گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!

فیلتر rsi زیر ۲۰ و بالای ۸۰ به همراه سیگنال خرید و فروش

فیلتر rsi

فیلتر rsi بورس یکی از قدرتمند ترین ابزارها برای معامله گران در انواع بازارهای سرمایه ای محسوب می شود. این فیلتر بر اساس اشباع خرید یا اشباع فروش کار می کند و بیشتر سیگنال های خرید و فروش موفق خود را معمولا در بازارها یا سهم های متعادل (رنج) نشان می دهد. برای درک کارکرد فیلتر rsi بهتر است با خود اندیکاتور rsi آشنا شویم و کارکرد آن را بهتر درک کنیم.

Rsi اندیکاتوری در دسته اسیلاتورها یا نمایشگرها محسوب می شود که در هر کندل قیمتی عددی بین ۰ تا ۱۰۰ را نمایش می دهد. این که این اندیکاتور از چه فرمول های ریاضی ساخته شده است می تواند کمی حوصله سربر و غیر ضروری باشد. از این رو از توضیح این فرمول ها خودداری می کنیم.

 rsi- میداس سرمایه
فیلتر rsi زیر ۳۰- فیلتر اندیکاتور rsi

Rsi اندیکاتوری است که بر اساس قدرت خرید یا فروش طراحی شده است. قدرت خرید مفهومی است که نشان می دهد خریداران در حال ایجاد فشار خرید هستند و به نوعی تقاضا در حال افزایش است. در این حالت می توان منتظر صعود قیمت ها بود. از طرف دیگر قدرت فروش نیز مفهومی کاملا عکس دارد. در واقع قدرت فروش نشان دهنده پیشی گرفتن عرضه از تقاضا است. در این حالت انتظار داریم که قیمت ها کاهشی شود.

بنابراین rsi نمودار و چارتی است که نسبت این قدرت ها به یک دیگر را نشان می دهد. هر چه چارت به سمت عدد ۱۰۰ حرکت کنند نشان دهنده بالا بودن قدرت خرید و هرچه به سمت صفر حرکت کند نشان دهنده قدرت فروش است.

قبل از این که بخواهیم به ادامه موضوع بپردازیم به این نکته توجه داشته باشید که تمامی اندیکاتورها که اسیلاتور هایی مانند rsi جزو آن ها هستند، سایه سایه ی قیمت ها محسوب می شوند. یعنی نه تنها شما برای آینده نمی توانید روی اندیکاتورها حساب کنید، بلکه برای تحلیل آخرین کندل نیز اندیکاتورها نمی توانند تحلیل مناسبی برای شما داشته باشند. اندیکاتورها تنها برای تحلیل رفتار گذشته سهم و شناخت روند حرکتی آن ها به کار می آیند. این مسئله ای است که باید در مورد rsi نیز به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

اگر درباره بازارگردان در بورس اطلاعاتی ندارید حتما این مقاله را بخوانید

فیلتر rsi زیر 20 و بالای 80 به همراه سیگنال خرید و فروش

بالای ۸۰ و پایین ۲۰ در فیلتر rsi

 

همانطور که در عنوان این مقاله نیز کاملا مشخص است اعداد خاصی در rsi بیشتر مورد توجه قرار دارند. به طور کلی اعداد بالای ۷۰ درصد و اعداد پایین ۳۰ درصد در rsi معنی و مفهوم مهمی برای معامله گران دارد. این اعداد هر چه به ۱۰۰ یا صفر نزدیک تر می شوند اهمیت بالاتری پیدا می کنند، اما چرا؟

بیایید دوباره به مفهوم rsi نگاه کنیم. rsi بر اساس قدرت خرید و فروش در بازار طراحی شده است. قدرت خرید وقتی از حد ۷۰ درصد و قدرت فروش وقتی از حد ۳۰ درصد رد می شود عملا این مفهوم را همراه خود دارد که خریداران یا فروشندگان قدرت بیش از اندازه گرفته اند و به نوعی خط قرمز را رد کرده اند.

 

خرید و فروش حقوقی نشانه چیست؟ فیلترهای خرید و فروش حقوقی در بورس

 

در کلام ساده تر فیلتر rsi به خوبی نشان می دهد که کدام سهم ها از حالت تعادل خارج شده اند و در آن ها قدرت خریدار یا فروشنده بیش از حد شده است. اما پیدا کردن این سهم ها به چه کار می آید؟ روی بهتر سوال این است که بپرسیم فهم این موضوع که یک سهم دارای قدرت خریدار یا فروشنده بیش از اندازه دارد چیست؟

فیلتر rsi
فیلتر rsi بالای ۵۰

برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته مهم در ادامه اشاره کنیم. در واقع ما در rsi بالای ۷۰ و پایین ۳۰ عملا شاهد اشباع خرید یا اشباع فروش هستیم. اشباع خرید یا فروش بدین معنی است که معامله گران به صورت افراطی در حال افزایش قدرت خرید یا فروش هستند. زمانی که این افراط رخ بدهد عملا فیلتر rsi نشان می دهد که احتمال برگشت روند وجود دارد.

در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، فیلتر rsi بالای ۷۰ یا پایین ۳۰ نشان می دهد که احتمال تغییر روند سهم وجود دارد. این احتمالا در اعداد بالای ۸۰ و پایین ۲۰ بیشتر می شود. از این رو بسیاری برای اطمینان بیشتر به دنبال فیلتر rsi بالای ۸۰ و پایین ۲۰ هستند.
اما سوال مهم دیگر این است که چرا در اشباع خرید یا فروش احتمال تغییر روند وجود دارد؟ در ادامه سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم.(در ادامه توصیه میکنم مقاله فیلتر بورس را هم مطالعه نمایید)

فیلتر rsi زیر 20 و بالای 80 به همراه سیگنال خرید و فروش
فیلتر بورس rsi کمتر از ۲۰

یک روند هیچگاه برای ابد پایدار نیست!

 

مهمترین و شاید ساده ترین مفهومی که می تواند در درک اشباع خرید و فروش به ما کمک کند، پایدار نبودن یک روند تا ابد است. در واقع اولین درسی که تمامی مدرسان حوزه بورس و سرمایه به آن تاکید بسیاری دارند این است که یک روند صعودی، نزولی یا حتی رنج نمی تواند تا ابد ادامه دار باشد. هر چقدر از عمر یک روند می گذرد، گرچه اعتبار بیشتری پیدا می کند اما کم کم ناپایدارتر می شود و احتمال تغییر روند پیدا می کند.

فیلتر rsi در سایت tsetmc با استفاده از معادلات مختلف مشخص می کند که یک روند از کدام نقطه شروع به ناپایداری می کند و احتمال تغییر روند در آن بیشتر می شود. این نقاط در rsi با اعداد ۳۰ و ۷۰ مشخص شده است. هر چه rsi به صفر یا صد نزدیک تر شود ناپایداری چارت و احتمال تغییر روند بیشتر می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که فیلتر rsi تنها ناپایداری چارت را مشخص می کند و از ادامه روند آن اطلاع دقیقی در اختیار معامله گر قرار نمی دهد. ممکن است این تغییر روند تنها یک اصلاح جزئی باشد و یا این که این تغییر روند به طور کلی یک حرکت سقوطی یا صعودی جدید باشد. بنابراین تنها نباید به rsi اعتماد کرد. استفاده از خطوط روند در اسیلاتور و در خود نمودار قیمتی می تواند بسیاری از حقایق را مشخص کند.

همچنین در نظر داشته باشید که فیلتر rsi در روند های رنج بهترین سیگنال های خرید یا فروش را مشخص می کند. در روند صعودی تنها می توان به اشباع خرید ( اعداد بالای ۷۰ ) و در روند نزولی تنها می توان به سیگنال خرید ( اعداد پایین ۳۰ ) اعتماد کرد.

 

سریع‌ترین فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی

 

فیلتر rsi اعداد بالای ۸۰ و پایین ۲۰

 

اما بعد از توضیحات مفصل و نگاهی دیگر به اندیکاتور rsi بهتر است سراغ فیلتر آن برویم. شما با استفاده از کد زیر در سایت TSETMC.COM می توانید نماد های اشباع خرید یا اشباع فروش ( اعداد بالای ۸۰ و پایین ۲۰ ) را پیدا کنید. این فیلتر در پایین به طور کامل آمده است.

true==function()
{

var CalculateRSI =function(period){

var len=20;

for (var i = 0; i < len ; i++) { var rec=[ih][len-1-i]; var change=rec.PClosing-rec.PriceYesterday; if (change> 0) {
rec.gain=change;
rec.loss=0;
}
else
{
rec.gain=0;
rec.loss=-change;
}
}

// Calculate first "average gain" and "average loss"
var gainSum=0;
var lossSum=0;

for (var i = 0; i < period; i++) {
var rec=[ih][len-1-i];
gainSum += rec.gain;
lossSum += rec.loss;
}

var averageGain=gainSum /period;
var averageLoss=lossSum / period;

// Calculate subsequent "average gain" and "average loss" values
for (var i = period + 1; i < len; i++) {
var rec=[ih][len-1-i];

averageGain=(averageGain* (period - 1) + rec.gain) / period;
averageLoss=(averageLoss* (period - 1) + rec. loss)/ period;

rec.averageGain=averageGain;
rec.averageLoss=averageLoss;
}

// Calculate RSI
var RS = 0; // Relative strength
var RSIndex = 0; // Relative strength index

for (var i = period + 1; i < len; i++) { var rec=[ih][len-1-i]; RS = rec.averageGain/ rec.averageLoss; RSIndex = 100 - 100 / (1 + RS); rec.rsi=RSIndex; } }; if(typeof [ih][0].rsi=="undefined") CalculateRSI(14); (cfield0)=Math.floor([ih][0].rsi); if( [ih][0].rsi>80 || [ih][0].rsi<20)
return true;
else
return false;

}()

 

توجه داشته باشید که شما برای تغییر اعداد ۸۰ و ۲۰ می توانید در انتهای این کد اعداد بولد شده را به عدد دلخواه تغییر دهید. همچنین توجه داشته باشید که برای به دست آوردن نتایج درست باید قالب نمایش مجزایی در TSETMC ایجاد کنید. شما می توانید از قالب نمایش زیر استفاده کنید.

فیلتر rsi زیر 20 و بالای 80 به همراه سیگنال خرید و فروش
فیلتر اشباع فروش

سوالات متداول

۱- فیلتر rsi در چه دوره زمانی است؟
به طور کلی rsi ( و فیلتر rsi ) به صورت پیش فرض برای ۱۴ روز کاری طراحی شده است. شما می توانید این عدد را تغییر دهید و به عدد دلخواه خودتان برگردانید.

۲- Rsi تا چه اندازه اطمینان بخش است؟
این سوال پاسخ روشنی ندارد. بستگی به روند و سابقه نماد می توان جواب های مختلفی برای این پرسش پیدا کرد. اما به طور کلی در نظر داشته باشید که هر اندیکاتور برای هر نماد و سهمی مناسب نیست. تجربه و شناخت شما از بازار می تواند این مسئله را کم کم به شما نشان دهد.

۳- آیا خطوط روند در rsi نیز کاربرد دارد؟
بله شما می توانید از خطوط روند در چارت قیمتی و نمودار rsi استفاده کنید. این کار یکی از روش های پیدا کردن سیگنال های خرید و فروش مطمئن است. (در ادامه توصیه میکنم مقاله فیلتر قدرت خریدار به فروشنده حقیقی ، اندیکاتور ADX ، فیلتر مکدی، فیلتر حجم مشکوک و فیلتر انگلفینگ را هم مطالعه نمایید)

 

فیلتر واگرایی مکدی چیست ؟ آموزش تشخیص روند

3 دیدگاه برای “فیلتر rsi زیر ۲۰ و بالای ۸۰ به همراه سیگنال خرید و فروش

 1. راضیه امیری گفته:

  مقالتون خیلی خوب بود
  فقط شما چندتا فیلتر بخواییم قرار میدید؟ مثل فیلتر واگرایی مثبت rsi / فیلتر سیگنال خرید rsi
  اینا رو میخواستم
  بازم مرسیی

 2. ایلانلو گفته:

  با سلام و عرض ادب و تشکر از شما به خاطر زحماتتون جهت اراعه فیلترهای مناسب
  در صورت امکان لطف کنید فیلترهای ذکر شده زیر را در صورت موجود بودن ارسال فرمایید
  ۱-فیلتر سهامی که واگرایی مثبت دارند و اماده خرید هستند
  ۲-فیلتر سهامی که در تایم فریم هفتگی و تایم فریم روزانه در منطقه اشباع فروش یا محدوده ۲۰ هستند
  ۳-فیلتر سهامی که در تایم فریم روزانه و تایم فریم ساعتی در منطقه اشباع فروش یا محدوده ۲۰ هستند

 3. مسعودی گفته:

  سلام و عرض ادب
  بسیار مطالب مفید و کاربردی در مقاله بود
  لطفا :
  فیلتر واگرایی + در ار اس ای هم براتون مقدور هست
  سپاسگزارم از زحماتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!