استیکینگ Staking چیست ؟ آموزش کسب سود از استیکینگ ۱۰۰% اختصاصی

استیکینگ Staking چیست ؟ آموزش کسب سود از استیکینگ 100% اختصاصی

استیکینگ چیست؟ استیکینگ یکی از روش هایی است که شما می توانید به واسطه آن در بازار ارزهای دیجیتال کسب درآمد کنید. در این روش شما به جای سخت افزار سیستم، دارایی خودتان را در اختیار شبکه قرار می دهید و در ازای این شراکت جایزه یا پاداش دریافت می کنید. اما سوال اصلی این است که شبکه به این دارایی چه احتیاجی دارد؟( به نظر شما پشتوانه ارزهای دیجیتال چیست اگر دراین باره اطلاعات بیشتری میخواهید کسب کنید این مقاله را بخوانید)

احتمالا همه شما با سیستم های بانکی و مالی آشنایی خوبی داشته باشید. یکی از انواع حساب های این سیستم، حساب های بلند مدت یا میان مدت است. این حساب ها به نوعی طراحی شده اند که صاحب حساب به مدت مشخصی سرمایه خود را در آن قرار می دهد. در این مدت صاحب حساب حق برداشت را از خود سلب می کند و در ازای آن می تواند در انتهای دوره علاوه بر اصل پول سود خوبی از بانک بابت این مدت سپرده گذاری دریافت کند.

این روشی است که در همه جای دنیا مرسوم است و بانکداران به نوعی بدین طریق از مشتریان خودشان وام می گیرند تا سرمایه گذاری یا پروژه ای را مدیریت کنند. همین موضوع در دنیای ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. در واقع در شبکه بلاک چین نیاز به گردش مالی وجود دارد.

این گردش مالی به اندازه ای زیاد است که خود شبکه نمی تواند به تنهایی از عهده آن بر بیاید، از این رو عملا نیاز به یک نوع کمک از طرف کاربران خود دارد. این کمک که در انتها با پاداشی مناسب پاسخ داده می شود استیکینگ گفته می شود. سهام گذاری در بسیاری از کوین ها رایج است. استیکینگ تتر، استیکینگ ترون یا اتریوم و بیت کوین از معروف ترین این موارد است.

کارکرد اصلی استیکینگ چیست؟

اما بیایید کمی بیشتر در مورد استیکینگ صحبت کنیم. احتمالا با مسئله استخراج و ماینینگ آشنا هستید. در این ماینینگ نود ها علاوه بر استخراج کوین از دل ده ها میلیون کد هش، سعی می کنند که روابط و تراکنش های مختلف این شبکه را نیز مدیریت کنند و به نوعی این تراکنش را تایید کنند. اما مسئله ای که وجود دارد این است که به هر حال ماینرها بدون گرفتن پاداش دست به این کار نمی زنند.

بخش بزرگی از این پاداش در مسئله اثبات کار توسط خود صاحبان تراکنش ها پرداخت می شود. یعنی زمانی که شما می خواهید یک کوین از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل کنید، درصدی را باید برای پاداش ماینرها مشخص کنید. این درصد هر چقدر بیشتر باشد همانقدر احتمال انجام کار شما نیز بیشتر می شود.

اما در برخی مواقع تراکنش هایی در شبکه ایجاد می شود که به نوعی کسی عهده دار آن نیست. در کلام ساده تر گاهی اوقات شبکه نیاز به ماینرها پیدا می کند. اما برای این که بتواند هزینه این ماینرها را پرداخت کند باید سرمایه ای داشته باشد. روی سرمایه استخراج کوین هم نمی تواند حساب کند. زیرا این کوین های استخراج شده تماما جایزه ماینرها محسوب می شود. اینجاست که حساب بلند مدت کاربران می تواند به شبکه در ایجاد امنیت و قوام کمک کند.

در واقع استیکینگ یک نوع خزانه دولتی محسوب می شود. این خزانه هر چقدر قوی تر باشد مانند این است که پشتوانه شبکه بلاک چین قوی تر شده است. از این رو انتظار می رود که در این روش کاربرانی که به شبکه کمک می کنند درآمد خوبی داشته باشند. در واقع شبکه بیش از این که نودهای ماینر را دوست داشته باشد، استیکینگ را دوست دارد. زیرا آن ها سرمایه خودشان را در مسیر قوام شبکه قرار می دهند.

 

کلاه‌برداری رمز ارزی در قالب ایلان ماسک

 

استیکینگ تتر
آموزش استیکینگ در صرافی کوینکس

روش استیکینگ در شبکه بلاک چین

 

به طور کلی شما به دو صورت می توانید در شبکه بلاک چین اقدام به سهام گذاری کنید. در روش اول که به روش سرد یا خشک معروف است. شما باید با حداقل تعداد سهام مشخص شده ( مثلا اتریوم ۳۲ اتر را مشخص کرده است ) و با استفاده از یک کیف پول مشخص و معین که توسط همان شبکه اعلام می شود، سهام خودتان را قفل کنید.

حال بستگی به شبکه بلاک چین دارد که این سهام را دوست دارد برای چه مدت زمان نگه دارد. اما به طور کلی معمولا این کار برای چند ماه تا یک سال انجام می شود.

اما سوال اینجاست که اگر در استیکینگ تتر یا استیکینگ ترون و … حداقل سهام را نداشته باشیم اما بخواهیم در این سهام گذاری شرکت کنیم، چه کاری از دست ما بر می آید؟ در این حالت شما ناچارا نیاز به یک شریک یا همراه در این مسیر دارید. در کلام ساده تر شما با سرمایه گذاری در صرافی های معتبر می توانید با شراکت صرافی در این سهام گذاری شرکت کنید.

البته مسلما این کار نسبت به استیکینگ مستقیم و سرد سود کمتری دارد، اما مزیت هایی هم دارد. مثلا شما می توانید در موقعیت های مختلف سهام خودتان را کم یا زیاد کنید و یا این که به هر حال شما نیازی به رسیدن به حداقل سرمایه مورد نظر شبکه ندارید. استیکینگ در صرافی کوینکس یکی از بهترین روش ها در سهام گذاری محسوب می شود.
در ادامه سعی می کنیم بیشتر به تفاوت دو سهام گذاری سرد و منعطف بپردازیم و مشخص کنیم که کدام روش بهتر است.

 

استیکینگ Staking چیست ؟ آموزش کسب سود از استیکینگ 100% اختصاصی
سود استیکینگ ترون

سهام گذاری سخت یا منعطف؟

 

همانطور که در بالا گفتیم شما در سهام گذاری می توانید به صورت مستقیم یا به با واسطه عمل کنید. معمولا در صورتی که نتوانید حداقل سهم مورد نظر شبکه را تامین کنید سهام گذاری منعطف و با واسطه پیشنهاد می شود. اما سوال اصلی این است که اگر ما بتوانید حداقل سهام یک شبکه بلاک چین مانند اتریوم را تامین کنیم، در این حالت استکینگ مستقیم بهتر است یا این که بخواهیم از استیکینگ در صرافی کوینکس و سایر صرافی ها استفاده کنیم؟

خودتان چه فکری می کنید؟ از هر جنبه ای که به موضوع نگاه کنیم، متوجه می شویم که سهام گذاری مستقیم می تواند چند برابر به نفع ما باشد. در واقع شما در سهام گذاری با واسطه یا شراکتی بخشی از سرمایه خودتان را با بخشی از سرمایه صرافی شریک می شوید تا به سودی مشخص از شبکه برسید. بنابراین سود استیکینگ ترون بر اساس میزان سرمایه مشارکتی تقسیم می شود. از طرف دیگر صرافی ها بدون دریافت کارمزد کاری انجام نمی دهند.

بنابراین علاوه بر تقسیم سود، شما باید کارمزدی را نیز بابت این شراکت به صرافی پرداخت کنید. اما در حالت مستقیم شما می توانید از تمام سود استفاده کنید و هیچ کارمزدی نیز بابت حضور در این سهام گذاری پرداخت نمی کنید. به نوعی از طرف شبکه بلاک چین این سهام گذاری کاملا معاف از کارمزد است.

 

استخراج اتریوم پرسودتر از بیت کوین است

 

اما یک مسئله وجود دارد که باعث شده است که سهام گذاری در صرافی ها نسبتا جذاب باقی بماند. در واقع شما در حالت سخت و مستقیم سرمایه خودتان را برای مدت مشخص قفل می کنید و امکان دسترسی خودتان را به آن می گیرید. اما در حالت منعطف با وجود این که تعهد دارید سهام گذاری خودتان را تا انتها ادامه دهید، همچنان این امکان برای شما وجود دارد که سهام گذاشته خودتان را بردارید و یا تعداد آن را کم و زیاد کنید.

در واقع شما با در نظر گرفتن میزان سودآوری در موقعیت های دیگر می توانید کمی هم خسارت به صرافی بدهید و سرمایه خودتان را آزاد کنید. اما در حالت استیکینگ مستقیم عملا این امکان وجود ندارد. این تنها مزیت روش منعطف به روش سخت است.(در ادامه توصیه میکنم مقاله صرافی آنلاین معتبر و فول نود را هم بخوانید)

 

ستیکینگ
استیکینگ چیست و چه کارایی دارد – staking چیست

سوالات متداول

۱- استیکینگ در صرافی کوینکس چیست و چه کارایی دارد؟
به طور کلی سهام گذاری یا استیکینگ درست مثل یک سرمایه گذاری است. شما وقتی به شبکه بلاکچین اعتماد داشته باشید، روی آن سرمایه گذاری می کنید. این سرمایه گذاری باعث می شود که شبکه بتواند امنیت خودش را تامین کند و عملا در موقعیت های مختلف بتواند توانایی های خوبی از خود نشان بدهد.

۲- آیا احتمال حمله به سهام گذاری وجود دارد؟
همانطور که روی کاغذ اگر گروهی بتوانند بیش از ۵۰ درصد نودهای ماینر را در اختیار بگیرند می توانند حمله ای را ترتیب بدهند، احتمال این که گروهی بتواند بیش از ۵۰ درصد کوین های سهام گذاری را در اختیار خود داشته باشد نیز وجود دارد. اما این کار عملا غیر ممکن است. هر چقدر یک گروه بخواهد کوین بیشتری سهام گذاری کند، عملا باید کوین بیشتری بخرد و این خود باعث افزایش قیمت کوین می شود، از طرف دیگر این حمله به نحوی است که باعث می شود در نهایت قیمت بلاک چین و کوین سقوط کند و این یعنی نابودی سرمایه خود حمله کننده!

۳- کدام روش سهام گذاری بهتر است؟
این موضوع بستگی به خودتان دارد، اما از قدیم گفتند که تا می توانید کاری بدون شریک داشته باشید!

 

مراجع قانونی به دنبال صرافی‌های غیرقانونی؛ مغز متفکر یک سرویس رمزارزی بازداشت می‌شود

3 دیدگاه برای “استیکینگ Staking چیست ؟ آموزش کسب سود از استیکینگ ۱۰۰% اختصاصی

    • مدیر سایت گفته:

      سهام گذاری یا استیکینگ درست مثل یک سرمایه گذاری است. شما وقتی به شبکه بلاکچین اعتماد داشته باشید، روی آن سرمایه گذاری می کنید. این سرمایه گذاری باعث می شود که شبکه بتواند امنیت خودش را تامین کند و عملا در موقعیت های مختلف بتواند توانایی های خوبی از خود نشان بدهد.

  1. محمد گفته:

    خسته نباسید چطور متوجه بسیم ک از تراکنس ها چقد کارمزد ب مایی ک استیک مستقیم کردیم پرداخت میسه .بجز اون سود سالیانه ای ک داره و اینکه پاداس ما برای تایید تراکنس هارو ب صورت همون کوین استیک سده پرداخت میکنن غالبا؟ ببخسید کیبوردم SH نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.