سریع‌ترین فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی

سریع‌ترین فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی

چرا ما به فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی نیاز داریم؟ هرچه در بازار بورس و سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم با اصطلاحات جدید و جذابی آشنا می‌شویم که نشان می‌دهد که می‌توان در این بازار به‌ظاهر غیرقابل‌پیش‌بینی دنبال‌روی کسانی بود که می‌دانند چه می‌کنند و چه می‌خواهند. در کلام بهتر برای درک این موضوع دنیای بورس و سایر نمادهای اقتصادی را به دریا و اقیانوسی بزرگ تشبیه می‌کنیم.

در این اقیانوس بزرگ عده‌ای به نام وال یا همان نهنگ وجود دارند که از ماهی‌های کوچک تغذیه می‌کنند. وال‌ها برای این‌که بتوانند ماهی‌های بیشتری را بخورند گاهی با انجام حرکت‌های خاصی موجی در دریا به راه می‌اندازد تا به‌واسطه آن ماهی‌های کوچک را به دام خود می‌اندازد.

در دنیای واقعی این وال‌ها حقوقی‌هایی هستند که به سبب داشتن تعداد سهام و منابع بسیار بالا تأثیر مستقیمی در دنیای سهام‌دارند و نقش عمده‌ای را بازی می‌کنند. احتمالاً شما که در این مقاله به دنبال فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی هستید با این‌گونه مفاهیم آشنایی دارید و انواع کد به کدها را به‌خوبی می‌شناسید.

ازاین‌رو به شما پیشنهاد می‌دهیم برای این‌که وقت شما تلف نشود هم‌اکنون به آخر این مقاله مراجعه کنید و فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و برعکس را مشاهده کنید. چراکه دراین‌بین ما قصد داریم کمی درباره این کد به کدها صحبت کنیم و بیشتر با این مفهوم آشنا شویم و سپس سراغ فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی برویم.

البته در این مقاله راجع به موضوع فیلتر نیز کمی توضیح خواهیم داد. به‌نوعی ما در اینجا قصد داریم به شما ماهیگیری یاد بدهیم، گرچه در انتهای مقاله خود ماهی را نیز به‌عنوان هدیه به شما قرار داده‌ایم! بنابراین در ادامه قبل از آن‌که بخواهیم فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی را بیان کنیم، کمی با مبحث کد به کد آشنا خواهیم شد و سپس با عنوان فیلتر و علت فیلتر نویسی آشنا می‌شویم و درنهایت به‌عنوان پایان فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی را برای شما عزیزان خواهیم گفت.

 

فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و معرفی کد به کد

همان‌طور که در بالا بیان کردیم، علت اصلی نیاز ما به فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی این است که دریای بورس از تعدادی کوسه و وال بزرگ تشکیل‌شده‌اند که قادرند در این دریا موج‌های مختلفی راه بی اندازند. این موج‌ها درنهایت منجر به این خواهد شد که وال‌ها از سود سیر شوند.

در بازار بورس اوراق بهادار ایران حقوقی‌ها بزرگ‌ترین و مهم‌ترین وال‌های بازار را تشکیل می‌دهند. ازاین‌رو هر حرکت آن‌ها (شامل خرید یا فروش سهام) می‌تواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد؛ بنابراین سهامداران و معامله گران باهوش که چه بخواهند و چه نخواهند نقش ماهی‌های کوچک را بازی می‌کنند سعی دارند این حرکت‌ها را رصد کنند. فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی به‌نوعی یکی از این نوع رصدها هست که می‌تواند برای هر سهامدار و معامله‌گری بسیار مهم باشد. این رصدها باعث می‌شود که شما علت و جهت موج ایجادشده در بازار را به‌خوبی درک کنید و سعی کنید از آن استفاده کنید.

درواقع در بازار بورس ایران بهترین نوع معامله‌ها، معاملاتی است که با رصد حقوقی‌ها صورت می‌گیرد و کسانی که بتوانند رد پای این افراد را پیدا کنند و جا پای جای آن‌ها بگذارند موفق‌ترین افراد حقیقی خواهند بود.

یکی از بهترین روش‌های پیدا کردن این جای پا را فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی می‌توان دانست؛ زیرا کد به کدها به‌نوعی یک رد پا محسوب می‌شوند؛ اما قبل از فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و مشخص شدن این ردپاها باید گفت که حقوقی‌ها به‌هیچ‌عنوان دوست ندارند که ردپاهایشان دیده شود و به‌نوعی کسی آن‌ها را دنبال کند؛ زیرا در این حالت تعداد ماهی‌هایی که قرار است بخورند کمتر می‌شود.

باید واقع‌نگر بود. کد به کد چیزی جز فریب دادن ماهی‌های کوچک نیست؛ یعنی یک حقوقی مسلماً دوست دارد به‌صورت عادی خریدوفروش کند اما چون این خریدوفروش سریعاً ثبت و نمایش داده می‌شود افراد بسیاری می‌توانند آن‌ها را پیگیری کنند. ازاین‌رو حقوقی‌ها از مفهوم کد به کد استفاده می‌کنند تا به‌سادگی ردگیری نشوند و با حرکت‌های خود حقیقی‌های خرد را سردرگم و گمراه کنند. این مهم‌ترین اهمیت استفاده از فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی هست.

فیلتر تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی

انواع کد به کد در فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی

اما به‌صورت فنی کد به کد به معنی تغییر مالکیت سهام از کدهای حقیقی به حقوقی یا برعکس هست؛ یعنی حقوقی سهام دارای یک سری کدهای حقیقی است که می‌تواند بین کدهای حقیقی و حقوقی خود مالکیت سهام را جابجا کند. درواقع مالکیت سهام برای حقوقی تغییری نمی‌کند بلکه تنها از یک جیب به جیب دیگر می‌رود. ما در فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی به دنبال یافتن این جیب به جیب هستیم.

در عنوان این مقاله از مفهوم فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی یا همان فیلتر تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی استفاده کرده‌ایم. این مفاهیم نشان می‌دهند که ما به‌صورت عمده دو نوع کد به کد اساسی خواهیم داشت. یک کد به کد حقیقی به حقوقی و کد به کد حقوقی به حقیقی. البته نوع سومی از کد به کد به نام حقیقی به حقیقی و حقوقی به حقوقی وجود دارد که چندان موردتوجه ما قرار نمی‌گیرد و در این بحث امروز جایی ندارد؛ بنابراین در فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی ما دو نوع کد به کد به کار می‌بریم. اول کد به کد حقیقی به حقوقی که یک سیگنال فروش محسوب می‌شود و دوم کد به کد حقوقی به حقیقی که یک سیگنال خرید محسوب می‌شود.

به بیان بهتر به شکل عادی اگر حقوقی سهمی مشغول خرید از یک سهام باشد به نظر می‌رسد که اتفاق مثبتی رخ‌داده است اما اگر این خرید به شکل کد به کد از حقیقی به حقوقی باشد یعنی این‌که حقوقی در حال خارج شدن از سهم و فریب شما است. این اتفاق در فروش کد حقوقی نیز رخ می‌دهد؛ یعنی به شکل عادی یک حقوقی وقتی مشغول فروش است به نظر می‌رسد اتفاق بدی در سهم رخ‌داده است اما با این کار هم می‌خواهد کد حقیقی خود را شارژ کند و هم باعث می‌شود که شما از روی ترس اقدام به فروش سهام خود کنید و این‌گونه شروع به خرید سهام شما با کدهای حقیقی خود می‌کند؛ اما از کجا بدانیم این خریدوفروش‌ها به شکل کد به کد بوده است؟ چند روش ساده برای تشخیص کد به کد وجود دارد که شما می‌توانید آن را در هر سهمی بدون استفاده از فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی به کار ببرید:

۱- افزایش حجم معاملات روز به‌اندازه ۱٫۵ برابر حجم میانگین ماه
۲- افزایش دفعه‌ی حجم معاملات در ساعات مشخصی از روز
۳- وجود اعداد بامعنی پشت سر هم در ریز معاملات روز. مثلاً دو حجم مبادله شده ۴۵۲۳ و ۵۴۷۷ و تکرار مکرر آن. اگر دقت بکنید مجموع این دو عدد ۱۰ هزار سهم می‌شود. در کد به کد ما معمولاً شاهد مبادله ۵ هزار یا ۱۰ هزار سهم هستیم.

فیلتر کد به کد

فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و برعکس

 

اما همان‌طور که در ابتدای این مقاله عنوان کردیم، در اینجا نوبت این است که فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی یا همان فیلتر تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را برای شما بیان کنیم. منتها قبل از بیان فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی طبق قولی که دادیم یک تعریف کوچک از مفهوم فیلتر ارائه می‌دهیم.

فیلتر درواقع باعث پیدا کردن سریع یک اتفاق مشخص می‌شود. به‌طور مثال در مورد فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی لازم نیست شما تک‌تک سهام را برای پیدا کردن کد به کدهای مثبت و منفی بگردید کافی است با رفتن به سایت tsetmc.com و بخش فیلتر نویسی با نوشتن چند فیلتر ساده مانند فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی این کار را به‌راحتی انجام دهید. در ادامه ما برای شما هر دو نوع فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و حقیقی به حقوقی را در تایم فریم‌های مختلف آورده‌ایم. امیدواریم این فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی بتواند شمارا در مسیر سودآوری بیشتر همراهی کند.

فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی

 فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی
فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی

– بازه یک‌ماهه:

)tvol)>1.5*(([ih][0].QTotTran5J+[ih][1].QTotTran5J+[ih][2].QTotTran5J+[ih][3].QTotTran5J+[ih][4].QTotTran5J+[ih][5].QTotTran5J+[ih][6].QTotTran5J+[ih][7].QTotTran5J+[ih][8].QTotTran5J+[ih][9].QTotTran5J+[ih][10].QTotTran5J+[ih][11].QTotTran5J+[ih][12].QTotTran5J+[ih][13].QTotTran5J+[ih][14].QTotTran5J+[ih][15].QTotTran5J+[ih][16].QTotTran5J+[ih][17].QTotTran5J+[ih][18].QTotTran5J+[ih][19].QTotTran5J+[ih][20].QTotTran5J+[ih][21].QTotTran5J+[ih][22].QTotTran5J+[ih][23].QTotTran5J+[ih][24].QTotTran5J+[ih][25].QTotTran5J+[ih][26].QTotTran5J+[ih][27].QTotTran5J+[ih][28].QTotTran5J+[ih][29].QTotTran5J)/30)&&((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)>=((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)&&(pl)>=(pc)&&(plp)>0&&(ct).Buy_I_Volume>0.5*(tvol)&&(ct).Sell_N_Volume>0.5*(tvol(

 

فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی – بازه سه‌ماهه:

)tvol)>1.5*[is5] && ((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)>=((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI) && (ct).Sell_N_Volume>0.5*(tvol) && (ct).Buy_I_Volume>0.5*(tvol) && (pl)>=(pc) && (plp)>0

 

فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی – بازه یک‌ساله:

(tvol)>1.5*[is6] && ((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)>=((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI) && (ct).Buy_I_Volume>0.5*(tvol) && (ct).Sell_N_Volume>0.5*(tvol) && (pl)>=(pc) && (plp)>0

 

فیلتر کد به کد حقیقی به حقوقی – بازه یک‌ماهه:

(tvol)>1.5*(([ih][0].QTotTran5J+[ih][1].QTotTran5J+[ih][2].QTotTran5J+[ih][3].QTotTran5J+[ih][4].QTotTran5J+[ih][5].QTotTran5J+[ih][6].QTotTran5J+[ih][7].QTotTran5J+[ih][8].QTotTran5J+[ih][9].QTotTran5J+[ih][10].QTotTran5J+[ih][11].QTotTran5J+[ih][12].QTotTran5J+[ih][13].QTotTran5J+[ih][14].QTotTran5J+[ih][15].QTotTran5J+[ih][16].QTotTran5J+[ih][17].QTotTran5J+[ih][18].QTotTran5J+[ih][19].QTotTran5J+[ih][20].QTotTran5J+[ih][21].QTotTran5J+[ih][22].QTotTran5J+[ih][23].QTotTran5J+[ih][24].QTotTran5J+[ih][25].QTotTran5J+[ih][26].QTotTran5J+[ih][27].QTotTran5J+[ih][28].QTotTran5J+[ih][29].QTotTran5J)/30)&&((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)<((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)&&(pl)<=(pc)&&(plp)<0&&(ct).Buy_N_Volume>0.5*(tvol)&&(ct).Sell_I_Volume>0.5*(tvol)

 

فیلتر کد به کد حقیقی به حقوقی – بازه سه‌ماهه:

(tvol)>1.5*[is5] && ((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)<((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI) && (ct).Buy_N_Volume>0.5*(tvol) && (ct).Sell_I_Volume>0.5*(tvol) && (pl)<=(pc)&&(plp)<0

 

فیلتر کد به کد حقیقی به حقوقی – بازه یک‌ساله:

(tvol)>1.5*[is6 ] && ((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)<((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI) && (ct).Buy_N_Volume>0.5*(tvol)&&(ct).Sell_I_Volume>0.5*(tvol) && (pl)<=(pc)&&(plp)<0

 

همان‌طور که مشخص است ما در بالا فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و حقیقی به حقوقی را در سه تایم فریم مختلف موردبررسی قراردادیم. علت این‌که فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و برعکس را در این تایم فریم‌ها بررسی کردیم این است که حقوقی سهام بعد از کد به کد معمولاً کار خود را شروع نمی‌کند و تا چند مدت این کد به کدها را ادامه می‌دهد. این موضوع برای مسئله خرید سهام بسیار اهمیت دارد. ازاین‌رو فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی اهمیت بالاتری نسبت به فیلتر دیگری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.