گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!

چگونه دیتای بورس را از TSETMC بگیریم؟

دیتای بورس

دیتای بورس یکی از مهمترین ابزاری است که هر معامله گر و یا تحلیل گری به آن احتیاج دارد. در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم. در واقع دنیای معامله و بورس و بازارهای سرمایه ای چیزی جز این دیتای بورس نیست.
شما بر اساس دیتای بورس می توانید سهم را تحلیل کنید و بر اساس این تحلیل است که دست به معامله می زنید. دیتای بورس به شکل های مختلف، از جمله به شکل نموداری خودش را نشان می دهد. از این رو این نمودار و جداولی که در سایت های مختلف می بینید همه و همه بر اساس دیتای بورس ساخته و پرداخته شده اند.

بنابراین شناخت دیتا بورس و نحوه استفاده از آن می تواند راه موفقیت شما در دنیای سرمایه گذاری محسوب شود. از این رو در ادامه قصد داریم قبل از این که نحوه دریافت دیتای بورس از سایت TSETMC را آموزش دهیم، کمی در مورد خود دیتای بورس و شکل های مختلف آن صحبت کنیم. این بحث می تواند برای افراد حرفه ای و با سابقه نیز مفید باشد. زیرا قصد داریم زاویه ای دید دیگر از مفهوم دیتای بورس به شما عرضه کنیم. با ما همراه باشید.

 

دیتای بورس چیست؟

 

این ابتدایی ترین و در عین حال سخت ترین سوالی است که می توانیم در بازار سرمایه داشته باشیم. به بیان بهتر دنیای سرمایه گذاری چیزی جز دیتای بورس و بازار نیست. تمام خرید و فروش ها و اطلاعات مختلف زمانی قابل استفاده است که به یک دیتای بورس تبدیل شود. بنابراین عملا ما نمی توانیم هر اطلاعاتی را جزو دیتای بورس در نظر بگیریم. پس برای دیتای بورس شرایط ویژه ای وجود دارد.
به طور کلی می توانیم اینگونه بیان کنیم که دیتای بورس یک نوع اطلاعات فراوری شده و خاص از دنیای بورس و سرمایه گذاری می باشد. شما نمی توانید هر اطلاعاتی را جزو این دیتا ها بدانید.

به طور کلی اطلاعات بورسی بر اساس زمان و پارامتری دیگر تعریف می شوند. در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، یک پای ثابت همه دیتاهای بورسی و سرمایه گذاری زمان می باشد. بنابراین اطلاعاتی که در آن زمان وجود ندارد و یا مبهم است عملا خارج از این دایره قرار می گیرد.

نکته مهم دیگر در مورد این نوع دیتا این است که اطلاعات در آن به صورت کمی و عددی وجود داشته باشد. در واقع اطلاعات کیفی یا توصیفی به هیچ وجه در دسته اطلاعات بورسی قرار نمی گیرند.
از طرف دیگر این اطلاعات مشمول زمان حال و گذشته است. بنابراین دیتای بورسی که مربوط به روند نمودار در آینده باشد نخواهیم داشت.

همچنین پارامتر دوم دیتای بورس باید قابل اندازه گیری باشد. قابل اندازه گیری بودن به این معنی است که عملا این پارامتر از یک الگو، شاخص یا یک روند برخوردار باشد و بتوان آن را به یکی از شکل های نموداری، جدولی و … بیان کرد.
این ها ساده ترین تعاریف از دیتای بورس محسوب می شود. در واقع ما در دنیای بورس به دنبال همچنین اطلاعاتی می گردیم.

 

بورس اوراق بهادار تهران چیست؟ معرفی بورس اوراق بهادار تهران

 

چگونه دیتای بورس را از TSETMC بگیریم؟
دریافت دیتای لحظه ای بورس – دیتای بورس ایران برای متاتریدر ۴

سایت TSETMC را می شناسید؟

 

تا این جای داستان سعی کردیم که اطلاعات بورسی را تعریف کنیم و بیان کنیم که ما به چه مفاهیمی می توانیم اطلاعات بورسی بگوییم. سایت های مختلفی در حوزه جمع آوری، دسته بندی و ارائه انواع مختلف این اطلاعات فعالیت می کنند. یکی از مهمترین، معتبرترین و به روز ترین این سایت ها مربوط به اطلاعات خود سازمان بورس معروف به سایت TSETMC می باشد.

این سایت به نوعی طراحی شده است که اطلاعات را به صورت به روز و در لحظه در اختیار کاربران و سرمایه گذاران قرار می دهد. همچنین و جود دید کلی به بازار در کنار نگاه تخصصی و جزئی به هر سهم باعث شده است عملا ما باید سایت کاملا جامع در این زمینه سروکار داشته باشیم.

نکته مهم این است که این سایت کاربری های جالبی در اختیار کاربر خود می گذارد. یکی از انواع این کاربری را می توان امکان فیلتر نویسی بر اساس استراتژی شخصی خودمان بدانیم. البته علت این باز گذاشتن گستره فعالیت نیز کاملا مشخص است.

اگر بخواهیم واقع نگر باشیم، صدها نوع دیتای بورس در دنیای سرمایه گذاری وجود دارد که هر کدام از آن ها با شرایط خاصی در کنار دیگری قرار می گیرد و هر کدام اطلاعات خاصی را به کاربر منتقل می کند. بنابراین عملا اگر قرار بودن خود طراح و ادمین سایت این شرایط را پیش بینی کند و برای تک تک سهم ها آن ها را پیاده کند عملا سایت هیچگاه لود نمی شد. زیرا این حجم از اطلاعات بسیار زیاد است.

بنابراین سایت TSETMC بار اساس این که دیتای بورس بسیار گسترده و قابل گسترش است طراحی شده است و این اساس باعث شده است خود سایت نیز به نوعی منبع باز محسوب شود و بسیاری دست کاری ها در آن امکان پذیر باشد که همین موضوع آن را جذاب کرده است.

انتقال دیتای بورس ایران به متاتریدر
نحوه گرفتن دیتا از سایت tsetmc

گرفتن دیتا بورس از TSETMC چگونه است؟

 

قبل از این که بخواهیم نحوه گرفتن دیتا از سایت tsetmc را بیان کنیم، لطفا به یک سوال فکر کنید. ما اصلا چه نیازی به دریافت این اطلاعات داریم و چرا از طریق خود سایت نمی خواهیم که از دیتای بورس استفاده کنیم؟

به نظر شما پاسخ سوال بالا چه می تواند باشد؟ علت این مسئله کاملا مشخص است. ما یک مفهوم بسیار مهم در دنیای بورس و سرمایه گذاری داریم و این مفهوم چیزی جز تحلیل تکنیکال نیست. در واقع هیچ معامله گر و هیچ تحلیل گری نمی تواند بدون تحلیل تکنیکال عملا بازار را متوجه شود. از طرف دیگر خوراک و غذای اصلی تحلیل تکنیکال همین اطلاعات بورسی محسوب می شود.

چگونه دیتای بورس را از TSETMC بگیریم؟
TSETMC – دریافت داده های بورس

در واقع شما بدون داشتن اطلاعات بورس در شکل و پارامترهای مختلف نمی توانید دست به تحلیل تکنیکال و بنیادی درستی بزنید. برخی از این اطلاعات در جهت تکنیکالی و برخی دیگر در جهت بنیادی کاربرد دارد.

اما نکته مهم تر این است که در خود سایت TSETMC امکان هیچ تحلیلی وجود ندارد. صرفا شما می توانید اطلاعات خواسته شده با فرم خواسته شده را جست و جو و پیدا کنید. یا بهتر بگوییم بر اساس اطلاعاتی که می دانید اطلاعات مناسبی برای یک معامله گری است دنبال سهم های مرتبط با آن می گردید. اما شما هیچ گونه تحلیلی روی این اطلاعات نمی توانید داشته باشید و هیچ اندیکاتوری را نمی توانید در این سایت استفاده کنید.

از این رو برای این که بتوانید از این دیتاها استفاده لازم در جهت تحلیل های خود ببرید باید آن را به یک نرم افزار تحلیل تکنیکال مانند متاتریدر منتقل کنید. اصولا این نرم افزارها به صورت آنلاین با بازارهای بورس در ارتباط هستند اما این نمی تواند جای منبع غنی اطلاعات سایت TSETMC را بدهد. از این رو معمولا حرفه ای های بازار دست به انتقال دیتای بورس ایران به متاتریدر یا سایر نرم افزارها می زنند. انتقال دیتا بورس ایران به متاتریدر یا نرم افزارهای تحلیلی دیگر کار چندان سختی نیست. تنها کافی است چند مرحله را بگذرانید.

 

 

سامانه دلار و ارز نیمایی چیست و چه مزایا و تأثیری بر روی بورس دارد؟

 

نرم افزار انتقال داده بورس
انتقال دیتای بورس ایران به متاتریدر

شروع به انتقال دیتای بورس

برای شروع شما باید وارد سایت TSETMC شوید. در این سایت اطلاعات مختلف با شکل ها و ترتیب های مختلف به نمایش گذاشته شده اند. در بالا سمت چپ چند گزینه پیش روی شما وجود دارد. شما با انتخاب نمایش فهرست وارد بخش دیگری از سایت می شوید.

در این جا با انتخاب نرم افزار ها به شما دو نرم افزار اصلی پیشنهاد می شود. هر کدام از این نرم افزارها برای کار خاصی تعریف شده اند. TSE CLIENT نرم افزار انتقال داده بورس محسوب می شود که توسط خود سازمان بورس ایران طراحی و تولید شده است. این نرم افزار کاملا بومی و فارسی بوده و عملا پیچیدگی و سختی خاصی ندارد.

در واقع پیچیدگی اصلی این نرم افزار انتقال داده بورس این است که شما باید بدانید به چه حجم از اطلاعات نیاز دارید و چه نوع اطلاعاتی و با چه مشخصاتی را می خواهید. در کلام ساده تر شما باید بدانید که عملا دیتای بورسی که به دنبال آن هستید چیست و به چه فرم می خواهید از آن استفاده کنید.

از این رو گفته می شود که اصولا حرفه ای های بازار و کسانی که جنس اطلاعات و دیتا بورس را به خوبی می شناسند بهتر است از این نرم افزار استفاده کنند.
توجه داشته باشید که در مراحل نصب نرم افزار موارد مختلفی از شما پرسیده می شود. از جمله این که برای چه سهم های این اطلاعات را می خواهید و به طور کلی دنبال چه نوع اطلاعاتی در چه تایم فریم های زمانی هستید.

شاید به نظر برسد که این نوع پرسش ها باعث شود که عملا دست ما در دسترسی به اطلاعات محدودتر شود، اما نکته ای که وجود دارد این است که عملا تعداد اطلاعات و گستره آن ها به قدری زیاد است که نمی توان انتظار داشت همه این اطلاعات در تمام تایم فریم های زمانی به سیستم و نرم افزار تحلیلی شما منتقل شود. (اگر میخواهید بدانید قرارداد سلف چیست و اصطلاح گین در بورس چیست این مقاله را بخوانید.)

 

چگونه دیتای بورس را از TSETMC بگیریم؟
نرم افزار انتقال داده بورس

پایان سخن از دیتای بورس

 

به طور کلی در این مقاله سعی شد دید تازه ای به دیتای بورس ایجاد کنیم. در واقع به تعداد بسیار بالایی انواع دیتای بورس وجود دارد که در گسترده زمانی کش آمده است. اما نکته ای که وجود دارد این است که شما باید یاد بگیرید همه اطلاعات به درد شما نمی خورد. در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم شما نمی توانید از تمام جنبه های دیتای بورس استفاده کنید، بلکه باید یاد بگیرید سراغ دیتاهایی بروید که دقیقا به آن ها نیاز دارید.

از این رو به نظر می رسد نرم افزار انتقال دیتای بورس به درستی طراحی و تولید شده است. این نرم افزار به گونه ای است که می تواند اطلاعات مورد نیاز شما را در فرمت های مختلف در اختیارتان قرار دهد. حتی اگر از نرم افزارهای تحلیلی استفاده نمی کنید، می توانید در فرمت اکسل این اطلاعات را داشته باشید.

توجه داشته باشید که این نرم افزار قدرت به روز رسانی گروه اطلاعاتی خواسته شده شما را دارد. از این رو تنها کافی است به اینترنت متصل شود تا اطلاعات جدید در همان فرم و دسته بندی خواسته در اختیار شما قرار بگیرد. از این رو به نظر می رسد همه چیز برای یک معامله گر و یک تحلیل گر حرفه ای آماده باشد.

یادتان باشد. زیادی اطلاعات و گسترده بودن ابزارها می تواند مانع از حرکت شما رو به جلو شود. بتوانید از یک ابزار ساده ده ها بار به شکل مفید استفاده کنید بسیار بهتر از این است که نتوانید از ده ابزار حرفه ای و پیشرفته یک بار استفاده کنید. این یک اصل ساده ولی اساسی است.

(در ادامه اگر میخواهید با اصطلاحات بورس و بازارگردان در بورس آشنا شوید و اطلاعات جامعی از آن کسب نمایید توصیه میکنم این مقاله را بخوانید)

 

معرفی نماد شرکت‌های بورسی و ضریب بتای شرکت‌های بورسی

8 دیدگاه برای “چگونه دیتای بورس را از TSETMC بگیریم؟

  1. اهورا گفته:

    سلام
    نرمفزار TseClient 2.0 اسمش فقط تو سایت میزنی روش لینک بابت دانلود نمیاد و ارور صفحه میده
    لطفا راهنماییت خسته شدم اینقدر دنبال دیتا گشتم

  2. محمد گفته:

    لیست شرکتهای پذیرفته شده در بورس از سال ۹۲ تا ۹۹ را جهت پایان نامه نیاز دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید چگونه می توانم این لیست را تهیه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!