ساتوشی چیست ؟ تبدیل هرساتوشی به ریال ، تومان ، بیت کوین

قیمت هر ساتوشی چند تومان است

اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید لابد می دانید ساتوشی چیست یا حداقل به صورت عملی می توانید به سوال ساتوشی چیست پاسخ بدهید. اولین چیزی که می توانیم در پاسخ به سوال ساتوشی چیست بدهیم این است که ساتوشی نام غیر واقعی مخترع و ابداع کننده بیت کوین است.

اما مسلما آن چیزی که ما در مورد سوال ساتوشی چیست به دنبال آن هستیم این است که بدانیم:

۱- هر چند ساتوشی یک بیت کوین می شود؟ ( هر بیت کوین چند ساتوشی است)
۲- قیمت هر ساتوشی چند تومان است؟ ( تبدیل ساتوشی به تومان )
۳- قیمت ساتوشی چگونه محاسبه می شود؟
۴- …

بنابراین عملا آن چیزی که از دل این سوالات مشخص است این است که در پاسخ ابتدایی به سوال ساتوشی چیست می توانیم بگوییم که ساتوشی واحدی برای بیت کوین محسوب می شود که در محاسبات مختلف به کار می آید. در ادامه بیشتر به سوال ساتوشی چیست با محوریت سوالات مطرح شده در بالا خواهیم پرداخت. در انتهای این مقاله مسلما شما خواهید دانست که هر ۱۰۰۰ ساتوشی چند تومان است!

ساتوشی چیست؟ واحدی که بعدا مطرح شد!

بسیاری از ارزهای معتبر جهانی مانند دلار از واحد های کوچکتری مانند سنت ( یک صدم دلار ) استفاده می کنند. این گونه واحد های کوچک امکان محاسبات و نقل و انتقالات مالی در واحد های مختلف را راحت تر می کنند. این واحد های کوچکتر زمانی بیشتر به کار می آیند که ارزش واحد اصلی بالاتر باشد. در کلام ساده تر شما برای تومان نمی توانید امروز واحد کوچکتری در نظر بگیرید. زیرا یک تومان هزار برابر کمتر از واحد عملی است امروز در جامعه کاربرد دارد.

پس وجود داشتن سوال ساتوشی چیست نشان دهنده این است که عملا بیت کوین ارزش بالاتری از سطح عمومی جامعه دارد و برای انجام معاملات مختلف باید آن را به واحد های کوچکتری تحت عنوان ساتوشی تقسیم کرد.

البته برای دانستن ارزش بالای بیت کوین لازم نیست به سوال ساتوشی چیست پاسخ بدهیم. وقتی یک بیت کوین بالغ بر ۵۰ هزار دلار ارزش گذاری می شود. حال شما ۵۰ هزار دلار را با قیمت دلار ۲۰ هزار تومانی حساب کنید متوجه می شوید که هر یک واحد بیت کوین چه ارزش بالایی دارد. پس عملا زمانی که ارزش یک واحد بیت کوین بالاتر از یک کیلو طلای ۲۴ عیار است، برای خرید و فروش بیت کوین باید واحد کوچکی مطرح شود تا عملا بیت کوین قابل معامله و مبادله باشد.

امروز چند وسیله یا چند نوع خدمات در دنیا داریم که ارزشی بالاتر از ۵۰ هزار دلار داشته باشد؟ مسلما تعداد اینگونه مبادلات به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد. این جاست که سوال ساتوشی چیست معنی پیدا می کند.

آموزش تبدیل بیت کوین به ریال، چگونه بیت کوین خود را تبدیل کنیم؟
ساتوشی چیست
هر بیت کوین چند ساتوشی می باشد

ساتوشی چیست؟ استفاده از یک واحد!

نکته مهمی که در مورد سوال ساتوشی چیست باید به آن پاسخ دهیم این است که این واحد از کی پدید آمد و چه زمان مورد استفاده قرار گرفت؟ در واقع وجود داشتن واحد کوچک تر از بیت کوین از همان زمان اختراع بیت کوین وجود داشته است و عده ای نیز معتقدند که قبل از بیت کوین واحد کوچکی ( نه به عنوان ساتوشی ) ایجاد شد. اما تا قبل از سال ۲۰۱۱ از ساتوشی یا واحد کوچک تر دیگر استفاده نشد.
در کلام ساده تر تا قبل از سال ۲۰۱۱ ارزش هر بیت کوین کمتر از یک دلار بود از این رو میان کاربران و سرمایه گذاران بیت کوین چندان نیاز عملی وجود نداشت که بخواهند بدانند ساتوشی چیست؟ در کلام ساده تر قیمت ساتوشی به اندازه ای معنی نداشت که بتواند کارایی عملی پیدا کند. اما در سال ۲۰۱۱ با توجه به تحرکات جدیدی که در بازار دیده می شد بنا بر این گذاشته شد که تعریفی دقیق و پاسخی درست به سوال ساتوشی چیست داده شود.

در سال ۲۰۱۱ در انجمن بیت کوین تاک پیشنهادی مطرح شد که مشخص می کرد برای بیت کوین باید واحد عملی در نظر گرفته شود و این واحد به اندازه یکصد میلیونیوم بیت کوین باشد. در کلام ساده تر طی این پیشنهاد بیت کوین به صد میلیون واحد تقسیم بندی شد و هر واحد را ساتوشی نامیدند.

ساتوشی چیست؟ هر بیت کوین چند ساتوشی می باشد؟
قیمت یک ساتوشی

در واقع اگر بخواهیم بگوییم که هر بیت کوین چند ساتوشی است؟ می توانیم بگوییم که هر بیت کوین از ۱۰۰ میلیون ساتوشی تشکیل شده است و یک ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین است!
معمولا واحد های مالی را چیزی نزدیک به واحد اصلی در نظر می گیرند تا کارایی بالاتری داشته باشد. مثلا سنت را یک صدم دلار در نظر گرفته اند. اما این که یک ساتوشی یکصد میلیونیوم بیت کوین باشد کمی عجیب است.

به نظر می رسد طرفداران بیت کوین در سال ۲۰۱۱ ارزشی بسیار بالاتر از چیزی که امروز شاهد آن هستیم را متصور بودند و برای این که هر یک ساتوشی ارزش معامله داشته باشد این گونه بیت کوین را به واحد های بسیار کوچک تر تبدیل کرده اند. بنابراین تا اینجا دانستیم که عملا ساتوشی چیست و هر چند ساتوشی یک بیت کوین می شود.

ساتوشی چیست؟ چه تاثیری در خرید و فروش دارد؟
قیمت هر ساتوشی چند تومان است

ساتوشی چیست؟ چه تاثیری در خرید و فروش دارد؟

همانطور که در پاسخ به سوال ساتوشی چیست گفتیم هر ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین است. امروز هنوز قیمت بیت کوین به اندازه ای نرسیده است که یک صد میلیونیوم آن ارزش معاملاتی داشته باشد. اما با توجه به این که بیت کوین در مدت زمان کوتاه توانسته رقم های جالبی را به دست بیاورد به نظر می رسد که در آینده سوال ساتوشی چیست می تواند پاسخ بسیاری از مشکلات را بدهد.

اما بخش دیگر پاسخ سوال ساتوشی چیست، در سوال قیمت هر ساتوشی چند تومان است؟ نهفته شده است. در کلام ساده تر ساتوشی چیست زمانی برای ما معنی پیدا می کند که بتوانیم تبدیل ساتوشی به تومان را انجام دهیم.

این تبدیل بسیار ساده است و تنها چند تقسیم و ضرب دارد. در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، هر بیت کوین امروز اگر ۵۰ هزار دلار باشد هر ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۵ دلار خواهد بود. اگر هر دلار را برابر با ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم، قیمت هر ساتوشی به تومان برابر با ۱۰ تومان می شود! بنابراین عملا در پاسخ سوال ساتوشی چیست باید گفت که هر واحد ساتوشی همچنان غیر قابل معامله است. مگر این که قیمت بیت کوین حداقل صد برابر شود و به این ترتیب کم کم هر ساتوشی وارد معاملات می شود.

این تبدیل ساتوشی به تومان در پاسخ سوال ساتوشی چیست این مفهوم مهم را به ما می رساند که می توان در سال های آینده به افزایش قیمت بیت کوین متناسب با اتفاقاتی که رخ می دهد امیدوار بود و این امیدواری به اندازه ای است که هر ساتوشی وارد معاملات شود و خود ارزش بالایی پیدا کند. حال شما می توانید بگویید که هر ۱۰۰۰ ساتوشی چند تومان است.

ساتوشی چیست
قیمت هر ساتوشی بیت کوین – قیمت هر ساتوشی امروز
حذف بیت کوین کش و بیت کوین اس وی از صرافی اوکی کوین!

ساتوشی چیست؟ میکرو و میلی

همانطور که در بالا در پاسخ سوال ساتوشی چیست بیان کردیم هر واحد ساتوشی امروز ارزش بسیار کمی دارد. از این رو به صورت مستقل مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما قیمت هر بیت کوین نیز به اندازه ای شده است که نمی توانیم این واحد را به صورت کامل معامله کنیم. از این رو نیاز است که میان هر ساتوشی و هر بیت کوین رابطه های منطقی و قابل درکی بیان کنیم تا محاسبات نیز راحت تر شود.

در کلام ساده تر اگر واحد ایران را هزار تومان در نظر بگیرم، از واحد های ۵۰۰ تومان، دویست تومان، صد تومان و ۵۰ تومانی برای بیان واحد های کوچک تر استفاده می شود. کمتر می بینیم که بخواهیم از واحد ۲۳۰ تومانی استفاده کنیم! یا این که بخواهیم به اندازه ۵۲ تومن معامله ای انجام دهیم. از این رو منطقی است که در پاسخ سوال ساتوشی چیست واحد های میانی را بیان کنیم که در معاملات امروز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

در کلام ساده تر آن چیزی که باید در سوال ساتوشی چیست به آن توجه داشته باشید این است که عملا ۱۰ ساتوشی یا هزار و پنج ساتوشی و واحد های این چنینی چندان کاربردی در معاملات ندارند. از این رو واحد های میانی میکرو و میلی برای ساتوشی به وجود آمد.

ساتوشی چیست
تعیین قیمت بیت کوین

برای این که ساتوشی چیست را به خوبی درک کنید و بدانید که مفهوم میلی و میکرو بیت کوین چیست بهتر است از ابتدا این واحد ها را با یک دیگر مرور کنیم:

هر بیت کوین برابر با صد میلیون ساتوشی است.
هر صد هزار ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۱ بیت کوین برابر با میلی بیت کوین است.
هر صد ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۰۰۱ بیت کوین و برابر با میکرو بیت کوین است.
هر ساتوشی نیز برابر با ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین می باشد.

همانطور که مشاهده می کنید کوچکترین واحدی که می توانیم در پاسخ سوال ساتوشی چیست به صورت عملی از آن استفاده کنیم میکرو بیت کوین برابر با صد ساتوشی است. ( در بالاتر نیز گفتیم قیمت بیت کوین حداقل باید ۱۰۰ برابر شود تا قیمت هر ساتوشی در معاملات ارزش پیدا کند. )

اگر میخواهید بدانید هر بیت کوین چند تومان است توصیه میکنم حتما این مقاله را بخوانید.

پاسخ نهایی برای ساتوشی چیست؟
هر ساتوشی چند بیتکوین است – ارز ساتوشی چیست

پاسخ نهایی برای ساتوشی چیست؟

ما در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل و جامع پاسخی برای سوال ساتوشی چیست پیدا کنیم. همانطور که بیان شد ارزش بالایی هر واحد بیت کوین کاربران و سرمایه گذاران را مجبور به استفاده از واحد کوچکتری تحت عنوان ساتوشی کرد. ساتوشی نام طراح و مخترع بیت کوین است که تا به امروز هویت او مخفی مانده است.

توجه داشته باشید که امروز هنوز یک ساتوشی ارزش چندانی ندارد و اگر با دلار بیست هزار تومانی بخواهیم بگوییم، هر ساتوشی چیزی حدود ۱۰ تومان ارزش دارد. بنابراین در ادامه پاسخ سوال ساتوشی چیست به مفاهیم مهم میکرو و میلی بیت کوین رسیدیم. کوچک ترین واحد ساتوشی که می توانیم در معاملات از آن ها استفاده کنیم برابر با ۱۰۰ ساتوشی است که آن را میکرو بیت کوین می نامند.

البته فارغ از مسئله ساتوشی چیست، از نظر علم اقتصادی بهتر است کمترین میزان سرمایه گذاری خودتان را چیزی حدود ۲۵۰ هزار ساتوشی در نظر بگیرید. این گونه سود دریافتی شما نیز ارزش صرف وقت و انرژی را دارد.

در پایان امیدواریم که توانسته باشیم پاسخ مناسب و فارغ از پیچیدگی های مرسوم به سوال ساتوشی چیست داده باشیم. سعی شده است که در این پاسخ همه جنبه های مهم بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین مورد توجه قرار بگیرد. به نظر شما بیت کوین می تواند به جایی برسد که هر ساتوشی ارزش معامله پیدا کند؟

قیمت یک ساتوشی به تومان
ساتوشی رایگان – یک بیت کوین چند ساتوشی

قیمت یک ساتوشی به تومان

تا اینجا با مفهوم ساتوشی آشنا شدیم و دانستیم که هر ساتوشی چند دلار است. همچنین بیان کردیم که هر بیت کوین چند ساتوشی است. اما بیایید کمی بیشتر با این مفهوم سر و کله بزنیم. در واقع می خواهیم در اینجا به شکل عملی نشان دهیم که هر ساتوشی چقدر ارزش دارد و قیمت ساتوشی به تومان در تاریخ امروز چقدر است.

در زمان نگارش این مقاله _ ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ – قیمت هر واحد بیت کوین برابر با ۳۸ هزار ۴۵۵ دلار است. با توجه به این که هر ساتوشی برابر با ۱۰۰ میلیون ساتوشی است، می توان گفت که هر ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۳۸۴۵۵ دلار قیمت دارد. اما اگر بخواهیم بدانیم هر یک ساتوشی چند تومان است، کافی است ارزش ساتوشی به دلار را ضرب در ارزش دلار به ریال کنیم.

با توجه به این که در تاریخ روز هر یک دلار نزدیک به ۲۶ هزار تومان در بازار آزاد معامله می شود. می توان اینگونه گفت که قیمت ساتوشی به ریال تقریبا برابر با ۱۰۰ ریال یا بهتر بگوییم ۱۰ تومان است.
نکته بسیار جالب توجه این است که بسیاری این تصور را دارند که ساتوشی به اندازه ای کوچک است که غیر قابل معامله است و این تصویری کاملا درست است. اما توجه داشته باشید که با توجه به قیمت امروز، هر واحد ساتوشی ارزشی نزدیک به ۱۰۰ برابر یک واحد پول ایران – ریال – دارد.

این مسئله بسیار مهم و قابل تاملی است. زیرا اساسا بیت کوین و ساتوشی ارزهای مجازی و دیجیتالی هستند که وجود خارجی ندارند و از طرف دیگر هیچ پشتوانه فیزیکی مانند طلا یا دلار ندارند. اما با این وجود یک واحد ساتوشی که از نظر اقتصادی غیر قابل معامله و مبادله است توانسته ارزشی نزدیک به صد برابر ارزش واحد پولی ایران داشته باشد. این موضوع نشان می دهد که اساسا واحد پولی ایران بسیار ارزش پایینی دارد و این مسئله ضعف سیستم پولی و مالی کشور را نشان می دهد.

البته در سیستم امروز اقتصادی کشور عملا یک ریال جایگاهی ندارد و به جز در سیستم های مالی حساس مانند بانک ها نمی تواند تاثیری از یک ریال ببینیم. اساسا در سیستم اقتصاد کشور کمترین میزان قابل معامله ۵۰ تومان یا ۵۰۰ ریال در نظر گرفته می شود. یعنی شما با ۵ ساتوشی می توانید در سیستم اقتصادی کشور شروع به معامله کنید. این نکته ای بسیار وحشتناک است که می تواند عمق فاجعه اقتصادی کشور را به خوبی نشان دهد.

یک ساتوشی چقدر است؟
هر بیت کوین چند ساتوشی است

یک ساتوشی چقدر است؟

 

اما داستان اصلی کمی با آن چیزی که در بالا بیان کردیم متفاوت است. هنوز سیستم اقتصادی کشور به اندازه ای بالغ نشده است که بتواند ساتوشی را به عنوان یک ارز قابل معامله بپذیرد. در واقع هنوز سیستم اقتصادی کشور سنتی است و چیزی جز ریال در آن نمی تواند جریان داشته باشد. بنابراین محاسبه قیمت هر ساتوشی به تومان فایده ای جز افزایش اطلاعات عمومی و آمادگی برای خرید بین المللی این ارز ندارد.

اما با توجه به این که یک ساتوشی عملا ارزش واقعی چندانی ندارد و بر اساس دلار نمی توان آن را معامله کرد. اما همه می دانیم که این واحد مالی می تواند آینده خوبی داشته باشد. زیرا هر واحد ساتوشی وابسته به هر واحد بیت کوین است. بنابراین با افزایش قیمت بیت کوین – که در روزهای آینده احتمال آن وجود دارد – هر واحد ساتوشی نیز قیمت بالاتری پیدا می کند. همین مفهوم باعث شده است که ساتوشی رایگان جذابیت خاصی برای کاربران داشته باشد.

در واقع یک ساتوشی به اندازه ای بی ارزش است که در اختیار گذاشتن تعدادی از آن به شکل رایگان ضرر اقتصادی محسوب نمی شود. از این رو بسیاری از سایت ها و موسسات مختلف با اعطای ساتوشی رایگان سعی می کنند مشتری خودشان را جذب کنند. با توجه به چشم انداز روشن این ارز، بسیار از کاربران علاقه مند به رایگان آن شده اند.
از طرف دیگر مسئله ای که وجود دارد این است که ساتوشی ارزش پایینی دارد. پس اعطای رایگان آن واقع پذیر تر نسبت به اعطای رایگان بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است.

اما سوال مهم تر دیگری در این بین مطرح می شود این است که آیا ساتوشی رایگان ارزش دارد؟ روی بهتر سوال این است که سایت ها یا برنامه هایی که اقدام به ارائه ساتوشی رایگان می کنند، تعداد آن به اندازه ای است که ارزش اقتصادی داشته باشد یا خیر؟

در اکثر مواقع پاسخ منفی است. در واقع یک سایت باید اقدام به دادن هزار ساتوشی کند تا ارزش دلاری قابل توجهی داشته باشد. اما این چیزی نیست که سایت ها یا پلتفرم های مختلفی با آن کنار بیایند. از طرف دیگر این سایت ها معمولا در ازای انجام کاری این ساتوشی را پرداخت می کنند. به طور مثال شما باید به شکل مداوم در سایت های معرفی شده توسط پلتفرم کلیک کنید تا بر اساس تعداد کلیک شما ساتوشی دریافت کنید. از طرف دیگر این سایت ها سقف برداشت مشخصی برای تعداد ساتوشی شما در نظر گرفته می شود.

به بیان ساده تر شما زمانی که ۵۰ ساتوشی به دست آوردید اقدام به برداشت ساتوشی های خود می کنید. اما سایت با این کار شما مخالف است. یعنی این اجازه را به شما نمی دهد که ساتوشی های خود را برداشت کنید. البته این کار در ابتدا منطقی است. زیرا هزینه انتقال ساتوشی از هزینه کارمزد آن بیشتر خواهد بود. بنابراین شما باید به اندازه ای ساتوشی رایگان به دست بیاورید که ارزش انتقال داشته باشد.

اما در این حالت نیز سایت ها از انتقال ساتوشی سر باز می زنند. به هر حال شما برای رسیدن به این مقدار ساتوشی تلاش زیادی کرده اید و کار خودتان را برای این سایت انجام داده اید. پس عملا سایت یا پلتفرم نیاز دیگری به شما ندارد. اینجاست که تمامی ساتوشی های شما تبدیل به یک خیال و وهم می شود.

ساتوشی چیست
ساتوشی قیمت – هر ساتوشی چقدره

چند نکته در مورد ساتوشی

در انتهای مقاله بهتر است به صورت جمع بندی هر آن چیزی را که در مورد ساتوشی و ارزش آن بیان کردیم را یک بار دیگر نگاه کنیم.
بیت کوین ارز دیجیتالی است که ارزش بسیار بالایی دارد. به بیان ساده تر برای انتقال هر یک واحد بیت کوین شما باید بیش از یک میلیارد تومان و یا ۳۸ هزار دلار سرمایه داشته باشید. این ارزش و قیمت بسیار بالا عملا باعث می شود که تعداد معاملات این ارز بسیار محدود شود. زیرا تعداد معامله گران و سرمایه گذاران کمی در جهان وجود دارد که این امکان را داشته باشند که بتوانند در سیستم ارزهای دیجیتال و بیت کوین معامله کنند.

از سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ توسعه دهندگان پیشنهاد دادند که بیت کوین به واحد های کوچکتری تبدیل شود. این اولین گام برای افزایش ارزش بیت کوین محسوب می شد. بر اساس این تقسیم بندی هر بیت کوین به ۱۰۰ میلیون واحد تحت عنوان ساتوشی تقسیم شد. بنابراین قیمت هر واحد بیت کوین به صد میلیون تقسیم می شود و این یعنی هر سرمایه گذار و معامله گری با هر بودجه و توان مالی که در اختیار دارد می تواند در این عرصه حضور داشته باشند. بر اساس همین ویژگی می توان اینگونه بیان کرد که قیمت بیت کوین می تواند به اندازه ای افزایش پیدا کند که هر واحد ساتوشی از ارزش معاملاتی برخوردار شود.

امروز هر واحد ساتوشی برابر با ۰٫۰۰۰۳ دلار است. این رقمی است که فعلا نمی توان آن را وارد چرخه اقتصادی کرد. اما به نظر می رسد رفته رفته بیت کوین در مسیری قرار بگیرد که هر ساتوشی ارزش قابل معامله ای پیدا کند. به بیان ساده تر یکی از دلایل بنیادی که گفته می شود بیت کوین می تواند به ارزشی ۶ رقمی برسد همین مسئله ساتوشی و قیمت آن است.

در نهایت می توان اینگونه گفت که تبدیل بیت کوین به صد میلیون واحد کوچکتر راه افزایش قیمت بیت کوین را برای سال های آتی باز کرده است. با توجه به تحولات اخیر سیاسی و اقتصادی می توان گفت که اساسا بیت کوین در آینده ای نه چندان دور می تواند به ارزشی ۶ رقمی و بیش از ۱۰۰ هزار دلاری برسد.

همین مسئله باعث شده است که بسیاری به ساتوشی به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنند. اما توجه داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال و به طور کلی بازار سرمایه ای غیر قابل پیش بینی است. یعنی هر اتفاقی می تواند در این بازارها رخ بدهد. بنابراین با توجه به تمامی چیزهایی که گفتیم و با توجه به احتمالاتی که بیان کردیم همواره این احتمال وجود دارد که بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال روزی با شکست مواجه شود. نظر شما چیست؟

 

هدف جدید بیت کوین، بیش از ۵۸ هزار دلار است

 

در ادامه اگر میخواهید دوره آموزش ارز دیجیتال رایگان شرکت کنید بروی لینک آبی کلیک کنید تا به صفحه خرید محصول هدایت شوید، توجه نمایید این دوره کاملا رایگان می باشد.

6 دیدگاه برای “ساتوشی چیست ؟ تبدیل هرساتوشی به ریال ، تومان ، بیت کوین

    • مدیر سایت گفته:

      ساتوشی رایگان توی سایت های کلیکی و عرضه اولیه رمزارزها هست که من در دوره رایگان معایب این موارد و بی ارزشی آن‌ها در برابر سودآوری معامله گری را بارها بیان کردم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.