وام مسکن ۷۰۰ ميليون توماني؟

وام مسکن 700 میلیون تومانی؟

روز گذشته وزير مسکن اعلام کرد که در جلسه شوراي عالي مسکن وام مسکن ۶۰۰ تا ۷۰۰ ميليون توماني مطرح شد. اين طرح در جهت حمايت از خريداران مسکن از سوي وزير مسکن مطرح شده است. اين طرح بايد در جلسه کابينه رياست جمهوري طرح و مورد بررسي قرار بگيرد و در صورت تاييد خريداران مي توانند از اين وام استفاده کنند.

 

قیمت مسکن در سال ۱۴۰۱ چه می‌شود؟

همچنين قاسمي وزير مسکن اعلام کرد که پيشنهاد افزايش مبلغ وام وديعه به ۱۰۰ ميليون تومان نيز به کابينه رياست جمهوري داده شده است. در صورت تاييد اين افزايش نيز متقاضيان دريافت وام وديعه مي توانند از سقف ۱۰۰ ميليون توماني استفاده کنند.
اين ارقام نشان مي دهد که در سال جديد با افزايش ۲۰ تا ۳۰ درصدي قيمت اجاره مسکن و قيمت مسکن رو به رو هستيم. اما از طرف ديگر به نظر نمي رسد دولت به راحتي با پرداخت اين سقف از وام موافقت کند. گرچه بازار مسکن در رکود شديدي قرار دارد و اگر دولت مي خواهد اين بازار را به رونق سابق بازگرداند ناچار است که در اين بازار سرمايه تزريق کند.

 

مقایسه رشد بورس با سایر بازارهای ایران(مسکن، طلا، دلار، بانک)

 

اما با توجه به وضعيت اقتصادي دولت و از طرف ديگر بودجه هنگفتي که نهضت ملي مسکن نياز دارد بعيد به نظر مي رسد اين سقف از وام خريد و وديعه مورد تاييد باشد. اما مي توان حدس زد که در طي يکي دو هفته آينده اين وام افزايش پيدا مي کند اما اين که به چه ارقامي برسد سوالي است که نمي توان پاسخ روشني به آن داد.

 

19 میلیون بیت کوین استخراج شد

 

منيع:

https://tejaratnews.com/وام-خريد-مسکن-مسکن-۷۰۰-ميليون-توماني

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.