۲۷ فیلتر بورس: فیلترهای مهم و کاربردی + فیلتر حرفه‌ای نوسان گیری (آپدیت خرداد ۱۴۰۱)

فیلتر بورس

سازمان بورس ایران و جهان از تعداد بالایی سهم و نماد پشتیبانی می‌کند و شما به‌عنوان سرمایه‌گذار می‌توانید در هرکدام از این سهم‌ها و نمادها سرمایه‌گذاری کنید. مسلماً هدف اول و اصلی سرمایه‌گذاری هرکدام از ما رسیدن به سودآوری است. ازاین‌رو به گفته بزرگان و اساتید بازار سرمایه باید از استراتژی‌های مناسبی در معاملات خودمان استفاده کنیم. استراتژی‌هایی که مطابق باشخصیت خود و بازاری که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم باشد. روی دیگر این سخن این است که ما نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که هر نماد و سهمی می‌تواند برای سرمایه ما مناسب باشد. ما به‌عنوان سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری باید چند قدم مهم را برداریم. مهم‌ترین این قدم‌ها این است که بتوانیم نمادی مطابق استراتژی معامله‌گری خودمان انتخاب کنیم. اینجاست که مفهومی تحت عنوان فیلتر بورس کارایی خود را نشان می‌دهد.

فیلتر های بورسی این امکان و قدرت را به شما می‌دهد که بتوانید بین نمادهای مختلف و گسترده بازار سرمایه نماد درست و مطابق استراتژی خودتان را پیدا کنید. قبل از ادامه بحث و معرفی انواع فیلتر بورس بهتر است منظور خودمان را از مفهوم استراتژی بیان کنیم.

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید شما به‌عنوان سرمایه‌گذار یا معامله‌گر می‌توانید انواع استراتژی‌های مختلفی برای معامله خود انتخاب کنید. این استراتژی‌ها به دو بخش زمانی و ابزاری تقسیم می‌شوند. در بخش زمان شما می‌توانید انتخاب کنید به‌عنوان یک معامله‌گر دید کوتاه‌ مدت، میان‌مدت، بلندمدت و یا فیلترهای کاربردی بورس (نوسان گیری کوتاه مدت) داشته باشید و از نظر ابزاری بسته به شرایط مختلف و ویژگی‌های اخلاقی خودتان می‌توانید از ابزارها و شاخص‌های مختلفی استفاده کنید.

این‌که کدام استراتژی بهتر است و یا این‌که چه نوع استراتژی برای شما مناسب است بیشتر بسته به دانش و تجربه خودتان دارد. بهترین حالت این است که همواره از استراتژی‌های مرکب و منطقی استفاده کنید تا با هر شرایط بازار سودآوری شما پابرجا باشد. فیلتربورس که در اینجا موردبحث ما است مناسب هر نوع استراتژی و تکنیکی است؛ اما بنا به دلایل خاصی دوستان نوسان گیر و کسانی که دوست دارند سود روزانه‌ای داشته باشند رغبت به استفاده از فیلتر بورس دارند..(در ادامه مقاله سود مرکب در بورس و محاسبه بازده سرمایه گذاری در بورس را هم بخوانید)

 

مقاله فیلتر های بورسی در حال بروزرسانی می‌باشد،اگر سوال و یا نظری دارید برای ما در قسمت دیدگاه ارسال کنید تا پاسخ شما را بدهیم 🙂

 

آشنایی با مفهوم فیلتر بورس و علت استفاده بیشتر آن در نوسان گیری

 

قبل از ادامه بحث به این نکته دقت کنید که منظور ما از استفاده نوسان گیرها از فیلتر بورس به این معنی نیست که فیلتر بورس به درد دیگر انواع استراتژی‌ها نمی‌خورد. اتفاقاً برخی از انواع فیلتر بورس وجود دارد که افراد بنیادی کار از آن‌ها استفاده می‌کنند. منظور ما از رغبت نوسان گیرها به این منظور است که آن‌ها غالباً روزانه از فیلتر بورس استفاده می‌کنند و انواع مختلفی فیلتر بورس را به کار می‌برند.

اما در بازار سرمایه فیلتر بورس به چه معنی است و این فیلتر بورس در کجا اعمال می‌شود؟ همان‌طور که از نام فیلتر بورس مشخص است شما به‌واسطه این فیلترها می‌توانید سهام موردنظر خود را پیدا کنید. در کلام بهتر هدف استفاده از فیلتر بورس این است که بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید سهم‌های موردنظر و مطابق استراتژی خود را پیدا کنید.

ازآنجایی‌که این استراتژی‌های بسیار زیاد و گسترده و متنوع هستند خود سازمان بورس یا کارگزاری‌ها معمولاً فیلتربورس از پیش تعیین‌شده استفاده نمی‌کنند یا برخی از کارگزاری‌ها چند فیلتر بورس از پیش نوشته‌شده ساده مانند صف‌های خرید و اشباع و … استفاده می‌کنند که می‌تواند کمک‌کننده باشد اما مسلماً کافی نیست. داستان اصلی فیلتر بورس این است که شما بتوانید بر اساس نیاز خودتان این فیلترها را تعیین کنید؛ بنابراین عملاً چیزی شبیه به یک برنامه‌نویسی خواهیم داشت.

در موضوع برنامه‌نویسی نیز شما به‌عنوان برنامه‌نویس بر اساس نیاز خودتان یک الگوریتم در ذهن خود طراحی می‌کنید و بر اساس زبان برنامه‌نویسی که کار می‌کنید این الگوریتم را پیاده می‌کنید.

بنابراین این‌گونه برمی‌آید که شما باید به نحوی با زبان فیلتر بورس آشنا شوید تا بتوانید استراتژی‌های خاص خودتان را در فیلتر بورس بیان کنید.
ما در این مقاله قصد نداریم که به شما فیلتر بورس و فیلتر نویسی را آموزش دهیم.

گرچه بهتر این است که شما با شرایط فیلتر بورس آشنا شوید و سعی کنید خودتان فیلترهای لازم را بنویسید اما باید قبول کرد که دنیای امروز دنیایی است که باید از ابزار استفاده کرد و لازم نیست که بدانید این ابزار چگونه ساخته می‌شود.(در ادامه مقاله ساعت کار فارکس و نوسان گیری ارزهای دیجیتال را هم مطالعه نمایید)

وقتی شما الگوی ساعت را می‌شناسید لزوماً قرار نیست خودتان همان فیلتر بورس را بنویسید، تنها کافی است فیلتر الگوی ساعت یا فیلتر الگوی پرچم را استفاده کنید. ما در این مقاله به شما این ابزارهای مختلف را خواهیم داد.

شاخص بورس چیست؟ از نمودار شاخص بورس چه می‌دانید؟

 

چگونه فیلتر بورس را استفاده کنیم؟
سایت و نرم افزار فیلتر نویسی بورس

چگونه از فیلتر بورس استفاده کنیم؟

قبل از این‌که در ادامه به دانلود فیلتر بورس یا کپی فیلتر بورس بپردازید بهتر است محل استفاده فیلتر بورس را بشناسیم و بدانیم کجا از این فیلتر بورس استفاده کنیم. برای نحوه استفاده از فیلتر در بورس شما باید وارد سایت tsetmc شوید. در قسمت بالا و سمت چپ بخشی وجود دارد تحت عنوان دیده‌بان بازار. شما در این بخش می‌توانید بخش‌های مختلفی از بازار را زیر نظر داشته باشید. سهم‌ها و نمادهای مختلف بر اساس چینش‌های مختلف روبه‌رو شما قرار دارد. شما در بین این سهم‌ها می‌توانید اطلاعات موردنظر خودتان را جست‌وجو و پیدا کنید؛ اما مسلماً این صفحه در دید اول نمودار را پشتیبانی نمی‌کند و باید تک‌به‌تک وارد هرکدام از این سهم‌ها شوید.

شما در این صفحه می‌توانید بر اساس فاکتورهای مختلفی سهم‌ها و نمادها را مرتب کنید؛ اما این چیزی نیست که ما را راضی کند. بسیاری از استراتژی‌ها مانند فیلتر سیگنال خرید قوی یا فیلتر سهام شارپی چیزهایی نیستند که در همین چینش‌ها پیدا شود. ازاین‌رو به‌واقع لازم فیلتربورس را بدانیم و از آن استفاده کنیم. نحوه استفاده از فیلتر در بورس به این‌گونه است که شما در صفحه مذکور بازشده در گوشه سمت بالا (شکل مربعی که در وسط مربع قرمز دارد) را باز می‌کنید.(پیشنهاد میکنم مقاله حمایت و مقاومت در فارکس را مطالعه کنید)

این صفحه محل نگارش کدها و فیلتر بورس است. بعد از باز کردن این بخش با کلیک روی ” فیلتر جدید ” محل نگارش برای شما باز می‌شود. بعد از نوشتن نام فیلتر در کادر کوچک نوبت به نوشتن کد و فیلتر اصلی بورس است. همان‌طور که در بالاتر گفتیم ما در اینجا تنها نحوه استفاده از فیلتر در بورس را بیان می‌کنیم و آموزش فیلتر بورس نویسی نداریم.

بعد از نگارش فیلتر بورس شما می‌توانید به‌واسطه اعتبار سنجی آن را تصحیح کنید و سپس فیلتر مذکور را ثبت کنید. بعد از ثبت به نام نوشته‌شده، شما با کلیک روی این نام می‌توانید آن را اعمال کنید. بعد از اعمال فیلتر بورس مذکور تعدادی سهم بر اساس شرایط گفته‌شده گلچین می‌شود و شما به‌جای بررسی ۲۰۰ یا ۳۰۰ سهم تنهای کافی است تعداد محدود گلچین شده که عموماً ۱۰ یا ۲۰ مورد است را نگاه کنید. این اتفاق برای دوستان نوسان گیر که زمان بسیار اهمیت دارد بسیار جذاب است.

 

فیلترهای کاربردی بورس
نحوه استفاده از فیلتر در سایت tsetmc
آذری جهرمی: بلاک چین باعث منسوخ شدن فیلترینگ می‌شود

کدام فیلتر بورس پر کاربردتر است؟

دیگر نوبت آن رسیده است که فیلترهای کاربردی بورس یا فیلتر جادویی بورس را برای شما بیان کنیم. توجه داشته باشید شما می‌توانید برای هر نوع استراتژی و برای هر نوع الگو و شاخصی فیلتر طراحی کنید. ما در ادامه تنها به فیلترهای ناب بورس و فیلتر جادویی بورس می‌پردازیم.

۱٫فیلتر صف فروش
فیلتر نوسان گیری روزانه در بورس یکی از مهم‌ترین و بهترین فیلتر برای نوسان گیری روزانه بورس مربوط به صف فروش است. یک نوسان گیر حرفه‌ای به‌واسطه کشف سهم‌های در صف فروش که احتمال خروج از این صف را دارد می‌تواند سود روزانه خوبی به دست بیاورد. فیلتر بورسی صف فروش(فیلتر نوسان گیری از صف فروش) به قرار زیر است:

true==function()
{
if((pl) == (tmin) && (zd1) ==0)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

 

همین حالا ثبت نام کنید

 

۲٫فیلتر صف خرید

فیلتر صف خرید زیر، سهم های که در حال حاظر و یا بعد از ساعت بازار صف خرید شده اند را نماش میدهد

(pl)== (tmax) &&
(zo1) !=0

 

۳٫ فروشنده قوی

یکی دیگر از انواع مهم و پرکاربردترین فیلتر بورس مربوط به فیلتر بورس فشار فروش یا همان سیگنال فروش است. عموماً نتیجه این سیگنال مربوط به سهم‌های منفی و یا در صف فروش است اما برخی سهم‌های در شرف ریزش و تبدیل‌شدن به صف فروش هستند نیز در این نتایج پیدا می‌شوند:

(qd1)+(qd2)+(qd3)<((qo1)+(qo2)+(qo3))/10

 

۴٫ ورود و خروج پول حقیقی

فیلترهای خروج و ورود پول حقیقی نیز از فیلترهای حرفه‌ای بورس محسوب می‌شوند؛ زیرا این ورود و خروج پول به‌نوعی نشان‌دهنده شروع حرکت مثبت یا منفی سهم محسوب می‌شود. ازاین‌رو:

فیلتر ورود پول حقیقی:

(ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI >3 *(ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI

فیلتر خروج پول حقیقی:

(ct).Buy_I_Volume*2/(ct).Buy_CountI < (ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI

 

۵٫ پیش بینی بازار فردا

فیلترهای طلایی بورس کدامند؟ “فیلتر پیش‌بینی بازار فردا” را می‌توان یک فیلتر طلایی بورس رایگان مطرح کرد شما به‌واسطه این فیلتر می‌توانید سهم‌هایی را که احتمال صف خرید در بورس را برای فردا دارند پیدا و شکار کنید. البته این فیلتر بورسی بر اساس یک ساعت انتهایی بازار تصمیم‌گیری می‌کند. البته به گفته معامله گران حرفه‌ای یک ساعت انتهایی بازار است که می‌تواند بازار فردا را مشخص کند. این فیلتر طلایی بورس عبارت است از:

(tno)>50&&(tvol)>(bvol)&&(bvol)<=7000000&&(plp)>=(pcp)+1.5&&(eps)>0

 

۶٫ حجم خرید ۴ برابری

یکی از بهترین فیلترهای حرفه ای بورس که بسیار موردعلاقه نوسان گیرها قرار دارد، فیلتر بورسی است که می‌تواند حجم خرید ۴ برابری نسبت به حجم فروش را پیدا کند. این فیلتر بورسی اگر حجم خرید سه ردیف اول ۴ برابر حجم فروش سه ردیف اول باشد و عموماً قیمت آخرین معامله از قیمت پایانی آن کمتر است، این فیلتر بورسی که بسیار به کار فیلتر نوسانگیری روزانه می‌آید، عبارت است:

((qd1)+(qd2)+(qd3))>(4 * ((qo1)+(qo2)+(qo3))) && (pl)<(pc)

۷٫سهامی که از صف فروش به صف خرید رفته اند

سهم هایی که در یک روز معاملاتی از صف فروش به صف خرید میروند همیشه مورد توجه بازار بوده است. چون احتمال اینکه صف فروش آنها به صورت مصنوعی ایجاد شده باشد زیاد است. فیلتر زیر سهم هایی را نشان میدهد که در یک روز معاملاتی از صف فروش به صف خرید رفته اند.

(pmin) ==(tmin)	&&
 (pl) ==(tmax)

 

انواع دیگر فیلتر بورسی مهم
فیلترنویسی در بورس – فیلترهای ترکیبی بورس

انواع دیگر فیلتر بورسی مهم میخواهیم فیلترهای حرفه ای بورس را برای شما ارائه دهیم

 

۸٫ فیلتر چکش صعودی یا فیلتر چکش سبز (از این فیلتر فقط در کف قیمتی استفاده شود)

فیلتر بورسی چکش سفید نیز از بهترین فیلترهای حرفه ای بورس محسوب می‌شود؛ زیرا چکش سفید یکی از انواع کندل هایی است که نشان تغییر روند سهم به سمت صعود را دارد و می‌توان از این فیلتر بورسی به‌عنوان فیلتر شناسایی آغاز روند صعودی استفاده کرد:

( (pmin)==(pf)) &&
((pmax)-(pmin)) *0.1 > (Math.abs((pl)-(pf))) &&
(pl) != (pf)

شما برای فیلتر تیک صعودی در بورس میتوانید این مقاله را مطالعه نمایید.

همین حالا ثبت نام کنید

۹٫ سهم با حجم مبنای کم(آسان برای حرکت قیمتی)

یکی دیگر از انواع فیلترهای نوسان گیری در بورس، فیلتری است که باعث می‌شود شما سهم‌های با حجم ‌مبنای کم و کوچک را پیدا کنید. این سهم‌ها عموماً باکمی ورود پول توانایی حرکت پیدا می‌کنند و همواره محل مناسبی برای نوسان گیری محسوب می‌شوند. این فیلتر بورسی عبارت است از:

((pf)>=1.02*(py)) && ((pc)>=(py)) && (100*(((pmax)-(pmin))/(pc))>2) && (bvol)<1000000 && (pcp)>0.5

۱۰٫ حرکت از صف فروش به مثبت(سهامی که صف فروش بوده اند و صف آنها جمع شده است)

اصطلاحا به این حرکت در بازار بورس، رنج مثبت کشیدن میگویند. یک فیلتر شناسایی آغاز روند صعودی، فیلتر تغییر روند سهم به شکل روزانه است. این فیلتر بورسی سهم‌هایی را نشان می‌دهد که از رنج منفی به سمت رنج مثبت تغییر کرده‌اند و این احتمال می‌رود که محل خوبی برای ورود محسوب شود:

(tmin)== (pmin) &&
(plp) >= 1

۱۱٫ افزایش حجم معاملات نسبت به روزهای قبل

یکی از بهترین فیلتر پول هوشمند، فیلتری است که می‌تواند افزایش حجم نسبت به روزهای معاملاتی گذشته را نشان دهد. در کلام بهتر زمانی یک پول هوشمند به سهم وارد می‌شود که حجم معاملاتی به شکل نامتعارفی افزایش پیدا کند. فیلتر بورسی افزایش حجم معاملاتی که به‌واقع بهترین فیلتر ورود پول هوشمند در بورس است عبارت است از:

true==function()
{
var tv6=function(){
var vol1=[ih][0].QTotTran5J;
var n;

for(n=1;n<5;n++)
vol1=vol1+[ih][n].QTotTran5J;

return vol1;
}

var tv14=function(){

var vol2=[ih][6].QTotTran5J;
var m;

for(m=7;m<14;m++)
vol2=vol2+[ih][m].QTotTran5J;

return vol2;

}

var minv14=function(){

var min=[ih][0].QTotTran5J;
var a;

for(a=1;a<14;a++)
{
 if(min>[ih][a].QTotTran5J)
   min=[ih][a].QTotTran5J;
}
return min;
}

var maxp52=function(){

var max1=[ih][0].PriceMax;
var b;

for(b=1;b<52;b++)
{
if(max1<[ih][b].PriceMax)
  max1=[ih][b].PriceMax;
}
return max1;

};

if( tv6() > tv14() && 
  (pc)<0.9*maxp52()&&
  minv14()>0)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

 

۱۲٫ کد به کد حقوقی به حقیقی

اما فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی یا همان فیلتر تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین فیلتر های بورسی می‌تواند بسیار مهم و کار راه‌انداز محسوب شود؛ زیرا این کد به کد یکی از نشانه‌های بارز مثبت بودن سهم است. این فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی عبارت است از:

(tvol)>1.25*[is5]&&
((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)>=((ct).Sell_I_Volume/(ct).Sell_CountI)&&(pl)>=(pc)&&(plp)>0&&(ct).Buy_I_Volume>0.5*(tvol)&&(ct).Sell_N_Volume>0.5*(tvol)

۱۳٫ الگوی ساعت

یک فیلتر مهم بورسی، فیلتر الگوی ساعت محسوب می‌شود. الگوی ساعت مثبت، این است که قیمت آخرین معامله ۳% بیشتر از قیمت پایانی باشد. در چنین حالتی احتمال صف خرید شدن در روز بعد برای سهم وجود دارد. این فیلتر بورسی عبارت است از:

(pl)>=(pc)*1.03

 

آنچه بر ما گذشت
سایت و نرم افزار فیلتر نویسی بورس

۱۴٫ فیلتر کف قیمت ماهانه

این فیلتر سهم هایی را به شما نشان میدهد که قیمت فعلی آنها از کمترین قیمت ماهانه آنها کمتر است:

true==function()
{
var MinPrice=function(){

var min=[ih][0].PriceMin;
var ipos;

for(ipos=0;ipos<22;ipos++)
if(min>[ih][ipos].PriceMin)
min=[ih][ipos].PriceMin;

return min;
};

if((pl)<MinPrice())
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

 

۱۵٫ نماد هایی که بیشتر از ۳۰ درصد افت در یک ماه داشته اند

در این فیلتر سهم هایی را مشاهد میکنید که در ۲۲ روز کاری ( ۱ ماه) گذشته بیش از ۳۰ درصد افت قیمت داشته اند

([ih][22].PriceMax-(pl)) / [ih][22].PriceMax > 0.30

 

۱۶٫ فیلتری که در آن نمادها، حقوقی بیش از ۷۰ درصد فروشنده بوده است

سهم هایی که فروشنده عمده آنها حقوقی باشد، میتواند نشان از خالی کردن سهم، و یا کد به کد حقوقی به حقیقی باشند. در نتیجه رصد کردن آنها مهم است

(tvol) *0.7 < (ct).Sell_N_Volume

همین حالا ثبت نام کنید

۱۷٫ ارزش ریالی قسمت خریداران بیش از ۴ برابر ارزش ریالی قسمت فروشندگان است( فیلتر حین بازار)

با این فیلتر میتوانید بفهمید تمایل بازار برای خرید کدام سهام در حین بازار بیشتر است.

(pd1)*(qd1)+(pd2)*(qd2)+(pd3)*(qd3) >4*( (po1)*(qo1)+(po2)*(qo2)+(po3)*(qo3))

 

۱۸٫حجم خرید حقیقی بیشتر از میانگین حجم ماه

این فیلتر به درخواست یکی از کاربران عزیز در سایت قرار داده شده.

در این فیلتر سهم هایی نمایش داده میشوند که حجم خرید حقیقی از حجم میانگین ماه آن سهم بالاتر است.

true==function()
{
  var ave_month=function(){

    var sum=0;
    var ipos;

    for(i=0;i<22;i++)
    {
       sum=sum+[ih][i].QTotTran5J
    }
    ave=sum/22

    return ave;
  };

    if((ct).Buy_I_Volume > ave_month())
    {
    return true;
  }
    else
    {
    return false;
  }  
}()

 

۱۹٫فیلتر سهام هایی که در کف قیمت هستند

در فیلتر فیلتر سهام هایی که در کف قیمت هستند سهم هایی نمایش داده میشوند که در ۲۲ روز کاری( تقریبا ۱ ماه) به کف قیمتی خود نزدیک هستند. اگر میخواهید عدد ۲۲ را در فیلتر تغییر دهید، میتوانید عدد ۲۲ را در فیلتر، هر عددی که خواستید قرار دهید. توجه داشته باشید که عدد بزرگتر از ۶۰ نباید باشد چون این محدودیت سایت  tse است.

 

 
true==function()
{
 var min=(pmin)
    
for(i=0;i<22;i++)
{
  if([ih][i].PriceMin < min)
   min=[ih][i].PriceMin
}
if ((Math.round(((pl)-min)/min *100)) <1)
 return true;
else
 return false;
    
}()

 

۲۰٫تعداد خریدارین حقوقی بیش از ۵ برابر تعداد فروشندگان حقوقی است

(ct).Buy_CountN >= 5*(ct).Sell_CountN

 

۲۱٫تعداد فروشندگان حقوقی بیش از ۵ برابر تعداد خریداران حقوقی است

(ct).Buy_CountN *5 <= (ct).Sell_CountN

 

۲۲٫فیلتر حجم معاملات بیشتر از حجم میانگین  (میانگین ۳ ماهه)

(tvol) > [is1]

 

۲۳٫ فیلتر بیشترین کاهش قیمت در ۱ ماه گذشته

true==function()
{

var MaxPrice=function(){
var max=[ih][0].PriceMax;
var ipos;
for(ipos=0;ipos<30 ;ipos++)
if(max<[ih][ipos].PriceMax)
max=[ih][ipos].PriceMax;
return max;
};

if(
( (pl) / MaxPrice() ) < 0.8
)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

۲۴٫ فیلتر میانگین خرید هر حقیقی

(cfield0)=((ct).Buy_I_Volume /(ct).Buy_CountI)

۲۵٫ فیلتر فشار عرضه و تقاضا (حقیقی)

(pd1)*(qd1)+(pd2)*(qd2)+(pd3)*(qd3) >3*( (po1)*(qo1)+(po2)*(qo2)+(po3)*(qo3))


((qd1)+(qd2)+(qd3))>(3 * ((qo1)+(qo2)+(qo3))) && (pl)<(pc)

۲۶٫ فیلتر جمع آوری صف فروش

true==function()
{
if((tvol)>(bvol) && (pmin)== (tmin) && ((pl)-(pc))/(pl)*100>1.5 && (ct).Sell_CountI >= (ct).Buy_CountI && (tno)>5 && (tno)>20)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

۲۷٫ فیلتر سرانه خرید هر کد حقیقی

(cfield0)=Math.round((((ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI)*(pc))/10000000)

 

آنچه بر ما گذشت

ما در این مقاله سعی داشتیم بهترین فیلترهای طلایی بورس نوسان گیری بورس و حتی برخی از فیلترهای سهامداری را برای شما بیان کنیم. شما می‌توانید با کپی و یا دانلود فیلترهای کاربردی بورس از آن‌ها استفاده کنید. توجه داشته باشید، ازآنجایی‌که بهترین فیلترهای بورسی مانند فیلترنویسی الگوی پرچم یا الگوی پرچم سه‌گوش و یا الگوی مثلث و یا تفاوت الگوی پرچم و مثلث بر اساس نوع سهم و نوع استراتژی شما متفاوت است در این مقاله آن‌ها را بیان نکردیم. ما تنها سعی کردیم تعریفی دقیق از فیلتر بورسی و نحوه استفاده آن و بیان چند مورد از فیلترهای حرفه‌ای بورس مانند فیلتر سیگنال خرید، فیلتر سهام شارپی، فیلتر شناسایی آغاز روند صعودی، فیلتر تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی ، بهترین فیلتر پول هوشمند و … بسنده کنیم.

برخی نرم‌افزار فیلتر نویسی بورس نیز امروزه در اینترنت وجود دارد که به‌واقع در این لحظه نمی‌توان صحت کارکرد یا عدم کارایی آن را موردبحث قرارداد. به نظر می‌آید بهتر باشد به‌جای استفاده از نرم‌افزار فیلتر نویسی بورس از فیلترهای آماده استفاده کرد و یا اگر وقت کافی داشته باشید خودتان آموزش فیلتر نویسی در بورس ببینید و استراتژی‌های خودتان را پیاده کنید. این‌گونه درصد موفقیت بالاتری را تجربه خواهید کرد. (برای اطلاع از واریز سود سهام عدالت اینجا کلیک کنید)

نکته آخر این‌که توجه داشته باشید در دانلود فیلتر بورس و استفاده از آن شاید درگیر برخی خطاها شوید. عمده این خطا به‌واسطه تنظیمات صفحه دیده‌بان بازار حل می‌شوند. با اعتبار سنجی می‌توانید علت این خطا و نحوه درست تنظیم کردن را پیدا کنید.

ازاین‌رو نگرانی چندانی بابت دانلود فیلترهای پرکاربرد بورس و استفاده از آن وجود ندارد. البته فرق اصلی کسانی که فیلترنویسی حرفه‌ای می‌دانند باکسانی که تنها این فیلتر های کاربردی بورس را دانلود و استفاده می‌کنند این است که عموماً شما نمی‌توانید از فیلتر الگوی پرچم، الگوی پرچم سه‌گوش، فیلترنویسی الگوی پرچم، الگوی مثلث و تفاوت الگوی پرچم و مثلث استفاده کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم بهترین فیلترهای بورس و چند فیلتر بورس رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، اگر علاقه مند به آشنایی با فیلتر قدرت خریدار به فروشنده حقیقی، فیلتر کندل پوشای نزولی، بهترین نرم افزار بورس ، فیلتر حجم مشکوک ، افزایش سرمایه و پيش بيني سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۱ هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد و اگر نظر یا تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم که برای ما کامنت بگذارید. 🙂

 

معرفی نماد شرکت‌های بورسی و ضریب بتای شرکت‌های بورسی

 

بسیاری از علاقه مندان به بازارهای آتی نیز میتوانند با مشاهده دوره آتی نقره  اطلاعات لازم را کسب نمایند. اگر هم سوالی دارید از ما بپرسید ما پاسخ سوال شما را خواهیم داد.

158 دیدگاه برای “۲۷ فیلتر بورس: فیلترهای مهم و کاربردی + فیلتر حرفه‌ای نوسان گیری (آپدیت خرداد ۱۴۰۱)

 1. محمود گفته:

  سلام ، ضمن سپاس فراوان ، این فیلتر اجرا نمی شود و خطای price max می دهد؟!!!!
  true==function()
  {
  var tv6=function(){
  var vol1=[ih][0].QTotTran5J;
  var n;
  for(n=1;n<5;n++)
  vol1=vol1+[ih][n].QTotTran5J;
  return vol1;
  }
  var tv14=function(){
  var vol2=[ih][6].QTotTran5J;
  var m;
  for(m=7;m<14;m++)
  vol2=vol2+[ih][m].QTotTran5J;
  return vol2;
  }
  var minv14=function(){
  var min=[ih][0].QTotTran5J;
  var a;
  for(a=1;a[ih][a].QTotTran5J)
  min=[ih][a].QTotTran5J;
  return min;
  }
  var maxp52=function(){
  var max1=[ih][0].PriceMax;
  var b;
  for(b=1;b<52;b++)
  if(max1(tv14())&&((pc)0))
  {
  return true;
  }
  else
  {
  return false;
  }
  }()

  • مدیر سایت گفته:

   سلام در دوره تابلو خوانی و فیلتر نویسی پیشرفته نوشتن این فیلترها و کاربرد آن اموزش داده خواهد شد
   امروز هم میتوانید با تخفیف ۴۰ درصد خریداری کنید. برای خرید روی لینک کلیک کنید

   موفق باشید

 2. مهدی گفته:

  با سلام خدمت شما عزیزان
  اگه امکانش هست فیلتری معرفی کنید که از منفی به مثبت صف خرید بشه.
  با تشکر.

 3. امیر گفته:

  سلام.
  بابت آموزش تابلوخوانی پیشرفته و آموزش فیلترنویسی راهنمایی میخاستم.
  ممنون میشم در ایمیل زیر راهنمایی بفرمایید.
  مطالب هم واقعا عالین دست مریزاد

 4. هادی گفته:

  من صمیمانه تشکر میکنم و خالصانه میگم بخداااا نوکرتونم دمتون گرم عجب فیلترهای خوبی معرفی کردید ای ولاااااااااااااا

 5. آقازیارتی گفته:

  واقعا عالییییییییی بود این فیلترها حکم نقشه گنج رو داره که بدون هیچ چشم داشتی به عموم مردم ارایه کردید دمتون گرم

 6. بهرام گفته:

  باسلام وخسته نباشید .ممنون بابت توضیحاتی که برای هرفیلترگذاشتین ولی درکل خیلی ازسایتها پرازفیلتر وتوضیحاتشون هست .اگه میخواهیدکمکی کنید لطف کنید فیلترهای جدیدو ترکیبی درست کنید.
  مثلا فیلترشناسایی سهام کوتاه مدت.میان مدت وبلندمدت.
  فیلترشناسایی سهامی که درکمترین قیمت خود در۵سال گذشته هستند

 7. مصطفی گفته:

  با سلام

  سپاس از ارائه عالی‌تان
  برای نتیجه گیری فیلترها را در حین بازار استفاده کنم یا بعد از بازار؟

  • مدیر سایت گفته:

   سلام
   بستگی به ایتراتژی معاملاتی شما دارد . این نکته را هم توجه کنید که این فیلترها به تنهایی برای شما راهگشا نیست.
   باید یک استراتژی معاملاتی برای معامله در بازار داشته باشید

   موفق باشید

 8. فرزاد گفته:

  سلام ابتدا ممنون بابت این فیلترها .اما فیلتر کف قیمت ماهانه این ارور رو میده
  خطای زیر در هنگام اجرا مشاهده شد:
  TypeError: Cannot read property ‘0’ of undefined

 9. اصغر عباسی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  برا من فیلتر سهم هایی که در اندیکاتور RSIدارای واگرایی مثبت هستن رو نشومن بده بنویسین

  با تشکر

  • مدیر سایت گفته:

   سلام این فیلتر رو در tse نمیتونید بنویسید. ولی در “هشدار” های سایت رهاورد ۳۶۵ میتونید هشداری تنظیم کنید که حجم صف فروش از عدد مشخصی کمتر شد بهتون الارم بده

   موفق باشید

 10. عباسعلی ملکی چمگردانی گفته:

  باعرض سلام وتشکر اززحماتی که در تهیه این فیلترهای خوبی راکه تهیه نموده ورایگان دراختیار عموم قراردادید.الهی عاقبت به خیر شوید.

 11. علی گفته:

  با سلام توی برخی از فیلتر های شما خطای زیر دریافت می شود علت آن چیست ؟

  ارور : تاریخچه قیمت ها را در بخش تنظیمات – اطلاعات نکمیلی فعال کنید تا در فیلتر قابل استفاده باشد.
  ممنون از پاسخ شما

  • مدیر سایت گفته:

   سلام
   بهترین فیلتر برای خرید سهم از نظر من وجود ندارد چون همواره برای خرید باید استراتژی معاملاتی داشت.
   در دوره فیلتر نویسی میداس سرمایه استراتژی معاملاتی کامل بر اساس فیلتر نویسی گفته خواهد شد.
   در صورت تمایل در این دوره شرکت کنید.

   موفق باشید

 12. پارسا گفته:

  سلام وخسته نباشید متاسفانه چندتا از فیلترها خطا میده وشما میگید اصلاح شد و اینجوری نیست مثل دوتای آخری

  • مدیر سایت گفته:

   سلام
   ممنون از توجه شما
   یکی از ایرادهای بزرگ سایت tse برای فیلتر نویسی همین موردی است که شما میفرمایید
   گاهی یک فیلتر درست را خطا اعلام میکند، و یکی از دلایل اینکه در دوره اموزشی فیلتر نویسی میداس سرمایه، از سایت tse استفاده میشود نیز همین است.

   اگر از فیلتر ها در tse خطا گرفتید بروزر خود را عوض کنید مثلا اگر در کروم به شما خطا داد، از فایر فاکس استفاده کنید.

   موفق باشید

 13. علی گفته:

  با سلام یه فیلتر درخواستی از شما داشتم که امیدوارم پاسخ بدین
  فیلتری که ‎میزان ریزش از سقف خودشون
  مثلا در گروه خودرویی رو به ترتیب نشون بده
  یعنی به ترتیب مثل :

  #خمحرکه ۷۸ درصد
  #خگستر ۷۴ درصد
  #خپارس ۷۳ درصد
  #ختوقا ۷۳ درصد
  #خزامیا ۷۲ درصد
  #ورنا ۶۷ درصد
  و …..
  ممنون

 14. عبدالناصر صالحیان گفته:

  یا می توان فیلتری نوشت که تعداد خریداران و فروشندگان حقیقی و حقوقی را در یک بازه کمتر از یک روز نشان دهد مثلا بین ساعت ۱۰ تا ۱۲:۳۰

 15. حمید گفته:

  درود و سپاس. میخواستم بدونم که فیلتری داریم که سهامی که بیشتر از ۵۰ درصد اصلاح کردنو بر اساس پیوت های ماژور بهمون بده؟ ممنون از شما

 16. پیمان شهرویی گفته:

  واقعا عالی و کاربردی هستند ممنون از شما
  من بیش از پانصد فیلتر دارم ولی فیلتر های شما بسیار جامع و مفید هستند سپاسگزارم

 17. حسین گفته:

  سلام ببخشید چرا بعضی فیلتر ها کا نمی کنن همونایی که خیلی مهم هستن مثل حجم مشکوک و کف قیمتی ها و کد ب کد و من مرور گر هم عوض کردم ولی باز خطا داشتن
  لطفا راهنمایی کنین ممنون

 18. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید خیلی ها یه سهم از صف فروش میخرن و چند درصد بالا تر میفروشن …من فیلتری رو میخوام که صف فروشش هنوز جمع نشده اما در حال حجم خوردن و جمع اوری هست این چه فیلتری هست؟میشه خواهش کنم به من بدید این فیلتر رو؟

 19. امیرحسین گفته:

  با سلام و سپاس از مطالب مفیدتون
  آیا امکان ترکیب فیلترها با هم وجود دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ میشه بفرمایید به چه شکل انجام میشه؟

  • اسماعیل گفته:

   بله هست برای هر فیلترتان یک تابع بتنویسید و خروجی های آن را در یک شرط بررسی کنید اگر تمامی تابع های شما خروجی مناسب داشتند نماد را نمایش دهید

 20. امیرمحمد گفته:

  سلام و عرض ادب. می‌خواستم چهار فیلتر رو باهم ترکیب کنید. ایا انجام می‌دهید و اگر انجام می‌دهید، حدودا هزینش چقدره؟

 21. امیرمحمد گفته:

  سلام و عرض ادب. می‌خواستم چهار فیلتر رو باهم ترکیب کنید. ایا انجام می‌دهید و اگر انجام می‌دهید، حدودا هزینش چقدره؟ و اینکه با دوره اموزشی‌تون ایا ترکیب کردن هم یاد می‌گیریم.

 22. محسن گفته:

  سلام
  ببخشید من یه فیلتر میخواستم که قیمت low دیروز کمتر از قیمت low پریروز باشه و اینو نوشتم
  [ih][0].Pminlosing < [ih][1].Pminlosing
  ولی عمل نمیکنه
  میشه راهنمایی کنید اشکالش چیه

 23. مجتبی گفته:

  سلام وقت بخیر
  میتونید فیلتری معرفی کنید که تعداد خریداران حقیقی بیش از دو برابر فروشندگان حقیقی باشه؟

 24. حسین گفته:

  سلام
  چطور میتونم فیلتر سهم هایی که صف فروش هستند و در صف فروش در حال حجم خوردن هستند رو بدست بیارم؟
  سهم هایی رو میخوام که از صف فروش به سمت مثبت نی روند.
  احساس میکنم باید فیلتر جمع شدن صف فروش رو با یک فیلتر دیگه جمع کنم …
  لطفا دوستان راهنمایی کنند.

 25. حامد گفته:

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید آیا دستوری وجود داره که بتوانیم بالاترین قیمت یا پایین ترین قیمت چند روز متوالی را جمع بزنیم؟

 26. savafa گفته:

  سلام
  فیلترها بسیار عالی است.
  با چه زبان برنامه نویسی این فیلترها نوشته می شود؟
  آیا مرجع کاملی برای دسترسی به این فیلترها وجود دارد؟

  • مدیر سایت گفته:

   سلام زبان اسکریپت نویسی است و بسیار شبیه جاوا اسکریپت هست.
   در فروشگاه سایت میتوانید دوره فیلتر نویسی را خریداری کنید. در این دوره به صورت کامل فیلتر نویسی تدریس شده است

   موفق باشید

 27. حمیدرضا گفته:

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدی که گذاشتید. میخواستم بدونم میشه فیلتری بنویسیم که قدرت خریدار توی اون بیشتر از ۵برابر فروشنده باشه؟ با تشکر و سپاس فراوان.

 28. علیرضا گفته:

  سلام. خیلی ممنون از سایت عالی تون
  لطفا اگه امکانش هست اسیلاتور awesome یا ao رو هم تو سایت تون قرار بدید.
  من خیلی سایت ها رو گشتم ولی چیزی ازش ندیدم.
  بازم بابت مطالب خوبی که قرار میدید تشکر می کنم.

 29. حمید گفته:

  سلام وقت بخیر
  ممنون میشم فیلتر سیگنال خرید قوی رو هم در فیلتر ها تون قرار بدید
  خیلی مفید بود مقاله هاتون سپاس فراوان

 30. افشین گفته:

  فیلترهای ترکیبی بورس – فیلتر نوسان گیری از صف فروش – فیلتر سهام مستعد رشد- فیلتر سهام خشک شده – فیلتر خرید گروهی در بورس – برنامه کد فیلتری ساز – فیلتر واگرایی مثبت – فیلتر درشت ترین خریداران حقیقی – فیلتر کاهش حجم صف فروش

  ممنون میشوم این فیلترها رو هم قرار بدید

  مقاله خیلی خوبی بود سپاس فراوان

 31. نیما گفته:

  من نیاز به این فیلترها رو دارم
  ممنون میشم اینا رو هم در سایتتون قرار بدید
  خیلی ممنون
  کد فیلتری ساز – کد فیلتر – فیلتر ورود پول هوشمند – فیلتر ورود پول هوشمند در صف فروش – فیلتر های نوسان گیری روزانه – فیلتر جمع شدن صف فروش

 32. سارا گفته:

  درود بر شما …قبل از هرچی تشکر میکنم از زحماتتون
  من چند روز قبل یه لایو دیدم داخلش یه فیلتر نوشت راجب درصد به حمایت تنکانسن و کیجونسن
  مثلا نوشت سهامی رو نشون بده که پنج درصد به حمایت کیجونسن فاصبه داشته باشه
  میخاستم اگه مقدوره این فیلترو قرار بدین

 33. علیرضا گفته:

  وقت بخیر
  امکان نوشتن فیلتری هست که نشون بده از کف قیمتی(بازه یک الی سه ماهه) ۱۰-۲۰ درصد رشد داشته نماد؟

 34. hassan گفته:

  سلام خسته نباشید – یه فیلتر نوشتم – میخوام توش قید کنم که هر نیم ساعت آپدیتش کنه ؟ امکانش هست ؟ نمیخوام هر ۱ دقیقه یا هر ثانیه آپدیت کنه

 35. رضا گفته:

  سلام
  ضمن تشکر و خسته نباشید.
  آیا فیلتری وجود داره که در تاریخ زمانی خاص(مثلا ۳۰ مرداد ۹۲ تا ۳۰ شهریور ۹۲) قیمت ها رو به ما بده؟

 36. امیر گفته:

  سلام خدا قوت
  اگر امکانش هست فیلتر زیر رو برای بنده بنویسید
  کمترین قیمت روزانه بین ema موینگ اوریج نمایی ۹ و ۱۹ قرار بگیرد.
  ممنون از لطف شما

  • مدیر سایت گفته:

   نحوه استفاده از فیلتر در بورس شما اول باید وارد سایت tsetmc بشید. بعد در قسمت بالا و سمت چپ بخشی وجود دارد تحت عنوان دیده‌بان بازار. شما در این بخش می‌توانید بخش‌های مختلفی از بازار را زیر نظر داشته باشید. سهم‌ها و نمادهای مختلف بر اساس چینش‌های مختلف روبه‌رو شما قرار دارد. شما در بین این سهم‌ها می‌توانید اطلاعات موردنظر خودتان را جست‌وجو و پیدا کنید.

 37. مجید گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  بابت قرار دادن فیلترهای خیلی خوبتون ممنونم
  من میخواستم یک آلارم به فیلتر سهم هایی که در آستانه صف خرید هستن اضافه بکنم یعنی وقتی که مثلا سهم خودرو میخواد صف خرید بشه توی سایت TSETMC به من ۳ بار یا با توجه به تعدادی که تعریف کردم هشدار صوتی داده بشه .
  لطفا اگه امکان داره روش ساخت این فیلتر رو توضیح بدید فکر می کنم برای خیلی ها مفید باشه که از وضعیت سهام خودشون بصورت صوتی باخبر بشن .
  ممنون

 38. محمد گفته:

  با سلام خسته نباشید
  وقتی فیلتر اختلاف سرانه رو در قالب شخصی می نویسم ارور نمیده اما به جای نمایش عدد اختلاف سرانه سهم ها ، nan می نویسه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 39. امین گفته:

  سلام‌ مدیر عزیز من فیلتری میخوام ک اخرین قیمت ۳ درصد مثبت بشود یعنی ب صورت انی مثلا اگر منفی ۳بشه مثبت ۱ یا اگر مثبت ۲ بشه مثبت ۵

 40. مهدی گفته:

  سلام
  ممنون می شم فیلتر سهمهای که در یک هفته گذشته حداقل در هر روز نوسان قیمتی ۵ درصدی داشتند رو بنویسید
  سپاس از اطلاعات با ارزشتون

 41. رضا گفته:

  سلام ببخشید میشه یک فیلتر برای پیدا کردن سهمی که بیشترین قدرت خریدار به فروشنده را امروز داشته بنویسید.یعنی فقط سهمی که بیشترین قدرت خریدار داشته امروز نشون بده.تشکر

 42. یداله گفته:

  سلام فیلترهایی که تهیه ودراختیارگذاشته اید کاملا کاربردی می باشد وهمه را من تست کردم ، واستفاده خواهم کرد اززحماتتان سپاسگزارم

 43. علیرضا مرادی گفته:

  باسلام و تشکر بابت سایت مفیدتون
  یک سوالی در مورد فیلتر نویسی داشتم

  به عنوان مثال اگر بخواهیم کدی بنویسیم در قالب اینکه نماد هایی را نشان بده که در هر ۷ روز گذشته حجم خرید خریداران حقیقی ۲ برابر و بیشتر از فروشندگان حقیقی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

به نظر میرسد شما به فیلتر نویسی علاقه دارید... همین الان میتوانید دوره فیلتر نویسی را با 15 درصد تخفیف بخرید😊

کد تخفیف - filter15p
حالا بخرید

اگر علاقه مند به شرکت در دوره
جامع آموزش ارزهای دیجیتال
به صورت کاملا
رایگان هستی حتما این دوره رایگان رو تهیه کن

رفتن به صفحه محصول دوره رایگان