گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!

Vitalik Buterin معتقد است، حکومت غیرمتمرکز توکن محور، DeFi را از پیشرفت باز می دارد

Vitalik Buterin معتقد است، حکومت غیرمتمرکز توکن محور، DeFi را از پیشرفت باز می دارد

هم موسس اتریوم، Vitalik Buterin، نگاهی عمیق به حکومت غیرمتمرکز توکن محور انداخته و بیان کرد که مکانیزم رای گیری حاضر، معیوب بوده و ممکن است بخش DeFi را از رسیدن به پتانسیل کامل خود باز دارد. در پست وبلاگ طولانی که در ۱۶ آگوست منتشر شد، Buterin بیان کرد که جامعه رمزارزی نیاز دارد تا فراتر از رای گیری ارزی حرکت کند، چرا که در فرم کنونی خود وجود دارد. هم اکنون، اکثریت پروژه های DeFi ارتقاء های پروتکلشان، صدور پاداش و دیگر بخش های انتخاب حکومت را مدیریت می کنند.

 

Alibaba، اولین بازار توکن های غیرمثلی خود را راه اندازی کرد

 

در بخش انتخاب حکومت و مدیریت، رای ها میان دارندگان توکن، نسبت به میزان دارایی شان، توزیع می شود. البته، پروژه های زیادی به اجرا درآمده اند تا فرآیند رای گیری را تحت سلطه سرمایه گذاران بزرگ یا همان وال هایی که میزان زیادی توکن حکومتی دارند، در بیاورند. این فرآیند به آنها اجازه می دهد تا به حمایت از علایق و سود خودشان رای دهند. Buterin به دو موضوع مربوط به حکومت توکن محور اشاره کرده و بر ناهماهنگی انگیزه میان اعضای جامعه تاکید کرد. وی همچنین به آسیب پذیری این سیستم در مقابل خرید رای و حملات مستقیمی که خروجی رای های حکومتی را تحت تاثیر قرار می دهد، تاکید کرد.

 

میمون سایبری غول پیکر، تنها در ۵ ساعت ۴ میلیون دلار ایجاد کرد

 

Buterin در این باره گفت:” مهم ترین چیزی که امروزه می تواند انجام گیرد، دور شدن از این ایده است که رای گیری ارزی، تنها حالت مشروع غیرمتمرکزسازی حکومت می باشد.” Buterin موضوع شیوع جدا شدن را پیش کشید که در آن، خرید رای قابل دسترس است و سیستم های حکومتی می توانند از طریق قرض گرفتن وثیقه رمزارزی و استفاده از دارایی های توکنی برای رای دهی، دستکاری شوند. در رابطه با موضوع جدا شدن یا Unbundling، وی افزود:” شخص قرض گیرنده بدون هیچ علاقه اقتصادی، دارای قدرت حکومت است و شخص قرض دهنده دارای علاقه اقتصادی ولی بدون قدرت حکومت است.” Buterin نگاهی فراتر از حکومت توکن محور داشته و از کاوش برای سیستم های حکومتی بر مبنای اثبات انسانیت طرفداری کرد، که در آنها هر رای، متعلق به یک کاربر پروتکل است.

 

شکست بیت کوین در رسیدن به رکورد جدید و بازگشت به مرز ۴۶۰۰۰

 

 

منبع:

https://cointelegraph.com/news/vitalik-thinks-token-based-decentralized-governance-is-holding-defi-back

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!