فروش ۱۴۰۰۰۰ بیت کوین توسط نهنگ ها در یک ماه گذشته

فروش 140000 بیت کوین توسط نهنگ ها در یک ماه گذشته

در بازار بیت کوین ها، به کسانی که تعداد زیادی بیت کوین در اختیار دارند، اصطلاحا نهنگ می گویند. طبق گزارشی که شرکت گلس نود آن را منتشر کرده است، در این ماه تعداد زیادی بیت کوین توسط نهنگ ها فروخته شده است.

 

قیمت بیت کوین به زیر ۴۸ دلار سقوط می‌کند اما آیا بازار درخطر است؟

رفتار نهنگ ها در بازار بیت کوین

طبق معیارهای این شرکت، هر کیف پولی که از ۱۰۰۰ تا ۱۰ هزار بیت کوین داشته باشد، نهنگ شناخته می شود. طبق آمارهایی که این شرکت ارائه کرده است، تعداد نهنگ ها نیز از ابتدای امسال حدود ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده است. میزان علاقه ی آن ها به خرید در ماه اول سال مسلادی جدید به اوج رسیده بود و در حدود ۸۰۰۰۰ بیت کوین را در محدوده قیمت فعلی آن خریداری کردند. با توجه به رشدی که بیت کوین در هفته های گذشته کرده بود و سود کلانی که به نهنگ ها رسید، همچنین از طرفی شروع افت قیمت بیت کوین، آن را ۱۴۰ هزار بیت کوین را طی هفته ی گذشته فروخته اند.

رفتار دیگر سرمایه گذاران چگونه بوده است؟

یک رفتار هماهنگ از سرمایه گذاران کوچک تر بیت کوین نیز مشاهده شده است. دلفین ها و کوسه ها به افراد یا حساب هایی گفته می شود که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند. آن ها نیز ۹۵ هزار بیت کوین فروخته اند و همچنین در محموع ۱۱۷ هزار بیت کوین در حساب های خود انباشته اند.

 

ایلان ماسک می‌گوید قیمت بیت کوین و اتریوم بالاست!

در گزارش گلس نود درباره این موضوع آمده است که:

نکته قابل توجه این است که چگونه تغییرات موجودی در کلاس دلفین/ کوسه و نهنگ/ گوژپشت در حجم و شکل منعکس می شوند. هر وقت یک کلاس حجم بیشتری دارد، کلاس دیگر شاهد حجم کمتری است و بالعکس.

ماهی ها و اختاپوس ها به افرادی گفته می شود که بین ۱۰ تا ۱۰۰ بیت کوین دارند. آن ها در کمتر از ۴ ماه، حدودا بیشتر از ۱۲۸ هزار بیت کوین را فروخته اند.

افت قیمت بزرگی که در هفته گذشته برای بیت کوین رخ داد، باعث شد تا سرمایه گذاران کلان این رمز ارز، به ویژه نهنگ ها، از خود واکنش هایی نشان دهند. در این میان یکی از نهنگ ها در اولین اقدامات نسبت به این تغییر قیمت، توانست ۱۵۶ میلیون دلار بیت کوین را بفروشد تا از ضرر خود جلوگیری کند. با توجه به آمار و اطلاعات و تحلیل هایی که در دسترس است، با خرید بیت کوین توسط نهادهای سرمایه گذاری، قیمت آن در حدود ۵۰۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد و همچنان هم به عنوان یک سرمایه گذاری قوی و مطمئن می توان به آن نگاه کرد. هرچند که در هفته ی گذشته با ریزش بزرگی که برای بیت کوین رخ داد، نگرانی های زیادی درباره آینده ی آن ایجاد شده است اما با نگاهی منطقی و کارشناسی به این وضعیت، می توان اطمینان خاطر خوبی نسبت به آن به دست آورد.

تا سال ۲۰۲۶، یک میلیارد نفر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند!

 

 منبع:

https://coinsara.com/whales-offloaded-140k-bitcoin-this-month-glassnode/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.