بهترین صرافی ارز دیجیتال کدم‌اند؟ معرفی ۵ صرافی آنلاین معتبر ایرانی

بهترین صرافی ارز دیجیتال

پیدا کردن بهترین صرافی ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و چالش‌های ذهنی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در حوزه ارزهای دیجیتال است. بهترین صرافی ارز دیجیتال برای هر سرمایه‌گذار می‌تواند شرایط و ویژگی‌های مختلفی داشته باشد؛ اما به‌طورکلی برای یافتن بهترین صرافی ارز دیجیتال باید شرایط و ویژگی‌های مختلفی را مدنظر گرفت.

با توجه به این‌که ارزهای دیجیتال و بیت کوین توانسته در سال‌های اخیر محبوبیت بالایی پیدا کند و سرمایه‌گذار خوبی به این بازار شده، باعث شده است که عملاً صرافی‌های مختلفی در سراسر دنیا تأسیس شود. در کلام ساده‌تر شما به‌عنوان یک فعال اقتصادی در ارزهای دیجیتال برای خرید یا فروش این ارزها نیاز به محل مشخصی دارید. بروکرها یا صرافی‌ها این محل را برای خریداران و فروشنده‌ها فراهم می‌کنند. درواقع شما با حضور در صرافی‌ها می‌توانید خریدار یا فروشنده انواع ارزهای دیجیتال را پیدا کنید.

اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که کدام بروکر را می‌توانیم به‌عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خود انتخاب کنیم؟ این سؤال جنبه‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد. اصولاً عنوان ” بهترین صرافی ارز دیجیتال ” را با عنوان “صرافی معتبر ارز دیجیتال” هم‌ارز می‌دانیم. پس بهتر بپرسیم که چه ویژگی‌هایی را می‌توانیم برای یک صرافی معتبر ارز دیجیتال در نظر بگیریم؟ با ما همراه باشید که قرار است به این سؤال پاسخ دهیم.

قبل از اینکه به ادامه بحث بپردازیم، میداس سرمایه یک مقاله ای تهیه کرده به اسم تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال با مراجعه به آن میتوانید از اطلاعات و گفته های استاد بوربور بهره مند شوید.

بهترین صرافی ارز دیجیتال و چه ویژگی‌هایی که باید داشته باشد؟

با یک جست‌وجو در گوگل شما به‌راحتی می‌توانید انواع بروکرها و صرافی‌های معتبر اینترنتی را پیدا کنید که هرکدام به تنهای معتقد هستند که بهترین صرافی ارز دیجیتال در تمام دنیا هستند؛ اما واقعیت چیست؟ کدام‌یکی از این صرافی‌های معتبر اینترنتی را می‌توان به‌عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال قبول کرد.

هر سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی در حوزه ارزهای دیجیتال بر اساس نیاز و هدف خود می‌تواند ویژگی‌های خاصی برای بهترین صرافی ارز دیجیتال در نظر بگیرد؛ اما می‌توانیم به‌صورت کلی ویژگی‌های بهترین صرافی ارز دیجیتال را به‌صورت تیتروار به شکل زیر بیان کنیم:

· گذراندن انواع تست‌های امنیتی و وجود انواع گواهی‌های مرتبط با این تست ها
· شهرت تیم فنی و اعتبار این تیم به‌عنوان مسئول اصلی مراقبت از بروکر و سایت
· کیفیت و سرعت در ارائه خدمات
· سرعت پاسخگویی و کیفیت پیگیری تیم پشتیبانی
· درصد کارمزد در معاملات و نحوه محاسبه آن‌ها
· جامع بودن ازنظر گستره رمز ارزها (تعداد رمز ارز قابل معامله)
· راحتی در ترید انواع رمز ارزها
· ظاهر جذاب و کارآمد
· مشخص بودن دفتر مرکزی و توانایی ارتباط با دفتر مرکزی
· داشتن شبکه‌های اجتماعی مختلف و در ارتباط بودن مدیران با کاربران

ارز دیجیتال چیست؟ و چه آینده‌ای در ایران دارد؟

بهترین صرافی ارز دیجیتال

این‌ها بخشی از فاکتورهایی است که می‌تواند بهترین صرافی ارز دیجیتال را برای ما مشخص کند. حال ممکن است برای عده‌ای درصد کارمزد معاملات برای تعیین بهترین صرافی ارز دیجیتال اهمیت بالایی داشته باشد و برای عده‌ای دیگر امنیت سایت در مشخص شدن بهترین صرافی ارز دیجیتال تأثیر بالایی دارد؛ بنابراین عملاً باید خودتان بهترین صرافی ارز دیجیتال را بر اساس نیاز شخصی خودتان انتخاب کنید؛ اما در ادامه سعی می‌کنیم با معرفی انواع صرافی‌های مختلف و بررسی آن ازنظر فاکتورهای گفته‌شده راهی برای پیدا کردن بهترین صرافی ارز دیجیتال برای شما ایجاد کنیم.

 

بهترین صرافی ارز دیجیتال، ایرانی یا خارجی؟

 

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که در مورد بهترین صرافی ارز دیجیتال مطرح می‌شود این است که آیا می‌توان به صرافی‌های داخلی هم اعتماد کرد و به آن‌ها نیز لقب بهترین صرافی ارز دیجیتال داد یا خیر؟

پاسخ چندان دقیقی به این سؤال نمی‌توانیم بدهیم. به‌طورکلی کاربران ایرانی اجازه حضور مستقیم در دنیای ارزهای دیجیتال توسط بروکرهای معتبر جهانی را ندارند. در کلام ساده‌تر به سبب تحریم‌های پولی و مالی ایران، عملاً کاربران ایرانی نمی‌توانند از بروکرها و صرافی‌های معتبر جهانی که غالباً از قوانین تجاری آمریکا پیروی می‌کنند استفاده کنند. ازاین‌رو استفاده مستقیم از بهترین صرافی ارز دیجیتال جهانی برای کاربران ایرانی غیرممکن است.

فارغ از این مسئله به سبب نبود زیرساخت مناسب مالی در ایران عملاً ما قادر به واریز یا برداشت وجه به‌صورت ارزی نیستیم. همین موضوع باعث شده است که در پرداخت ها و برداشت در دنیای ارز دیجیتال دچار مشکل شویم. پس برای یک کاربر ایرانی فارغ از فاکتورهای گفته‌شده به نظر می‌رسد که بهترین صرافی ارز دیجیتال باید ویژگی‌های دیگری نیز داشته باشد. ازاین‌رو برخی معتقد هستند که بهترین صرافی ارز دیجیتال می‌توان یک صرافی آنلاین معتبر ایرانی باشد.

بنابراین شرایط پرداخت، احراز هویت و احتمال بلاک شدن سرمایه در صرافی‌های خارجی باعث می‌شود که ما بین بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی و داخلی مردد شویم. اگر شما قادر به تهیه vpn معتبر هستید که می‌تواند یک آی پی مشخص به شما تخصیص بدهد و همچنین ازنظر پرداخت یا برداشت مشکلی ندارید و راه‌حل مشخصی برای این موضوع دارید مسلماً بهترین صرافی ارز دیجیتال می‌تواند یکی از صرافی‌های خارجی باشد، اما اگر در این موارد گفته‌شده مشکلی دارید بهتر است سراغ بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران بروید.

 

بهترین صرافی ارز دیجیتال جهانی

بهترین صرافی ارز دیجیتال جهانی

 

وقتی عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال را به کار می‌بریم اولین صرافی که به ذهن هرکسی می‌رسد، بایننس است. بایننس را امروز نه‌تنها بهترین صرافی ارز دیجیتال بلکه به‌عنوان غول بازار ارزهای دیجیتال می‌دانند. این بروکر با استفاده از اعتبارات مختلفی که برای کاربران خود در نظر گرفته توانسته موقعیت خوبی در دنیای ارزهای دیجیتال باز کند. تقریباً شما می‌توانید تمام رم ارزهای موجود در بازار را در بروکر بایننس پیدا کنید.

این بروکر حتی رمز ارز مخصوص خود تحت عنوان بایننس کوین را دارد که بر اساس آن بسیاری از کارهای اعتباراتی را انجام می‌دهد. به‌واقع می‌توانیم بایننس را از هر نظر به‌عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان بدانیم. شاید تنها اشکالی که بتوانیم به این صرافی داشته باشیم شلوغ بودن آن است. درواقع هرجایی که کاربران زیادی داشته باشد با مشکلات مختلفی ازجمله کندی سرعت و … مواجه می‌شود؛ اما تیم فنی بایننس تا به امروز توانسته‌اند پاسخگوی این حجم از کاربران در سراسر دنیا باشند.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

کوین بیس را می‌توان یکی دیگر از بهترین صرافی ارز دیجیتال دنیا بدانیم. کوین بیس یک صرافی آمریکایی است که عملاً به‌عنوان کیف پول نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. نکته مهمی که در مورد کوین بیس وجود دارد این است که این صرافی توانسته محیط امن برای کاربران خود در بیش از ۳۰ کشور جهان ایجاد کند. مدیرعامل این صرافی معتقد است که طی چند سال دیگر یک میلیارد نفر به دنیای ارزه‌ای دیجیتال اضافه می‌شوند.

 

سرمایه‌گذاری در بورس یا ارز دیجیتال کدام‌یک بازده بیشتر دارد؟

بیترکس را می‌توان یکی از بهترین صرافی ارز دیجیتال دانست که امروز طرفداران خاصی دارد. درواقع بیترکس به‌نوعی طراحی‌شده است که تنها برای ترید ارزهای دیجیتال بین یکدیگر کاربرد دارد. در کلام ساده‌تر شما با داشتن حداقل یک رمز ارز اجازه استفاده از بیترکس را خواهید داشت. در این صرافی شما تنها می‌توانید بین ارزهای مختلف ‌ترید داشته باشید. سرعت ترید و کیفیت بالا در این معاملات باعث شده است که این صرافی به یکی از بهترین صرافی ارز دیجیتال دنیا تبدیل شود.

 

دیگر صرافی‌های مطرح جهانی

دیگر صرافی‌های مطرح جهانی

 

لوکال بیت کوینز یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های جهانی برای کاربران ایرانی تا سال گذشته محسوب می‌شد. درواقع کاربران ایرانی بدون هیچ محدودیتی می‌توانستند در این صرافی فعالیت کنند؛ اما سال گذشته‌ای صرافی اعلام کرد که از ادامه خدمات به کاربران ایرانی بر اساس قوانین تحریمی معذور است. بااین‌حال پرداخته‌ای سریع و ساده‌ این صرافی کاری کرده است که هنوز میان ایرانی‌ها از محبوبیت خوبی برخوردار است.

ما برای شما جدیدترین قوانین ارز دیجیتال در ایران را در یک مقاله نوشته ایم با مراجعه به آن اطلاعات خوبی کسب خواهید کرد.

جی دکس از دیگر صرافی‌های مطرح جهانی محسوب می‌شود که بیشتر کاربران حرفه‌ای به آن علاقه‌مند هستند. رابط کاربری نه‌چندان ساده و همچنین قوانین اختصاصی سایت باعث شده است که عملاً جی دکس برای کسانی مناسب باشند که به‌صورت حرفه‌ای‌تری در بازار فعالیت می‌کنند. این صرافی کاربران خودش مشمول خدمات بیمه‌ای می‌کند. ازاین‌رو کاربران علاقه زیادی به استفاده از این صرافی دارند.

از دیگر صرافی‌های مطرح که می‌توانند هرکدام در رده بهترین صرافی ارز دیجیتال قرار بگیرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

· پولونیکس
· هوبی
· آلفا کش
· کراکن
· رابین هود
· چنجلی
· کوین پیمنتز
· کوکوین
· بیت پاندا
· کوین ماما
· بیتیت
· بیت مکس
· جمینی
· بیت استمپ

صرافی‌های معتبر اینترنتی

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران چه صرافی هایی هستند؟

 

همان‌طور که در بالاتر گفتیم بسیاری از بهترین صرافی ارز دیجیتال دنیا از خدمات‌رسانی به ایرانی‌ها امتناع می‌کنند و عملاً بر اساس قوانین تجاری، حضور ایرانی‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال را ممنوع می‌دانند. ازاین‌رو درصورتی‌که یکی از این بهترین صرافی ارز دیجیتال بفهمد که کاربر ایرانی دارد به‌سرعت حساب کاربری او را بلاک می‌کند و سرمایه‌ای هم اگر وجود داشته باشد این سرمایه تا زمان تعیین تکلیف بلاک می‌شود. ممکن است این زمان چندین سال نیز طول بکشد.

بنابراین بسیاری از کاربران قید استفاده از بهترین صرافی ارز دیجیتال را می‌زنند. سعی می‌کنند که باواسطه‌ها و بروکرهای داخلی کار کنند. در ایران نیز انواع صرافی‌های اینترنتی تأسیس‌شده است که در بین آن‌ها چندین صرافی معتبر وجود دارد. مسئله مهمی که در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد این است که این ارزها غیرقابل ره‌گیری هستند. پس احتمالاً کلاه‌برداری و تقلب در این موارد بسیار زیاد است. این موضوع در کشور ما نیز به‌وفور دیده‌شده است. وجود انواع سایت‌ها و بروکرهای تقلبی کار را برای انتخاب و معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال سخت‌تر می‌کند.

اما به‌هرحال بر اساس تجربه و نوع شناختی که میان کاربران وجود دارد می‌توان چند صرافی را به‌عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی معرفی کرد. برخی از این سایت‌ها و بروکر ها ازنظر رتبه الکسا و همچنین میزان کاربرانی که دارند می‌توانند با بهترین صرافی ارز دیجیتال دنیا رقابت کنند.

در مورد سراچه‌های داخلی و بروکرهای ایرانی نیز همان فاکتورهای بهترین صرافی ارز دیجیتال صادق است. با این تفاوت که در بروکرهای داخلی دیگر مسئله بلاک شدن سرمایه و همچنین مشکلات پرداخت و واریز وجود ندارد.

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

سرمایه‌گذار ارز دیجیتال تلگرام تهدید به شکایت کرد!

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

 

به‌طورکلی در داخل کشور ده ها مورد صرافی به‌صورت اینترنتی احداث‌شده است. ازآن‌جهت که قانون مشخصی در مورد ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها در ایران وجود ندارد عملاً احداث صرافی کار ساده‌ای شده است؛ اما دراین‌بین چند مورد صرافی معتبر وجود دارد که توانسته اعتماد کاربران داخلی را جلب کند. این صرافی‌ها عبارت‌اند از:

۱- کریپتولند: این صرافی داخلی به‌نوعی یکی از قدیمی‌ترین و اولین بروکرهای داخلی است که توانسته اعتماد کاربران داخلی را به‌خوبی جلب کند. این صرافی اپلیکیشن موبایلی ندارد و تقریباً برای تمامی ارزهای دیجیتال امکان خریدوفروش دارد. کارمزد معامله در این صرافی چیزی حدود ۰٫۱ درصد است.

۲- والکس: این صرافی به‌سرعت بالای ترید شهرت دارد. این را می‌توان به این دلیل دانست که تنه ۶ ارز برتر در این صرافی معامله می‌شود. همچنین حداکثر کارمزد معامله چیزی حدود ۰٫۴ درصد است.

۳- نوبیتکس: این صرافی به سبب نوپا بودن از امکانات جدیدتری چون اپلیکیشن موبایل استفاده کرده است. با داشتن تمامی ارزها امکان خوبی برای معامله فراهم آورده است. کارمزد معاملات حداکثر ۰٫۳۵ درصد است.

۴- اکسیر: این صرافی مانند نوبیتکس از اپلیکیشن موبایلی نیز بهره می‌برد. منتها در اکسیر تنها ۱۲ ارز دیجیتال برتر خریدوفروش می‌شود. حداکثر کارمزد در معاملات ۰٫۴ درصد است.

۵- اکس کوینو: به‌واقع می‌توان یکی از کم کارمزدترین صرافی‌های ایران را این صرافی بدانیم. این صرافی برای تمام ارزهای دیجیتال امکان خریدوفروش را فراهم کرده است. همچنین حداکثر کارمزد معاملات چیزی حدود ۰٫۰۱۵ درصد است.

آیا میدانید لایت کوین چیست ؟ اگر درباره آن اطلاعاتی ندارید حتما مقاله را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

لوگو

ما سعی کرده ایم مقاله موردنیاز شما را در سایت قرار دهیم، درصورتی که موضوع خاصی مد نظر شماست حتما در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.