شاخص دلار آمریکا به زیر ۱۰۹٫۰۰ رسید

شاخص دلار آمریکا به زیر 109.00 رسید

شاخص دوباره روند نزولی خود را به دست آورد و به رقم ۱۰۸٫۴۰ نزدیک شد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که ارزش دلار آمریکا را در برابر سبدی از رقبای اصلی اندازه‌گیری می‌کند، روز سه‌شنبه در نزدیکی ۱۰۸٫۴۰ معامله شد.

به گفته سخنگوی فدرال رزرو، شاخص دلار آمریکا به داده ها نگاه می کند: این شاخص به شروع پرریسک هفته می افزاید و باند ۱۰۸٫۵۰/۴۰ را به دلیل احساسات بهتر در اطراف انجمن ریسک تجدید می کند.

 

اخبار فارکس ۵ شهریور

 

بر اساس شاخص دلار آمریکا (DXY)، دلار آمریکا تحت فشار نزولی قرار دارد و در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در ۱۰۹٫۵۰ رسید.

به نظر می رسد حمایت از دلار اعتقاد قوی فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره تا زمانی که تورم کنترل شود، ادامه خواهد داد، علیرغم کاهش احتمالی فعالیت های اقتصادی و از دست دادن مقداری حرکت در بازار کار، است. این دیدگاه اخیراً با سخنرانی رئیس جمهور پاول در یک سمپوزیوم در جکسون تأیید شد.

با این حال، با توجه به بحث جاری در مورد اندازه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر، نباید نوسانات اضافی در دلار را رد کرد.

با نگاهی به سناریو ، به نظر می رسد که دلار آمریکا به دلیل واگرایی فدرال رزرو با اکثر همتایان خود در گروه ۱۰G (به ویژه بانک مرکزی اروپا) و دوره های آشفتگی ژئوپلیتیک و ریسک گریزی تقویت شده است.

 

اخبار ۱ شهریور | مهم ترین اخبار فارکس

 

نکات برجسته ایالات متحده در این هفته: شاخص قیمت خانه FHFA، اعتماد مصرف کننده CB (سه شنبه) – درخواست های وام مسکن MBA، تغییرات استخدامی ADP (چهارشنبه) – ادعاهای اولیه، PMI ساخت نهایی، تولید ISM، هزینه (پنجشنبه) – نرخ بیکاری، اعداد حقوق و دستمزد سفارشات (جمعه).

اکنون این شاخص با ۰٫۲۹%  کاهش به ۱۰۸٫۴۳ بازگشته است و با چالش بعدی در ۱۰۷٫۵۸ (کمترین سطح هفتگی ۲۶ آگوست) و ۱۰۶٫۴۲ (SMA 55 روزه) و سپس ۱۰۴٫۶۳ (کمترین قیمت ماهانه ۱۰ آگوست) روبرو است. از سوی دیگر، شکست بالای ۱۰۹٫۴۷ (بالای ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۲) به ۱۰۹٫۷۷ (بالاترین قیمت سپتامبر ۲۰۰۲) و سپس ۱۱۰٫۰۰ دلار منجر می شود.

https://zburse.vip/forex/news/us-dollar-index-extends-the-downside-below-.

در مارکت فارکس چه اتفاقاتی می افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.