۱۹ میلیون بیت کوین استخراج شد

19 میلیون بیت کوین استخراج شد

طی شب گذشته ماینرها توانستند به مرز ۱۹ میلیون بیت کوین استخراج شده برسند. بنابراین تنها ۲ میلیون بیت کوین دیگر در فضای دیجیتالی وجود دارد که پیش بینی می شود تا سال ۲۱۴۰ استخراج آن طول بکشد.

چشم انداز استخراج ارزهای دیجیتال زیر سایه قوانین کشورها

از سال ۲۰۱۰ و کمی قبل تر از آن ماینرها شروع به استخراج بیت کوین کردند. با توجه به محدود بودن تعداد بیت کوین های موجود در فضای دیجیتالی هر ۴ سال یک بار سختی کار استخراج دو برابر می شود. بدین ترتیب انتظار می رود برای استخراج دو میلیون واحد بیت کوین باقی مانده بیش از ۱۰۰ سال زمان لازم باشد.

 

اتریوم چیست؟استخراج و فروش اتریوم در ۵ دقیقه

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بیش از ۹۰ درصد از ۱۹ میلیون واحد بیت کوین که تا به امروز استخراج شده در بازار در گردش است. به عبارت ساده تر نزدیک به ده درصد این بیت کوین ها گم شده اند و به نوعی غیر قابل بازگشت می باشند. مگر این که کلید های عمومی و خصوصی آن ها به نوعی پیدا شود. هر از گاهی در اخبار شنیده می شود که تعدادی بیت کوین بعد از یک دهه به چرخه بازار باز می گردند.

یارانه انرژی برای استخراج رمز ارزها ارائه نمی‌شود!

حال سوالی که مطرح می شود این است که آیا استخراج بیت کوین با افزایش سختی و رسیدن آن به بالاترین درجه طی سال های گذشته ارزش اقتصادی دارد؟ با افزایش سختی استخراج، ماینرها مجبور به استفاده از دستگاه های قوی تر و به روزتری هستند. اما این که این کار می تواند صرفه اقتصادی داشته باشد یا خیر را تنها قیمت بیت کوین تعیین می کند. نظر شما چیست؟ به نظر شما استخراج بیت کوین با توجه به قیمتی که دارد می تواند صرفه اقتصادی داشته باشد یا خیر؟

منبع:
https://thecryptobasic.com/2022/04/01/19th-million-bitcoin-has-just-been-mined-only-2-million-more-btc-left-to-be-mined/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.