۶+۱ گام ۱۰۰%عملی برای سرخطی زدن در بورس

سرخطی زدن در بورس

سرخطی زدن در بورس یکی از کارهایی که برای بسیاری از معامله گران اهمیت بالایی دارد. بورس ایران به نوعی طراحی شده است که عملا اجازه سفارش گذاری تنها در یک محدوده قیمتی وجود دارد. در این حالت زمان هایی که فشار عرضه یا تقاضا زیاد است عملا شما نمی توانید سهمی را که می خواهید بخرید یا از یک سهم خارج شوید. معمولا در این چنین زمان هایی صف های چند میلیونی با هزاران سفارش جلوی شما قرار دارد و به نظر نمی رسد تا آخرین لحظه بازار نیز نوبت به سفارش شما برسد.

سرخطی زدن در بورس بدین معنی است که شما کاری کنید که سفارش ما چه در خرید و چه در فروش در ابتدای صف باشد. یعنی جزو نفرات اول باشید. در این حالت احتمال این که سفارش شما تکمیل شود زیاد می شود. اما سرخطی زدن در بورس کار چندان ساده ای نیست. در ادامه سعی می کنیم چند ترفند سرخطی زدن را به شما آموزش بدهیم. این آموزش سرخطی زدن تا جای ممکن به نوعی طراحی شده است که بتواند کارایی داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای سرخطی زدن در بورس سحرخیز باشید

 

بازار بورس ایران طبق آخرین قوانین از ساعت ۹ صبح شروع می شود و تا ساعت ۱۲ و نیم ادامه پیدا می کند. شما می توانید از ساعت یک ربع مانده به ۹ سفارش های خودتان را در سامانه ثبت کنید. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که قبل از ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه پشت سیستم باشید. چند صدم ثانیه تاخیر در ثبت سفارش می تواند شما را هزاران سفارش عقب بیاندازد. بنابراین در اول گام سعی کنید از ساعت ۸ و نیم آماده باشید و اینترنت خودتان را از نظر سرعت امتحان کنید.

27 فیلتر بورس: فیلترهای مهم و کاربردی + فیلتر حرفه‌ای نوسان گیری (آپدیت اردیبهشت۱۴۰۰)

 

6+1 گام 100%عملی برای سرخطی زدن در بورس

 

سعی کنید از کارگزاری خلوت استفاده کنید

 

بر اساس قانون محدودیتی برای استفاده از کارگزاری های مختلف برای یک کد بورسی وجود ندارد. از این رو سعی کنید برای سرخطی زدن در بورس از کارگزاری های کمتر معروف و خلوت تر استفاده کنید. کارگزاری هایی مانند فارابی، مفید، آگاه و … که مشتریان و کاربران میلیونی دارد نه تنها چند ثانیه بلکه گاها چند دقیقه در سفارش گذاری تاخیر دارد. از این رو عملا شما نمی توانید موفق به زدن سرخطی شوید.

البته احتمالا بدانید که کارگزاری ها برای مشتریان خاص خودشان به صورت اختصاصی اقدام به سرخطی زدن می کنند. معمولا مشتریان نسبتا مطرح و البته کله گنده می توانند به راحتی با استفاده از این نوع خدمات که توسط همین کارگزاری های معروف نیز ارائه می شود در خرید سهم های عرضه اولیه سرخطی بزنند.

برخی از کارگزاری ها نیز وجود دارند که برای جذب مشتری و کاربر این خدمات را به صورت عمده به مشتریان خودشان ارائه می دهند. این نوع کارگزاری ها به نظر می توانند گزینه مناسبی برای شما باشد. استفاده از این کارگزاری ها برای ارسال سریع و ثبت فوری سفارش نیز بسیار کارآمد است.(در ادامه پیشنهاد میکنم مقاله کارگزاری سهام را هم مطالعه نمایید)

همچنین برای سرخطی زدن در بورس باید از اینترنت پر سرعت استفاده کنید. این یک قانون است. البته عده ای نیز معتقد هستند که به جز اینترنت پر سرعت شما باید از سرورهای مجازی نیز استفاده کنید. این کار می تواند شانس شما را برای کسب رتبه خوب بیشتر کند.

 

سرخطی زدن در بورس

 

سفارش خودتان را خورد کنید

 

یکی از مهمترین نکاتی که در آموزش سرخطی زدن باید به آن توجه داشته باشید این است که سفارش یکپارچه قرار ندهید. زمانی که شما چندین سفارش را به صورت همزمان ثبت کنید احتمال این که چند سفارش شما موفق باشد زیادتر می شود. در کلام ساده تر با خورد کردن سفارش شما احتمال رسیدن به درصدی از موفقیت را افزایش می دهید این در حالی است که با ارسال یک سفارش یکپارچه عملا درصد موفقیت شما کاهش می یابد.

در نظر داشته باشید که برای اینکار شما باید از چند دقیقه قبل از شروع سفارش گذاری پیش نویس های خودتان را آماده کرده باشید. بهتر است این پیش نویس ها به صورت برابر نباشند. بهتر است سفارش های نامتقارن و نابرابر آماده کرده باشید. به محض این که ثانیه شمار کارگزاری در عدد ۵۸ قرار گرفته ارسال همه پیش نویس ها را بزنید. برخی از این پیش نویس ها در همان ابتدا رد می شوند. زیرا زودتر ارسال شده اند اما تعدادی دیگر احتمالا در رتبه های خوبی از صف قرار می گیرند.

6+1 گام 100%عملی برای سرخطی زدن در بورس

 

خلاصه ای از ترفند سرخطی زدن

 

بنابراین اگر بخواهیم گام های گفته شده در مورد سرخطی زدن در بورس را به صورت خلاصه بیان کنیم می توانیم این گونه بگوییم که:

۱- اینترنت پر سرعت تهیه کنید و اگر امکان تهیه سرور مجازی را دارید آن را از قبل راه اندازی کنید.
۲- سراغ کارگزاری خلوت اما مطمئن بروید. برخی از کارگزاری ها با وجود این که خلوت هستند اما در ارائه خدمات بسیار ضعیف عمل می کنند.
۳- از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه در صفحه کارگزاری آماده باشید.
۴- چند پیش نویس از سفارش خودتان آماده کنید. سعی کنید این پیش نویس ها به نوعی تنظیم شود که با یک دیگر برابر نباشند و به صورت نامتقارن پخش شده باشد.
۵- راس ثانیه ۵۸ اقدام به ارسال همه پیش نویس ها کنید. در نظر داشته باشید که در تمامی کارگزاری ها امکان ارسال همه پیش نویس ها به صورت همزمان وجود دارد.
۶- منتظر باشید!

همانطور که گفتیم شما می توانید با استفاده از خدمات برخی از کارگزاری ها از آن ها بخواهید که آن ها به جای شما سرخطی زدن در بورس را انجام دهند. در این حالت احتمال موفقیت چند ده برابر می شود. به هر حال سرعت آن ها بالاتر است و البته دسترسی کامل تری به هسته معاملاتی دارند و می توانند سفارشات را سریع تر از هر کس دیگری ثبت کنند.

با توجه به این نکته گفته شده می توان به این نتیجه رسید که هر چقدر هم شما سریع تر باشید نمی توانید کارگزاری های مختلفی مانند مفید را پشت سر بگذارید. پس عملا به نظر نمی رسد این کار چندان عملی باشد!

 

چرا نباید در بازار بورس حرص و طمع داشت ؟ + روش‌های کنترل حرص و طمع در بورس

 

سرخطی زدن در بورس

 

یک ترفند ساده برای سرخطی زدن در بورس

 

شاید این خبر برای شما خوشحال کننده باشد که برای یک سری از سهم ها در شرایط قیمتی خاص می توان ترفند سرخط زدن خاصی به کار برد که بسیار ساده است و نیاز به هیچ اینترنت پر سرعت و … ندارد.

احتمالا شما هم در بازار سهم هایی را دیده اید که یکباره از منفی شروع به رشد می کنند و تبدیل به صف خرید می شوند. در این حالت عملا احتمال این که این سهم شروع به رشد کند و این صف خرید را چند رو با خود همراه داشته باشد معمولا وجود دارد. اما نکته ی پنهان داستان، قیمت پایانی سهم است.

معمولا وقتی این چنین سهم هایی صف خرید می شوند عملا دیگر معامله ای در آن ها به صورت جدی رخ نمی دهد و قیمت پایانی در نیمه قرمز باقی می ماند، اگر این چنین سهمی را پیدا کردید خوشحال باشید، زیرا شما قرار است نفر اول صف فردا باشید! (اگر میخواهید درباره صف خرید بورس امروز بدانید این مقاله را بخوانید)

زمانی که قیمت پایانی پایین تر از صفر تابلو باشد به این معنی است که ماکزیموم قیمت تابلو فردا کمتر از ماکزیموم تابلوی امروز است. در کلام ساده تر حداکثر قیمت فردا امروز در رنج سفارش گذاری وجود دارد!

پس شما در در دقایق آخر بازار که احتمالا دیگر قیمت پایانی جا به جا نشود شروع به سفارش گذاری در حداکثر قیمت فردا کنید. قبل از ارسال سفارش اعتبار این سفارش را افزایش دهید و آن را بر روی گزینه معتبر تا لغو قرار دهید. در این حالت شما سفارشی را امروز ثبت کردید که فردا قرار است برای آن دیگران سرخطی بزنند. به همین راحتی شما می توانید سرخطی زدن در بورس را انجام دهید.
البته دقت داشته باشید که در این کار باید قیمت پایانی کمتر از صفر تابلو باشد!

 

6+1 گام 100%عملی برای سرخطی زدن در بورس
سرخطی زدن در بورس

سوالات متداول

۱- آیا می توان برای سرخطی زدن در بورس به ربات ها و نرم افزارهای مختلف اعتماد کرد؟
نظر خاصی نمی شود در این باره داد. پیشنهاد ما این است که این کار را نکنید. این ربات ها و نرم افزارها اکثرا در نهایت یک کلاه برداری بیشتر نیستند و سرخطی زدن در بورس تنها یک ترفند برای جذب مشتری است.

۲- کدام کارگزاری برای استفاده از خدمات سرخطی زدن در بورس مناسب است؟
به طور کلی کارگزاری های سبک و خلوت می تواند گزینه مناسبی باشند. شما می توانید از کارگزاری هایی مانند کارگزاری دانایان استفاده کنید. البته این تبلیغ نیست و تنها یک پیشنهاد صادقانه است.

۳- درصد موفقیت سرخطی زدن در بورس چقدر است؟
اگر بخواهیم واقع نگرانه به موضوع نگاه کنیم درصد موفقیت سرخطی زدن در بورس برای کاربران و معامله گران عادی و عمومی بسیار پایین است. شرکت های کارگزاری این امکان را دارند که جلوتر از هر کاربر و هر سفارشی سفارشات اصلی خودشان را ثبت کنند.

البته این موضوع عملا عدالت در بازار را زیر سوال برده است اما در حالت کلی فعلا نمی توان کاری انجام داد. به هر حال شما با توجه به روش های گفته شده می توانید این کار را امتحان کنید. شاید شانس موفقیت شما خوب باشد و بتوانید از یک سهم فرار کنید یا یک سهم خوب با موقعیت عالی را به دست بیاورید.

در ادامه اگر میخواهید بدانید تعریف معامله گری چیست و درباره فیبوناچی در بورس و اصطلاحات بورس بیشتر بدانید حتما این مقاله را بخوانید

 

تفاوت بورس و فرابورس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.