کاهش ۳۰ درصدی استفاده از بیت کوین در معاملات سال ۲۰۲۱

کاهش 30 درصدی استفاده از بیت کوین در معاملات سال 2021

به گزارش بلومبرگ و داده هایی که از شرکت های پرداخت آنلاین به دست آمده نشان می دهد سهم بیت کوین از پرداخت های مبتنی بر ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ با کاهش نزدیک به ۳۰ درصدی مواجه شده و به رقم ۶۵ درصد رسیده است.

بیت کوین ارز دیجیتالی است که با هدف سهولت در پرداخت به دنیا معرفی شد. این ارز توانست به سرعت کاربری خود را ثابت کند و عملا به محبوب ترین ارز دیجیتال بازار تبدیل شد. این روند تا سال ۲۰۲۰ ادامه داشت. در پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۹۰ درصد تراکنش های ثبت شده به واسطه ارزهای دیجیتال از طریق بیت کوین صورت گرفته بود.

 

شروع معاملات معتبرترین حراجی جهان با ارزهای دیجیتال

 

اما این روند در سال ۲۰۲۱ با تغییرات عمده ای همراه شد. در این سال توجه سرمایه گذاران و معالمه گران و تاجران به سایر ارزهای بازار از جمله اتر و انواع میم کوین ها مانند دوج کوین و شیبا باعث شد کم کم نفوذ بیت کوین در بازار کم شود و روند استفاده از بیت کوین در بازار کاهشی باشد. این مسئله در آمار و ارقام نیز کاملا مشخص است. در واقع بیش از ۹۰ درصد تراکنش ها تا سال ۲۰۲۰ بر اساس بیت کوین صورت می گرفت در حالی که در پایان سال ۲۰۲۱ این رقم به ۶۵ درصد رسیده است.

 

روی خوش تسلا به دوج کوین

 

این مسئله در کنار کاهش نفوذ بیت کوین در بازار و رسیدن به درصدهایی پایین ۴۰ درصد عملا نشان می دهد که به نوعی دوران یکه تازی بیت کوین رو به اتمام است و سایر ارزهای دیجیتال و به خصوص میم کوین ها واستیبل کوین ها خودشان را نشان می دهند. به نظر می رسد با انتخاب دوج کوین به عنوان سیستم پرداخت ارز دیجیتال توسط شرکت تسلا و عدم استفاده از بیت کوین عملا نشان می دهد که دوران بیت کوین به عنوان یک ارز قابل مبادله تمام شده است و احتمالا باید بیت کوین را برابر با طلای دنیای ارزهای دیجیتال بدانیم.

 

روی خوش اروپا در سال ۲۰۲۲ به ارزهای دیجیتال

 

البته هنوز زود است که بخواهیم این چنین ادعاهایی را مطرح کنیم. چرا که تا یک ماه آینده بزرگ ترین حراج سال در لندن قرار است بر اساس سیستم پرداخت ارزهای دیجیتال بیت کوین و دو ارز دیگر، الماس ۵۵۵ قیراطی را به فروش برساند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا تراکنش قابل توجهی در این حراجی به واسطه بیت کوین رخ می دهد یا خیر. این تراکنش شاید بتواند بیت کوین را به حالت قبلی خود بازگرداند.

 

منبع:
https://cointelegraph.com/news/bitcoin-payments-decline-as-other-cryptocurrencies-grow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.