گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!

۳ چیز که می‌توانید با بیت کوین به‌راحتی بخرید!

انواع خرید کالا با بیت کوین در ایران

این روزها بیت کوین سروصدای زیادی در دنیای اقتصاد به پا کرده است. بیت کوین توانسته با افزایش قیمت چشمگیری که داشته توجه تمام فعالان بازار و عموم مردم را به خود جلب کند. به‌هرحال سود چند صددرصدی چیزی نیست که بتوان از آن به‌سادگی گذشت؛ اما به‌جز مسئله سرمایه‌گذاری، بیت کوین کاربری مهم دیگری دارد. درواقع همان کاربری بیت کوین است که باعث شده است ارزش این ارز دیجیتال افزایش چشمگیری داشته باشد.

بهتر است کمی ساده‌تر صحبت کنیم. بیت کوین درست مانند دلار، ریال و سایر ارزهای فیات یک نوع ارز قابل‌مبادله است. با این تفاوت که بیت کوین نمود فیزیکی ندارد و تنها یک کد رمز (هش) است که توسط یک شبکه دیجیتال تحت عنوان بلاک چین تولید می‌شود و تحت همین شبکه منتقل می‌شود.(اگر میخواهید با کاربرد بلاک چین در انرژی آشنا شوید خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنم.)

امنیت بالای بیت کوین در برابر دزدی‌ها و هک‌ها و همچنین غیرقابل ره‌گیری بودن آن باعث شده است که بسیاری از فعالان به ارز دیجیتال به چشم یک ارز مبادلاتی جایگزین نگاه کنند. همچنین جهان‌شمول بودن آن توانسته بسیاری از کاربران را به دنیای خرید اینترنتی متصل کند.

در کلام ساده‌تر اگر بخواهیم بگوییم، بیت کوین به سبب این‌که زیر نظر هیچ دولت یا حکومتی نیست و هیچ سرور مرکزی ندارد، عملاً استفاده از آن برای تمام مردم دنیا آزاد و بی‌قیدوشرط است. همین موضوع باعث شده است خریدوفروش‌های بین‌المللی رونق بسیاری پیدا کند. به‌طور مثال شما قادر هستید از سایت‌ها و فروشگاه‌های بین‌المللی مانند آمازون خرید کنید بدون این‌که نیاز باشد بیت کوین خودتان را تبدیل به ارز فیات مانند دلار کنید.

 

چه چیزهایی را می‌توان با بیت کوین خرید؟

 

اولین سؤالی که باید در مورد خریدوفروش با بیت کوین پاسخ دهیم این است که چه چیزهایی را می‌توانیم با بیت کوین خریدوفروش کنیم؟ پاسخ روشن است. همه‌چیز!
شما می‌توانید هر خدمت یا محصولی را که دارید با بیت کوین به فروش برسانید. به‌شرط این‌که شما به‌عنوان فروشنده بیت کوین را قبول داشته باشید. درواقع شما به‌عنوان فروشنده می‌توانید در قبال محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید هر چیزی را طلب کنید. به‌شرط که آن چیز دارای ارزش و موردقبول خریدار یا مصرف‌کننده باشد. با توجه به ویژگی‌هایی که بیت کوین دارد به نظر می‌رسد این اتفاق رخ‌داده است.

 

بیت کوین دوباره رکورد می‌زند؟!

 

آمازون به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی در جهان اولین قدم بزرگ در این زمینه را برداشت و اعلام کرد که محصولات خودش را به‌جز دلار و یورو به‌صورت بیت کوین نیز به فروش می‌رساند. این اتفاق باعث شد که تقاضا برای داشتن بیت کوین بیشتر شود و عملاً قیمت آن افزایش پیدا کند.

بنابراین شما می‌توانید با داشتن بیت کوین و بدون نیاز به هیچ پروتکل دولتی و قانونی خرید خودتان را از آمازون انجام دهید. در سال‌های گذشته برخی از فوتبالیست‌ها قرارداد خودشان را بر اساس دریافت بیت کوین امضا کرده‌اند. بسیاری درازای دریافت بیت کوین حاضر هستند خانه و ماشین خود را بفروشند؛ بنابراین عجیب نیست اگر خرید خانه با بیت کوین در ایران وجود داشته باشد. فروشنده اگر این تصمیم را داشته باشید و خریدار با آن موافقت کند این معامله می‌تواند به‌راحتی انجام بگیرد.

در سال ۲۰۲۱ شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد که ماشین‌های خودش را با بیت کوین نیز به فروش می‌رساند و این خود یک جهش بزرگ دیگر برای قیمت بیت کوین(تعیین قیمت بیت کوین) بود؛ بنابراین می‌توان این‌گونه گفت که با بیت کوین می‌توان هر چیزی را خریدوفروش کرد؛ اما مسلماً مهم‌ترین و کاربردی‌ترین این‌ها می‌توان اکانت های بازی‌ها، سراچه‌های فیلم و … باشد که بسیار هم کاربردی است!

 

پرداخت با بیت کوین در ایران

پرداخت با بیت کوین در ایران و جهان

 

اما سؤال اصلی که وجود دارد این است که آیا خرید با بیت کوین در ایران نیز امکان‌پذیر است؟ همان‌طور که در بالاتر گفتیم سیستم بلاک چین و بیت کوین ذاتاً به نحوی است که عملاً پرداخت با بیت کوین در ایران با سایر نقاط جهان برابر و یکسان است و هیچ فرقی نمی‌کند؛ بنابراین انتظار می‌رود که بتوانیم به‌سادگی خرید با بیت کوین در ایران را تجربه کنیم.

اما داستان به همین سادگی‌ها هم نیست. باوجود این‌که بیت کوین تحت هیچ قانون خاصی نیست و هیچ کشوری نمی‌تواند آن را تحت قوانین خود داشته باشد، اما واسطه‌های آن هنوز در اختیار چند کشور قدرتمند ازجمله آمریکاست.

در کلام ساده‌تر شما برای نگه‌داشتن ارز دیجیتال بیت کوین و خریدوفروش آن به واسطه‌هایی تحت عنوان کیف پول و صرافی نیاز دارید. این واسطه‌ها دارای سیستم متمرکز (برخلاف بلاک چین) هستند. پس سرور آن‌ها تحت اختیار یک یا چند گروه و حکومت قرار دارد. تحریم‌های آمریکا که صراحتاً بیان داشته است که هیچ ایرانی حق خریدوفروش بین‌المللی در موقعیت‌های مختلفی را ندارد باعث شده است عملاً بسیاری از صرافی‌ها و کیف پول‌ها از ارائه خدمات به ایرانی‌ها سر باز بزنند و همین موضوع مسئله خرید با بیت کوین را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

به‌جز این فرض کنیم شما دارای بیت کوین هستید و قصد خرید کالا با ارز دیجیتال در ایران از سایت آمازون را دارید، عملاً پروتکل‌های قانون و شرایط گمرکی و وضعیت ارسال کالا می‌تواند هزاران دلیل باشد که شما نتوانید خرید خودتان را به‌سادگی انجام دهید. بااین‌وجود هنوز می‌توان به خرید با بیت کوین در ایران امیدوار بود.

در ادامه اگر میخواهید بدانید بهترین صرافی ارز دیجیتال چه صرافی است حتما به این مقاله سر بزنید 🙂

3 چیز که می‌توانید با بیت کوین به‌راحتی بخرید!

خرید اکانت های رسمی

 

یکی از مهم‌ترین خرید هایی که می‌توانید با بیت کوین در ایران تجربه کنید و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی شمارا بگیرد، خرید اکانت های رسمی است. شما به‌راحتی می‌توانید با پرداخت بیت کوین اکانت رسمی بازی‌هایی مانند فیفا، پی اس و … را خریداری کنید. همچنین امکان خرید اکانت های رسمی سایت‌هایی مانند نتفلیکس و … نیز برای شما امکان‌پذیر است. در این حالت هیچ‌کس نمی‌تواند به شما بگوید که نمی‌توانید از این اکانت ها استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که خود این سایت‌ها از ارائه خدمات به آی‌پی‌های ایرانی سرباز می‌زنند؛ اما شما می‌توانید با استفاده از تغییر آی پی راحت از این خدمات استفاده کنید. از این نظر بیت کوین یک موقعیت مناسب برای همه ما محسوب می‌شود.

 

اوج‌گیری بی‌سابقه بیت کوین و مفاد جدید صنعت و معدن برای ماینرها

 

خرید کالا با بیت کوین در ایران

خرید کالاهای مجازی

 

به‌طورکلی شاید هنوز سازوکار درستی برای خرید کالا با بیت کوین در ایران وجود نداشته باشد و هنوز تحریم‌ها اجازه استفاده از این موقعیت را از ما گرفته باشند اما نکته اینجاست که بسیاری از خدمات و محصولات به‌صورت مجازی و نرم‌افزاری ارائه می‌شوند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه موردنظر از آن‌ها استفاده کنید.
انواع نرم‌افزارها، فایل‌های متعدد مانند انواع مقالات علمی و … و سایر خدمات مجازی ازجمله امکاناتی است که شما می‌توانید با استفاده از بیت کوین آن‌ها را بخرید و در اختیار داشته باشید.

 

3 چیز که می‌توانید با بیت کوین به‌راحتی بخرید!

انواع خرید کالا با ارز دیجیتال در ایران

 

اما نکته دیگر این است که برخی از فروشگاه و برخی از کاربران حاضرند که محصولات و خدمات خود را بر اساس بیت کوین به فروش برساند. به‌هرحال این اتفاقی است که در کل جهان رخ می‌دهد و بسیاری دوست دارند از آن عقب نباشند.

گرچه به‌صورت رسمی خرید از دیجی کالا با بیت کوین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین فروشگاه‌های مجازی ایرانی امکان‌پذیر نشده است، اما برخی از واسطه‌ها این امکان را ایجاد کرده‌اند که شما می‌توانید با پرداخت وجه موردنظر بر اساس بیت کوین به این واسطه‌ها خرید از دیجی کالا با بیت کوین را تجربه کنید. در کلام ساده‌تر شما بیت کوین را به یک واسطه می‌دهید و سپس او به شما کد خرید یا مبلغ معادل بیت کوین را می‌دهد و شما می‌توانید از دیجی کالا خرید داشته باشید.

خرید کالا در ایران به‌واسطه بیت کوین بیشتر بستگی به فروشنده دارد، ازاین‌رو چندان دسته‌بندی یا اطلاعات خاصی در این مورد وجود ندارد، شما حتی می‌توانید با رضایت فروشنده خرید خانه با بیت کوین در ایران را نیز تجربه کنید.

به نظر شما فکر میکنید دلیل افزايش سرمايه چیست؟ اگر نمیدانید حتما این مقاله را بخوانید.

بیت کوین ارز آینده

سؤالات متداول

۱- آیا بیت کوین ارز آینده خواهد بود؟
با توجه به امکاناتی که برای بیت کوین بیان کردیم و با توجه به استقبال فروشگاه‌ها و خریداران به نظر می‌رسد که باید به بیت کوین به چشم ارز آینده جهان نگاه کرد.

۲- معایب بیت کوین به‌عنوان یک ارز چیست؟
مهم‌ترین عیب بیت کوین به‌عنوان یک ارز امروز این است که بسیار پر نوسان است. فرض کنید یک محصول امروز قیمت یک بیت کوین داشته باشد. این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت ۳۰ درصد تغییر داشته باشد. این یعنی قیمت آن محصول ۳۰ درصد تغییر کرده است. این مهم‌ترین چالش استفاده از بیت کوین است.

۳- آیا در ایران می‌توان با استفاده از بیت کوین از کالاهای خارجی استفاده کرد؟
با توجه به وجود تحریم‌های سخت‌گیرانه، قوانین عجیب‌وغریب گمرک و مسائل داخلی اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، عملاً هنوز امکان این‌چنین استفاده‌ای برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

 

ارزش کل بازار بیت کوین به زیر یک تریلیون دلار کاهش یافت

1 دیدگاه برای “۳ چیز که می‌توانید با بیت کوین به‌راحتی بخرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!