حداقل میزان خرید بیت کوین چقدر است؟

حداقل میزان خرید بیت کوین

حداقل میزان خرید بیت کوین جز مفاهیمی است که تازه کاران دنیای سرمایه گذاری با آن درگیر می شوند. در واقع افرادی که به تازگی با سرمایه گذاری آشنا می شوند و پا به دنیای اقتصادی می گذارند اصولا تصور می کنند که باید بر اساس قوانین و متد های خاصی حرکت کنند و هر گونه حرکت خلاف این متدها باعث شکست آن ها می شود. از این رو مفاهیمی مانند حداقل میزان خرید بیت کوین برای آن ها سوال بزرگی است.

برای دانستن این که حداقل میزان خرید بیت کوین یا حتی سایر رمز ارزها چقدر است باید با چند مفهوم اساسی آشنا شویم. این مفاهیم در بعدهای مختلف می تواند به ما نشان بدهد که در نهایت حداقل میزان خرید بیت کوین چقدر باید باشد.

 

قبل از شروع صحبت درباره حداقل میزان خرید بیت کوین، شما باید به چند سوال اساسی بتوانید پاسخ بدهید. مثلا شما باید بدانید که هر بیت کوین چند تومان است؟ و یا این که هر واحد بیت کوین چقدر است؟

ما تا به امروز معمولا با عدد های رندی به عنوان وجه معاملاتی در دنیای اقتصاد سروکار داشتیم. ۱ دلار، هزار تومان، ۵۰۰ تومان و … اما وقتی می بینیم که یک بیت کوین چند تومان است، متوجه می شویم که دو راه بیشتر وجود ندارد. یا باید بیت کوین را برای ثروتمندها گذاشت و رفت و یا این که آن را به عدد ها و واحد های کوچک تری تبدیل کرد.

در کلام ساده تر در زمان نگارش این مقاله قیمت هر واحد بیت کوین به عددی بالاتر از ۵۵ هزار دلار رسیده است. اگر بخواهیم با دلار ۲۰ هزار تومانی ببینیم که هر بیت کوین چند تومان است، به رقم های عجیب و غریبی می رسیم. بنابراین می توانیم با اطمینان بگوییم که حداقل میزان خرید بیت کوین، یک واحد بیت کوین نخواهد بود. در واقع کمتر کسی در دنیا می تواند بر اساس یک واحد بیت کوین دست به خرید و فروش بزند.

حداقل میزان خرید بیت کوین و یک داستان علمی

حداقل میزان خرید بیت کوین و یک داستان علمی

همانطور که در بالا گفتیم وقتی می بینیم که یک بیت کوین چند تومان است، عملا متوجه می شویم که سرمایه گذاران این بازار که با رقم های بسیار پایین تر در حال معامله هستند، بر اساس یک واحد بیت کوین دست به معامله نمی زنند. پس سوال بعدی که ایجاد می شود این است که هر واحد بیت کوین چقدر است؟

در واقع وقتی ما نمی توانیم یک واحد کامل بیت کوین به عنوان حداقل میزان خرید بیت کوین داشته باشیم، پس باید بدانیم که چند درصد از یک واحد بیت کوین را می توانیم خریداری کنیم؟

برای پاسخ به این سوال ما با چند جنبه مهم رو به رو هستیم. اول این که قوانین آکادمیک و علمی بلاک چین آیا همچنین اجازه را به ما می دهد و بر اساس این قوانین حداقل میزان خرید بیت کوین چقدر است؟ در کلام ساده تر ما باید بدانیم که بیشترین میزانی که یک واحد بیت کوین خرد می شود چقدر است و کوچکترین واحد بیت کوین چیست؟

 

آموزش تبدیل بیت کوین به ریال، چگونه بیت کوین خود را تبدیل کنیم؟

 

حداقل میزان خرید بیت کوین

هر واحد بیت کوین از نظر علمی و قوانین شبکه بلاک چین بر اساس صد میلیون واحد کوچک تحت عنوان ساتوشی(ساتوشی چیست) ساخته شده است. بنابراین ما قادر خواهیم بود که حداقل میزان خرید بیت کوین به اندازه ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ را داشته باشیم.

اگر قیمت هر واحد بیت کوین را ۵۰۰ میلیون تومان در نظر بگیریم هر واحد ساتوشی برابر ۵۰ ریال ( ۵ تومان ) خواهد بود. بنابراین در کلام ساده تر حداقل میزان خرید بیت کوین به اندازه ۵ تومان ( با فرض هر بیت کوین ۵۰۰ میلیون تومان ) خواهد بود. اما آیا این اتفاقی است که عملا بیفتد؟

مسلما خیر! همانطور که می دانید هزارتومان متشکل از هزار واحد تومانی است و این یعنی ما می توانیم از نظر علمی هر تک تومان را نیز معامله کنیم اما آیا در واقعیت همچنین اتفاقی می افتد؟ پس به جز شرایط آکادمیک و علمی باید سراغ دیگر جنبه های این داستان برویم تا بتوانیم حداقل میزان خرید بیت کوین را کشف کنیم.

 حداقل میزان خرید بیت کوین و روی دیگر داستان

حداقل میزان خرید بیت کوین و روی دیگر داستان

همانطور که گفتیم بنا به دلایلی امروز نمی توانیم یک ساتوشی را به عنوان حداقل میزان خرید بیت کوین در نظر بگیریم. شاید در آینده نه چندان دور که قیمت بیت کوین به چند ده برابر دیگر برسد، یک ساتوشی نیز قیمت معقول تری به خود بگیرد.(اگر میخواهید بدانید تعیین قیمت بیت کوین چگونه و توسط چه کسانی انجام می‌شود؟ حتما به این مقاله مراجعه کنید)

اما امروز مسلما نمی توانیم یک ساتوشی را به عنوان حداقل میزان خرید بیت کوین در نظر بگیریم. علت اصلی این موضوع دو نکته بسیار مهم است. نکته اول، در حداقل میزان خرید بیت کوین هم شما باید کارمزدی را پرداخت کنید. این کارمزد زمانی می تواند پرداخت شود که عملا بخشی از آن قابلیت پرداخت این کارمزد را داشته باشد.

پس یعنی این که حداقل میزان خرید بیت کوین شما باید به اندازه ای باشد که صرافی یا کیف پول شما قادر به برداشت میزان کارمزد خود باشد. از این رو بسیاری از صرافی ها یا کیف پول ها حداقل میزان خرید بیت کوین را خودشان اعلام می کنند و از نظر سیستمی اجازه خرید کمتر از آن را به شما نمی دهند.

 

آیا بیت کوین قانونی است؟ سیر تا پیاز قوانین بیت کوین در ایران

مسئله مهم دیگر در مورد حداقل میزان خرید بیت کوین وجود دارد، مسئله تبدیل سرمایه از بیت کوین به ارز و یا به واحد مالی دیگر است. شما زمانی قادر به حداقل میزان خرید بیت کوین هستید که بتوانید آن را بر اساس میزان دارایی خودتان پرداخت کنید. یعنی شما وقتی قادر نیستید ۵ تومن پرداخت کنید، چطور می خواهید یک ساتوشی خرید کنید؟ البته این نکته ای است که تحت شعاع قانون حداقل میزان خرید بیت کوین تعیین شده توسط بروکرها و کیف پول ها قرار می گیرد.

تمام این ها به نوعی موانع اصلی و عملی در تعیین حداقل میزان خرید بیت کوین محسوب می شود. اما به جز این ها شرایط دیگری نیز وجود دارد که می تواند به صورت های مختلف در حداقل میزان خرید بیت کوین تاثیر گذار باشد. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

حداقل میزان خرید بیت کوین

حداقل میزان خرید بیت کوین و سهم شما از دنیای بیت کوین چیست؟

 

نکته مهمی که در مورد بیت کوین به صورت اختصاصی وجود دارد این است که این رمز ارز بر خلاف سایر ارزهای رایج در دنیای اقتصاد کاملا محدود می باشد. یعنی نمی تواند از تعداد مشخصی( ۲۱ میلیون واحد ) خارج شود. تا کنون نزدیک به ۱۹٫۵ میلیون واحد از این رمز ارز استخراج شده است و تا سال ۲۰۴۰ باقی بیت کوین استخراج می شود.

پس اگر بخواهیم همه انسان های روی کره زمین را در بازار ارزهای دیجیتال سهیم بدانیم عملا در بیشترین حالت ممکن به هر انسان چیزی حدود ۲۵۰ هزار ساتوشی یا همان ۰٫۰۰۲۵ بیت کوین می رسد. پس سهم شما از بیت کوین چیزی حدود ۰٫۰۰۲۵ بیت کوین است. پیشنهاد بسیاری از اقتصاددان ها این است که شما اگر می خواهید خرید بیت کوین به مقدار کم داشته باشید، عدد ۲۵۰ هزار ساتوشی را در نظر بگیرید. در واقع این حداقل حق و سهم شما از دنیای دیجیتال است.

این عدد تنها یک پیشنهاد و شاید بتوان گفت یک عدد طلایی برای خرید بیت کوین به مقدار کم است. اما لزومی ندارد که شما به آن پایبند باشید. شما می توانید با هزار واحد ساتوشی یا حتی کمتر نیز در این بازار حضور پیدا کنید. به هر حال برخی از سرمایه گذاران اعتماد چندانی به این بازار هنوز ندارند و به دنبال محک آن هستند.

از این رو می خواهند با مبالغ کم وارد بازار شوند. اما سوالی که مطرح می شود این است که از نظر سرمایه گذاری و اقتصادی حداقل میزان خرید بیت کوین چقدر است؟ یعنی از نظر مباحث سود و زیان در اقتصاد حداقل میزان خرید بیت کوین چه قدر می تواند باشد؟

حداقل میزان خرید بیت کوین از نظر اصول سرمایه گذاری

حداقل میزان خرید بیت کوین از نظر اصول سرمایه گذاری چقدر است؟

 

همانطور که در ابتدای داستان گفتیم بسیاری فکر می کنند که در دنیای اقتصاد باید بر اساس قوانین تعیین شده توسط بروکرها، سازمان و علوم تکنیکال و تحلیلی پیروی کنند. در حالی که اصلی ترین مفهوم در دنیای اقتصادی تنها و تنها یک عبارت است و آن چیزی جز مفهوم سود و زیان نیست. در واقع شما با حضور در بازارهای سرمایه گذاری قصد دارید سود کنید. حال اگر این سود در مدت زمان مشخص شده محقق نشود یا از سرمایه شما کم شود عملا شما درگیر ضرر شده اید. تمام این دنیای بزرگ و عجیب و غریب بر اساس این مفهوم ساخته شده است.

حال بر اساس مفهوم سود و زیان حداقل میزان خرید بیت کوین چقدر می تواند باشد؟ شما به چند دلیل اساسی ممکن است در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنید. اولین و مهمترین دلیل کسب سود خواهد بود. اما عده ای دوست دارند برای شروع با حداقل میزان خرید بیت کوین وارد این بازار شوند تا اگر درگیر ضرر شدند، سرمایه بزرگی را از دست نداده باشند.

اما نکته مهم این است که شما با به دست آوردن ۱ تومان یا از دست دادن ۱۰ تومان چیز زیادی را نمی توانید یاد بگیرید و یا حس کنید. از نظر قوانین سود و زیان نیز عملا این مقدار اصلا صرفه اقتصادی ندارد. شما با حضور در هر حوزه اقتصادی دیگر می توانید مبالغی بسیار بالاتر از این ها سود کنید. بنابراین در مسئله حداقل میزان خرید بیت کوین شما باید در نظر بگیرید که در قبال وقت و انرژی که صرف می کنید قرار است چه سود را به دست آورید.

شما فرض کنید ۱۰ هزار تومان در این بازار سرمایه گذاری کرده اید و با فرض محال سود ۱۰۰ درصد این سرمایه شما به اندازه تنها ۱۰ هزار تومان دیگر افزایش پیدا می کند. آیا میزان سود که رسیدن به آن در دنیای ارزهای دیجیتال کمی سخت و دور از دسترس است آیا ارزش دارد؟ مسلما نه!

حداقل میزان خرید بیت کوین

ایلان ماسک می‌گوید قیمت بیت کوین و اتریوم بالاست!

پایان سخن از حداقل میزان خرید بیت کوین

 

در مورد حداقل میزان خرید بیت کوین ما سعی کردیم تمام جنبه های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم. اگر بخواهیم به عنوان جمع بندی این موارد را مورد بررسی مجدد قرار دهیم و یک نتیجه گیری داشته باشیم، به نظر می رسد که از هر نظر منطقی ترین عدد برای حداقل میزان خرید بیت کوین را می توانیم عدد ۲۵۰ هزار ساتوشی یا همان ۰٫۰۰۲۵ بیت کوین بدانیم. این عددی است که علاوه بر کم بودن می تواند سود معقولی را برای شما داشته باشد. سودی که می تواند ارزش زمان و انرژی صرف شده شما را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

لوگو

ما سعی کرده ایم مقاله موردنیاز شما را در سایت قرار دهیم، درصورتی که موضوع خاصی مد نظر شماست حتما در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.