در دوره جامع آموزش (بیت کوین) ارزهای دیجیتال به صورت رایگان هستی حتما این دوره رایگان رو تهیه کن

رفتن به صفحه محصول دوره رایگان