تالار بورس مجازی چیست؟ – آموزش گرفتن سود عالی از بورس مجازی

بورس مجازی

برای پاسخ به سؤال بورس مجازی چیست؟ بهتر است از یک مثال استفاده کنیم. دنیای علم، دنیای جذاب و هیجان‌انگیزی است که در آن به‌واسطه چارچوب‌ها و قوانین مختلف شما می‌توانید کارهای خارق‌العاده انجام دهید؛ اما برخی از این کارها را خود علم نمی‌تواند تائید کند و در اجرای آن شک دارد؛ زیرا علم مفهومی تئوری و عملی است؛ یعنی بخشی از علم را نظریات و فرمول‌ها ساخته‌اند و بخشی دیگر را تجربیات عملی تکمیل می‌کند.

بخشی از این تجربیات علمی باید در محیطی کنترل‌شده صورت بگیرد تا در صورت خطا و اشتباه ضرری به کسی یا چیزی وارد نشود. این مکان را آزمایشگاه می‌نامند. ازاین‌رو عملاً پیشرفت‌های اساسی امروز بشر مدیون آزمایش‌هایی است که در این آزمایشگاه‌ها صورت گرفته است. مسلماً هم بسیاری از این آزمایش‌ها ناموفق و حتی خطرناک بوده است اما کشف راه غلط نیز خود باعث می‌شود سریع‌تر راه درست را پیدا کنیم.(در ادامه مقاله بازار دو طرفه را هم بخوانید)

از طرفی دیگر اقتصاد نیز یکی از جنبه‌های علم را تشکیل می‌دهد. اقتصاد علمی است که به‌ظاهر بسیار مبتنی بر نظریات و فرمول و اعداد و ارقام است؛ اما واقعیت کار این است که درنهایت علم اقتصاد باید منجر به یک عمل مشخص در دنیای حقیقی شود. ازاین‌رو تمام این فرمول و اعداد و جداول و … باید رنگ عملی به خود ببیند و مورد آزمایش قرار بگیرند.

یکی از نمونه‌های بارز این علم را می‌توان بورس و دنیای سرمایه‌گذاری دانست؛ بنابراین برای این‌که بتوانیم بخش‌های مختلف بورس را امتحان کنیم و انواع روش‌های معامله‌گری و سرمایه‌گذاری را امتحان کنیم نیاز به یک آزمایشگاه داریم که در آن بدون ریسک و بدون خطر موارد مختلف را مورد آزمایش قرار دهیم.

به همت سازمان بورس ایران در ایران بورس مجازی به‌عنوان آزمایشگاه کاربردی دنیای بورس راه‌اندازی شده است که توانسته پاسخگوی نیاز مخاطبان و سرمایه‌گذاران باشد؛ بنابراین تا اینجا تا حدود به سؤال بورس مجازی چیست پاسخ دادیم. در ادامه بیشتر با آموزش مجازی بورس و نحوه کار با تالار مجازی بورس آشنا خواهیم شد.

اساس کار بورس مجازی

بورس مجازی همان‌طور که در بالاتر گفتیم یک آزمایشگاه بسیار خوب برای انجام آزمایش‌های بورسی و سرمایه‌گذاری است؛ اما سؤال اصلی این است که بورس مجازی چگونه کار می‌کند و چگونه می‌تواند به ما کمک کند؟ برای پاسخ به این سؤال باید با مفهوم ریسک در دنیای معامله آشنا شویم. چراکه در بالاتر بیان کردیم هدف از احداث آزمایشگاه‌ها جلوگیری از افزایش ریسک و انجام کارهای مرتبط با ریسک کم است. در دنیای معامله‌گری و بورس عمده ریسک ما به‌عنوان اشخاص حقیقی مربوط به از دست دادن سرمایه به همراه ضرر کردن است.

از دست دادن سرمایه کاملاً مفهومی مشخص دارد. شما وقتی ۱ میلیون ریال را وارد بازار بورس اوراق بهادار می‌کنید و در این بازار به هر علت از این مقدار کاسته می‌شود یا تمام آن از بین می‌رود درواقع شما سرمایه خود را ازدست‌داده‌اید؛ اما مفهوم ضرر کردن تنها به معنی کم شدن اصل سرمایه نیست.

کم شدن درصد سود و یا سود نکردن و خنثی ماندن سرمایه در مدت‌زمانی مشخص که این سرمایه قادر بود در این مدت‌زمان سودآوری داشته باشد، ضرر نامیده می‌شود؛ بنابراین وقتی می‌گوییم آزمایشگاه بورس مجازی قرار است در برابر ریسک معامله و سرمایه‌گذاری قد علم کند، می‌فهمیم که منظور ما از ریسک در اینجا چیست؛ اما بحث اصلی دیگر این است که بورس مجازی چگونه در برابر این ریسک عمل می‌کند و جلوی آن را می‌گیرد؟ پاسخ به این نکته کاملاً ساده و مشخص است.

وقتی شما سرمایه‌ای را وارد بازار نکنید یا در ریسک آن سهیم خواهید بود؟ مسلماً خیر؛ بنابراین بورس مجازی با حذف آورده نقدی از طرف کاربران این ریسک را ضرب‌در صفر کرده است و کاری کرده که بازنده واقعی در این آزمایشگاه وجود نداشته باشد؛ اما نکته مهم اینجاست که وقتی شما آورده‌ای به بازار نداشته باشید درواقع در سود آن بازار نیز شریک نیستید.(اگر نمیدانید که در کدام بازار بورس یا ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید این مقاله را بخوانید)

بله این سخن کاملاً درست است اما بورس مجازی یک اعتبار مجازی به شما می‌دهد که شما می‌توانید با آن معامله کنید و به‌نوعی درصد ریسک شما به‌اندازه همین اعتبار مجازی خواهد بود. شما تلاش خواهید کرد این اعتبار را افزایش دهید ولی از دست دادن آن نیز ریالی برای شما ضرر واقعی به همراه نخواهد داشت.(در ادامه مقاله تفاوت اوراق قرضه با اوراق مشارکت را هم بخوانید)

 

تفاوت بورس و فرابورس چیست؟

 

بورس مجازی
ثبت نام در تالار مجازی بورس – تالار بورس مجازی – ورود به تالار بورس مجازی – ثبت نام در بورس مجازی

آموزش کار با تالار مجازی بورس چگونه است؟

تا این جای کار دانستیم که سازوکار کلی بورس مجازی چیست و چگونه می‌تواند ریسک را کمتر کند. به‌طورکلی اگر بخواهیم تعریفی کوتاه ارائه دهیم بورس مجازی محلی است که شما می‌توانید در آن بااعتباری مجازی اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.(در ادامه مقاله ارز دیجیتال چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ را هم مطالعه کنید)

ازآن‌جهتی که این اعتبار مجازی است سود و ضرر آن نیز مجازی خواهد بود و شما عملاً ریسک کمتر یا نزدیک به صفر را تجربه خواهید کرد. مهم‌ترین فایده این اتفاق این است که شما می‌توانید در بورس مجازی آموزش‌های عملی ببینید و تمام چیزهایی را که یاد می‌گیرید در آن پیاده کنید و نتیجه آن را ببینید. این آموزش بزرگ‌ترین و سودآورترین سرمایه‌ای است که شما می‌توانید داشته باشید.(در ادامه توصیه میکنم مقاله “معاملات الگوریتمی در بورس چیست” را هم بخوانید)

اولین کار ثبت‌نام در بورس مجازی است. این ثبت‌نام بسیار سریع و راحت است و هیچ کار اضافی ندارد و قرار نیست مانند بورس واقعی شما اقدام به گرفتن کد معاملاتی یا احراز هویت و … کنید. شما با ارائه یک ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه و همچنین انتخاب نام کاربری و رمز عبور ثبت‌نام در بورس مجازی خود را تکمیل می‌کنید و بلافاصله بعد از ثبت‌نام می‌توانید وارد صفحه معاملاتی خود شوید.(توصیه مبکنم مقاله معاملات کد به کد در بورس را هم بخوانید)

نکته مهم در اینجا این است که برخی از صفحات مجازی سایت‌های بورس مجازی مختلفی را معرفی می‌کنند. مسلماً این سامانه‌ها به هر قصدی که درست‌شده باشند سایت اصلی بورس مجازی نخواهند بود؛ زیرا بورس مجازی تنها یک سامانه به آدرس http://www.irvex.ir دارد؛ بنابراین به انواع دیگر سایت‌های بورس مجازی اعتماد نکنید و تنها از طریق همین آدرس وارد شوید.

بعد از ثبت‌نام و ورود به سامانه تالار بورسی مجازی شما صفحه‌ای مانند صفحه کلی کارگزاری‌ها را خواهید دید. در این صفحه شما دسترسی به انواع سهام و جداول و اطلاعیه‌های آن‌ها را خواهید داشت؛ بنابراین ازنظر شکل ظاهری بورس مجازی هیچ فرقی با بورس واقعی ندارد. این‌یک اتفاق کاملاً طبیعی است. در آزمایشگاه‌ها نیز قرار نیست شما همه اتفاقات را تغییر بدهید تنها یک یا دو فاکتور اساسی تحت کنترل است؛ بنابراین بورس مجازی دقیقاً همان قیمت‌ها و همان سهام موجود در بازار را به نمایش می‌گذارد و مانند آن تغییر می‌کند.

رقابت در بورس مجازی
تالار مجازی بورس ایران – تالار مجازی بورس آموزش – ثبت نام در بورس مجازی

 

خرید پله ای در بورس چیست؟ | کاهش ریسک افزایش سود

 

رقابت در بورس مجازی

برای این‌که شما اعتبار خودتان را در بورس مجازی دریافت کنید باید یا در سبد آزاد خود خریدوفروش کنید و یا دریکی از مسابقات کوتاه‌مدت، میان‌مدت و یا بلندمدت بورس مجازی وارد شوید. در نوع اول شما تنها به محک زدن خودتان و دانش خودتان می‌پردازید که ازنظر افزایش دانش بورسی بسیار مهم است؛ اما در نوع دوم شما وارد یک رقابت با افراد دیگر می‌شوید.

این رقابت باعث می‌شود که کمی درصد ریسک مثبت افزایش پیدا کند و کمی شمارا هیجان‌زده کند. ازاین‌رو شما برای برنده شدن در این رقابت و قرار گرفتن در صدر جدول دست به آموزش‌های بیشتر خواهید زد و در طی این مسیر اشتباهات خودتان را خواهید فهمید. شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که یک مسابقه مجازی چگونه می‌تواند در دنیای حقیقی به ما کمک کند؟ پاسخ به این سؤال بسیار ساده است. (در ادامه پیشنهاد میکنم مقاله پول هوشمند در بورس و بایننس چیست را هم بخوانید)

افرادی که در کودکی و حتی بزرگ‌سالی بازی‌های مرتبط با ماشین و ماشین‌سواری انجام می‌داند همیشه راننده‌های بهتری نسبت به بقیه هستند. علت این امر را می‌توان آمادگی ذهنی دانست که این افراد طی سال‌ها و زمان‌های مختلف آن را آموزش‌دیده و تمرین کرده‌اند.

بورس مجازی نیز این قدرت را به افراد مختلف می‌دهد تا آمادگی ذهنی خوبی پیدا کنند که بتوانند در مارتن اصلی بروس برنده باشند. در مورد مسابقات بورس مجازی نیز این نکته از یاد نرود که شما می‌توانید بر اساس شرایط و علایق خودتان مسابقه‌ای طراحی کنید. این مسابقاتی که خودتان طراحی می‌کنید می‌تواند بین دوستان و آشنایان و فامیل خودتان صورت بگیرد و این خودبه‌خود جذابیت و هیجان جالبی می‌تواند داشته باشد.(میتوانید مقاله خریدوفروش حقوقی را بخوانید)

درنهایت باید گفت که سود و منفعت همیشه به‌صورت مالی نیست. سود سرشار بورس مجازی این است که شما در آن به‌رایگان و بدون این‌که ضرری بکنید تجربه‌های عملی به دست می‌آورید. تجربیاتی که در دنیای بورس واقعی هزینه‌های بسیار بیشتری باید برای آن پرداخت می‌کردید. این‌یک سود پنهان است. برخی از سودها نیز این‌گونه اند که نمی‌گذارند شما ضرر کنید. این‌که شما ضرری نکنید یعنی سود کرده‌اید و این بزرگ‌ترین اتفاقی است که بورس مجازی برای شما رقم می‌زند. (از کجا بفهمم سود سهام عدالت واریز شده؟ اگر نمیدانید کلیک کنید)

 

مکانیسم حراج در بورس چیست؟ (معرفی حراج پیوسته و ناپیوسته)

 

شما میدانید کدام کارگزاری بهتر است؟ اگر نمیدانید و یا دچار تردید شده اید توصیه میکنیم حتما این مقاله را بخوانید تا اطلاعات کامل و جامع تری نسبت به این موضوع داشته باشید.

و همین طور در صورتی که میخواهید بدانید شاخص بورس یعنی چه و چگونه محاسبه میشود و…  به این مقاله مراجعه نمایید

5 دیدگاه برای “تالار بورس مجازی چیست؟ – آموزش گرفتن سود عالی از بورس مجازی

 1. راحله گفته:

  در مورد جواب بورس مجازی چیست باید بگم یعنی شما قبل از ورود به بازار بورس میری اونجا و یاد میگیری چجوری کار کنی در کل خیلی خوبه
  لازمه هرکسی قبل از ورود به بورس اینجا بره بعد بیاد تو بازار زنده معامله کنه

 2. ساناز گفته:

  سلام منم در مورد ورود به تالار بورس و ثبت نام در تالار مجازی بورس به همه پیشنهاد میکنم و با نظر راحله خانوم موافقم
  مرسی از میداس

 3. آمنه امیری گفته:

  تو تالار مجازی بورس ایران خیلی موارد دستت میاد که یاد بگیری چجوری تو بورس معامله کنی
  البته الان دیگه بورس خوابیده و کسی سمتش نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.