گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!

بانک ها یا صرافی ها؟ کدام یک بیشتر جریمه می شوند؟

بانک ها یا صرافی ها؟ کدام یک بیشتر جریمه می شوند؟

در حالی که قانون گذاران اغلب پروژه های مختلفی را در داخل و بیرون فضای رمزارزی مورد هدف قرار می دهند، قوانینی که علیه صرافی های رمزارزی وضع می شوند، بخشی از همان قوانینی هستند که برای موسسات مالی مرسوم و سنتی وضع شده اند. بنابه داده های منتشر شده توسط ردگیر تخلفات Good Jobs First، این پلتفرم ۵۰ مورد از بزرگ ترین قوانین وضع شده توسط قانون گذاران برای بانک ها، شرکت های سرمایه گذاری و دلالان در طول ۲۰ سال گذشته را، بررسی و تحلیل کرده است. بانک آمریکا در حدود ۸۲ میلیارد دلار جریمه دریافت کرده که شامل ۲۵۱ مورد جریمه مختلف، از جمله تخلفات امنیتی، می شود.

 

پیامی ترسناک و البته اشتباه، از طرف Coinbase به کاربرانش

 

JPMorgan Chase و Citigroup تقریبا از جمله بانک هایی هستند که بیشترین جریمه را داشته اند و از سال ۲۰۰۰ تا به کنون، به ترتیب در حدود ۳۵٫۹ و ۲۵٫۵ میلیارد دلار جریمه شده اند. در حالی که هم صرافی های رمزارزی و هم بانک ها به دلیل تخلفات مختلف جریمه می شوند، داده ها نشان می دهند که اقدامات قانون گذاران آمریکایی علیه فضای رمزارزها، کمتر از ۱ درصد میزان جریمه شرکت های سنتی، از آنها هزینه کم می کند.

 

10000 NFT رایگان، توسط Internet Computer منتشر می شوند

کوین تلگراف پیشتر اعلام کرده بود که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۲۱، جریمه های مربوط به تخلفات فضای رمزارزها، به طور کلی ۲٫۵ میلیارد دلار می شوند. این در حالی است که طبق داده های Good Jobs First جریمه بانک ها، شرکت های سرمایه گذاری و دلالان در طول بیست سال گذشته، مجموعا ۳۳۲٫۹ میلیارد دلار بوده است. یکی از بزرگ ترین اقدامات انجام شده توسط SEC، علیه اقدام تلگرام در سال ۲۰۱۸ برای ارائه ارز بوده است.

 

Visa توکن های غیرمثلی را، یک نوآوری مهم می داند

 

به این شرکت دستور داده شد تا ۱٫۲ میلیارد دلار و ۱۸٫۵ میلیون دلار نیز در سال ۲۰۲۰ پس از اتهام به تخلفات امنیتی، پرداخت کند. اما Bank Of America به دلیل فروش وام مسکن فاسد مربوط به بحران مالی سال ۲۰۰۸، بیشترین جریمه را به مبلغ ۱۶٫۶ میلیارد دلار دارد. البته شرکت های رمزارزی همچنان هدف اقدامات قانون گذاران ایالات متحده آمریکا خواهند بود. بنظر می رسد که قانون گذاران داخل کشور، بیشتر و بیشتر متوجه تاثیر اقتصادی نداشتن دستورالعمل های واضح برای شرکت های خلاق می شوند.

اگر میخواهید درباره لایحه مالیاتی رمز ارزها در آمریکا بیشتر بدانید، توصیه میکنم این مقاله را بخوانید.

 

منبع:

https://cointelegraph.com/news/banks-vs-exchanges-regulators-overwhelmingly-penalize-fiat-not-crypto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!