آشنایی با چهل و سه تا از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲

آشنایی با چهل و سه تا از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲

در این مطلب سعی داریم بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان را با آپدیت های جدیدی در سال ۲۰۲۲ به شما ارائه دهیم زمانی که این رویکرد ها را به خوبی بشناسید دیگر نگرانی در رابطه با انتخاب بهترین بروکر فارکس نخواهید داشت در این مطلب مطمئن ترین و بهترین بروکر ها را با بهترین پشتیبانی و خدمات برای ایرانیان توضیح داده ایم. دیگر هیچ گونه نگرانی در هنگام ترید کردن نخواهید داشت. تمرکز اصلی خود را با انتخاب بهترین بروکر فارکس بر روی پول درآوردن بگذارید در ادامه سفر کرده ایم تمامی استانداردهای بین المللی را به همراه بهترین کیفیت و خدمات به ترتیب به شما ارائه دهیم. قبل از آنکه شما را با بروکرهای فارکس آشنا کنیم توصیه میکنم مقاله اصطلاحات فارکس را بخوانید.

 علت استفاده از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

آیا شما هم به دنبال بهترین بروکر فارکس برای ایرانی ها هستید؟ زمانی که شما می توانید بهترین بروکر فارکس را برای خود انتخاب کنید دیگر خیالتان راحت است که پول و سرمایه شما دست شرکت‌ و کارگزاری های کاملا امن و با سابقه است. ما بهترین بروکرهای دنیا را برای شما ارائه کرده ایم. این انتخاب ها بر اساس تجربه و سبک و سنگین کردن افراد متخصص در حوزه فارکس است.

ما علاوه بر آموزش فارکس زمان زیادی را برای انتخاب بهترین بروکر برای ایرانیان گذاشته ایم. زیرا همانطور که می دانید سرمایه گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک است. اما می‌توان با انتخابی آگاهانه مانند انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان ریسک این بازارها را به طور قابل توجهی کاهش داد. در این صورت بدون نگرانی و دغدغه در مورد از دست دادن سرمایه خود می توانیم تمرکز اصلی خود را بر روی ترید و کسب درآمد از این بازار پر سود و بی نظیر بگذارید.

 تجربه موفقیت با انتخاب بهترین بروکر فارکس 

 بازارهای مالی به خصوص بازار فارکس این روزها دارای طرفداران بسیار زیادی است. شما هم برای حرکت به سوی موفقیت و انتخاب بهترین بروکر فارکس ۲۰۲۲ می توانید به بهترین شکل ممکن نیازهای خود را در بازار فارکس برطرف کنید.

حتما برای شما هم سوال است که چگونه باید بهترین بروکر فارکس را پیدا کرد؟ باید موارد مختلفی را برای انتخاب بهترین بروکر فارکس در نظر بگیرید. از جمله این موارد می‌توان به رتبه بندی هزینه ها، بازده سیستم عامل معاملاتی، نمودار ها و آپشن های تجزیه و تحلیل و … اشاره کرد. تمامی این موارد باعث می‌شود تا شما به عنوان یک معامله گر موفق خیلی سریع تر در راه خود به موفقیت برسید. در ادامه به شما توضیح می دهیم که چگونه بهترین بروکر فارکس را پیدا کنید.

شناسایی نیازهای خود برای انتخاب بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

قبل از اینکه در سایت های مختلف به دنبال تبلیغات بهترین بروکرهای فارکس باشید ابتدا بهتر است کمی برای خود وقت بگذارید تا بفهمید که دقیقا کجای راه هستید. چه میزان سرمایه دارید؟ چه نیازهایی دارید؟ تمایل دارید که تا چه مدت زمانی در بازار فارکس فعالیت داشته باشید؟

پاسخ به این موارد کاملا بستگی به اهداف سرمایه‌گذاری شما دارد. ممکن است سه فرد متفاوت پاسخ‌های مختلفی نسبت به این سوالات بدهند، زیرا اهداف سرمایه گذاری در هر یک از آنها یکسان نیست. اگر شما به تازگی وارد بازار فارکس شده‌اید، بهتر است مواردی مانند دسترسی آسان به کارمندان پشتیبانی هر بروکر، توانایی و چگونگی انجام معاملات منابع آموزشی پایه و … را قبل از انجام هرگونه معامله ای در اولویت کار خود قرار دهید. نکته قابل توجه این است که برای انتخاب بهترین بروکر فارسی بسیار اهمیت دارد که شما یک تازه کار و یا یک حرفه ای هستید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

 نیازهای تریدرحرفه ای و تریدر تازه کار در انتخاب بهترین بروکر فارسی چیست؟ 

 اگر شما یک تریدر تازه کار هستید و به تازگی وارد دنیای معاملات فارکس شده‌اید بهتر است قبل از هر چیزی نظرات و آموزش کاربران دیگر را هم در نظر بگیرید قطعاً در این بین منابع مورد استفاده و همچنین بروکر انتخابی به واسطه بهترین سرمایه گذاران و تحلیل گران برای شما بسیار اهمیت پیدا می کند . قطعاً یک سرمایه گذار با تجربه و حرفه ای هم به دنبال بهترین بروکر فارکس در دنیا است. اولویت های چنین سرمایه گذاری در انتخاب بهترین بروکر فارکس مواردی مانند قابلیت‌های خرید و فروش پیشرفته، صندوق های مشترک، سفارش شرطی، معاملات فلزات گرانبها، اوراق بهادار با درآمد ثابت و … است.

 شما به عنوان یک سرمایه گذار در دنیای فارکس باید از خودتان سوال کنید که اولویت های شما چه چیزی است. باید به بررسی سوالات بپردازید تا بتوانید اهداف خود را مشخص کنید. آیا شما یک سرمایه گذار فعال هستید؟ آیا شما تمایل دارید که با تحلیل و بررسی معاملات خود، به سود های بلند مدت دست یابید یا به فکر نوسان گیری روزانه هستید؟

 آیا تمایل دارید که برای همیشه در بازار فارکس فعالیت داشته باشید؟ساده تر بگویم شما باید در مرحله اول بدانید که در حال حاضر چه میزان اطلاعات از بازار فارکس دارید؟ شما جزء آن دسته از سرمایه‌گذاران هستید که دارای هدف های تعیین شده می باشید؟ برای رسیدن به این اهداف نیاز به یک پلتفرم دارید که معاملات خود را خیلی سریعتر و آسانتر انجام دهید؟ تمرکز شما برای چه نوع اوراق بهاداری است؟ منظور سهام صندوقهای مشترک و یا ETFها است؟شما باید تمامی این سوالات را پاسخ دهید تا بدانید که هدف شما از معامله در بازار فارکس و انتخاب بهترین بروکر چیست؟

 چگونگی انتخاب بهترین کارگزاری فارکس برای ایرانیان

در سال ۲۰۲۱ معیارهایی برای یافتن بهترین کارگزاری فارکس در اتحادیه های مالی دنیا ثبت شده است. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

 • هزینه های تجارت به همراه شرایط

در واقع می‌توان گفت که شرایط و هزینه های تجارت از جمله مهمترین بخش ارزیابی جهانی کارگزاری فارکس برای کاربران بوده است. جالب است بدانید که یک کارگزار فارکس شاید ده برابر کمتر از یک بروکر دیگر بابت یک نوع تجارت مشترک به شما هزینه پرداخت کند. حتماً هزینه هایی مانند هزینه های برداشت و هزینه های عدم فعالیت و هزینه های پنهان را ثبت کنید.

 • پوشش بازار

 شما باید توانایی این کار را داشته باشید که جفت ارز های متنوع را در بهترین بروکر فارکس و حتی محصول مورد نظر خود را مثل ارزهای دیجیتال معامله نمایید.

 • قیمت مناسب به همراه دسترسی

بسیاری از تاجران مبتدی فارکس به تازگی وارد این بازار مالی شده اند نیاز به تجربه بیشتری دارند. به هیچ عنوان به سراغ سرمایه گذاری هایی که توانایی پرداخت آنها را ندارید، نروید.  منظور این است که به دنبال ریسک های بزرگ نباشید. حداقل سپرده در بروکر های مختلف از ۱۰ دلار تا هزار دلار قابل دسترس هستند.

 • سکوهای تجاری

یکی از مهم ترین موارد در جنگ شما برای کسب درآمدسکوی معاملاتی فارکس و ابزارهای است که در دسترس شما قرار دارد. یکی از مواردی که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید.  تمامی دستگاه ها قابلیت تنظیم دارند. به همین علت می توان گفت که تمامی آنها را میتوان دوباره طراحی کرد. اولویت های شخصی خود را مد نظر بگیرید. زیرا بسیاری از پلتفرم های تجاری خدمات شبیه به هم را ارائه می دهند و تفاوت آنها تنها در ظاهر است.

 • سپرده و برداشت

شما باید خیلی سریع خود را به کارگزاری های انتقال دهید و از آن هم خارج کنید. با توجه به روشهای واریز و برداشت یک بروکر خوب در بازار فارکس مشخص می کند که شما توانایی انجام این کار را به راحتی دارید یا خیر؟ به مواردی مانند تامین مالی یک حساب هم توجه داشته باشید، زیرا ممکن است روش پرداخت خاصی برای آن وجود داشته باشد.

 • شهرت

 قبل از انتخاب کارگزاری مورد نظر خود به بررسی نظرات افراد دیگر هم بپردازید. ابتدا باید بدانید که مردم بیشتر در مورد کدام کارگزاری ها صحبت می کنند؟ نظرات آنها در مورد آن کارگزاری‌ها مثبت است یا منفی؟ مطمئن باشید که آن چیزی که معامله گران در ارتباط با بهترین بروکر فارکس می گویند می تواند بسیار ارزشمند باشد، زیرا آنها تجربه بسیار زیادی دارند.

 • قوانین و مقررات

زمانی که شما در معاملات خود با مشکلی با بروکر خود بر بخورید، مراجعه به قانون می‌تواند تنها امید شما برای حل این مشکل باشد. قبل از انتخاب بروکر خود مطمئن شوید که چهارچوب و نظارتی صحیحی دارد. قبل از ایجاد هرگونه مشکلی این موارد را در نظر بگیرید.

 • پشتیبانی مشتری

 زمانی که شما با مشکلاتی در رابطه با سپرده های خود بر بخورید نیاز به کسی دارید که بتوانید با او صحبت کنید. در واقع می‌توان گفت که حمایت و پشتیبانی در معاملات بسیار اهمیت دارد. به همین علت گفته می شود که از افتتاح حساب گرفته تا کمک به پلت فرم، پشتیبانی از مشتری و … موارد بسیار ضروری هستند.

 • آموزش

هرچه شما آموزش بیشتری در بازار فارکس ببینید، قطعاً تجربه بیشتری به دست می آورید و حرفه ای تر و معاملات خود را انجام میدهید. به همین علت از آموزش و یادگیری دوری نکنید. هر روز بخشی از زمان خود را به یادگیری اختصاص دهید. مطمئن باشید که از آموزش به شما وارد نخواهد شد. جالب است بدانید که در این بین برخی از کارگزاران هم ابزارهای  مختلف و گسترده ای را برای آموزش ارائه داده اند.

 • افتتاح حساب

بسیاری از کاربران می خواهند بدانند که با افتتاح حساب کار آسانی است؟ آیا حتماً باید احراز هویت و تایید انجام شود؟ توجه داشته باشید که تمامی این فرآیند ها همیشه یکسان نیستند. به همین علت ممکن است این مرحله برای برخی از افراد زمان‌بر و دشوار باشد. موضوع قابل توجه در این زمنیه تحریم بودن کشور ایران است.

زمانی که شما بحث آموزش و یادگیری را به اتمام می رسانید، به احتمال زیاد تصور می کنید که دیگر تمام مشکلات آن شما برطرف شده است. در این بین به دنبال رویاهای خود هستید تا به هفته به هفته پول های بسیار زیادی را به دست آورید. اما باید بدانید که متاسفانه افرادی که دارای تابعیت ایران هستند، به علت تحریم ها نمی‌توانند از بین لیست بروکرهای معتبر فارکس یکی را انتخاب نمایند.

افتتاح حساب و ثبت نام خود را در آن شروع کنند. به همین علت ایرانیان باید کمی زمان بگذارند و از بین لیست بروکرهای فارکس حسابی تحقیق کنند. در واقع به این شیوه بتوانند بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان را پیدا کنند.

آشنایی با شرایط فعالیت بهترین بروکر فارکس

نکته قابل توجه این است که خدمات بهترین بروکر فارکس رایگان نیست. شما این هزینه ها را به واسطه کمیسیون، هزینه‌های پرداخت، اسپرد و … پرداخت می کنید. اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم باید بگوییم که درآمد بروکرها به واسطه هزینه‌های معاملات است. توجه داشته باشید که ساختار کارمزد از یک کارگزاری فارکس به کارگزاری دیگر و حتی از یک حساب به حساب دیگر هم با یکدیگر تفاوت دارد. اگر بتوانید بهترین بروکر فارکس را پیدا کنید، باید بدانید که تنها از شما اسپرد دریافت خواهد کرد. در واقع تمامی هزینه ها در آن گنجانده می شود. البته حق کمیسیون هم بر اساس مبلغی که شما تجارت می کنید، دریافت می شود.

 

نام بروکر

۱ پی سی ام بروکرز
۲ روبو فارکس
۳ آرون گروپس
۴ اوپو فارکس
۵ لایت فارکس
۶ آمارکتس
۷ فیبوگروپ
۸ فارکس تایم
۹ آلپاری
۱۰ ارانته
۱۱ اچ وای سی ام
۱۲ ویندزور
۱۳ کپیتال اکستند
۱۴ فارکس چیف
۱۵  اوربکس
۱۶ اف ایکس چویس
۱۷ اینگات بروکرز
۱۸ تریدرز وی
۱۹ دلتا اف ایکس
۲۰ آی سی ام کپیتال
۲۱ اف ایکس پریموس
۲۲ نورد اف ایکس
۲۳ آی اف سی مارکتس
۲۴ اف ایکس گلوری
۲۵ جاست فارکس
۲۶ گرند کپیتال
۲۷ فرش فارکس
۲۸ آیرون اف ایکس
۲۹ پکس فارکس
۳۰ ام فورمارکت
۳۱ اکیو ایندکس
۳۲ آی سی ام بروکرز
۳۳ فورت اف اس
۳۴ آی تی بی اف ایکس
۳۵ لیدیا فارکس
۳۶ یو اسجی اف ایکس
۳۷ اینستا فارکس
۳۸ اس تی پی تریندینگ
۳۹ فارکسر
۴۰ یونیکورن
۴۱ سی ام اس پرایم
۴۲ سوپر فارکس
۴۳ اوپال بروکرز
۴۴ اس اف سی مارکت

 بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان در سال ۲۰۲۲

 

انتخاب بهترین بروکر های فارکس در دنیا به خصوص برای ایرانیان دارای چالش‌های بسیار زیادی است. به همین علت در ادامه سعی داریم بر اساس تجزیه و تحلیل و تجربه های افراد موفق، بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان ۲۰۲۲ را به شما معرفی کنیم.

 

۱)بروکر پی سی ام بروکرز

بروکر PCM به عنوان یکی از باسابقه‌ترین و معتبرترین بروکرهای فارکس با بیش از ۱۶ سال سابقه، فعالیت خود را در سال ۲۰۰۶ آغاز کرد.

بروکر پی‌سی‌ام تحت رگولاتوری دو نهاد ناظر از جمله نهاد FSC موریشز و نهاد  FSAسنت وینسنت قرار دارد.

یکی از مهم‌ترین عوامل معروفیت بروکر پی سی ام همیشه از ابتدا، تأکید بر امنیت سرمایه و ترید سالم بوده و همواره در زمینه حفظ سرمایه مشتریان و ارائه بهترین و به‌روزترین خدمات آنلاین معامله‌گری و کارگزاری زبانزد است.

این بروکر برای سهولت کار مشتریان، واریز و برداشت ریالی وجه به صورت مستقیم را امکان‌پذیر کرده است و تنها بروکر فارکس است که بانک‌های ایران نزد وی حساب معاملاتی افتتاح کردند. رکورد بزرگ‌ترین سپرده مارجین حساب معاملاتی نزد بروکر پی سی ام متعلق به بانک صادرات ایران به میزان حدود ۱۲۰ میلیون دلار بوده است.

تنوع بالای حساب‌ها در این بروکر دست معامله‌گران را بازمی‌گذارد تا با هر استراتژی و میزان پولی فعالیت خود را با خیال راحت در فارکس آغاز کنند.

ثبت‌نام در بروکر و احراز هویت به‌سادگی در پی‌سی‌ام انجام می‌شود.

بروکر پی‌سی‌ام برای اولین‌بار و به عنوان تنها کارگزاری فارکس در میان فارسی‌زبان‌ها، برای مشتریان خود به صورت رایگان دوره‌های آموزشی فراهم می‌کند. شما می‌توانید از این دوره‌های آکادمیک و بی‌نظیر آموزش فارکس در دانشگاه تریدری پی‌سی‌ام به صورت رایگان و حرفه‌ای فارکس را آموزش دیده و در معاملات خود از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

مزایای بروکر پی‌سی‌ام:

 • امنیت سرمایه مشتریان
 • اسپردهای کم و رقابتی
 • معاملات سالم و بدون دست‌کاری (عدم وجود ریکوت)
 • واریز و برداشت ریالی وجه به صورت مستقیم
 • پشتیبانی فارسی قوی
 • آموزش رایگان بازارهای مالی و فارکس
 • احراز هویت آسان و در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • بیمه سرمایه مشتریان
 • تحت رگوله نهادهای FSC و FSA
 • و …

 

۲)بروکر روبو فارکس

اینکه بروکر روبو فارکس به ایرانیان خدمات می دهد، بسیاری از فعالان در حوزه فارکس را خوشحال کرده است. یکی از بهترین بروکرها برای ایرانی ها به حساب می آید. حتی تریدر هایی که بسیار حساس و سخت گیر هستند هم نمی‌توانند ایرادات بسیار زیادی بر روی این کارگزاری بگذارند. این بروکر مزایای بسیار خوبی برای ایرانیان دارد. البته باید بدانید که هیچ نوع بروکری بدون نقص و ایراد نیست، اما بروکر روبو فارکس اعتماد بسیاری از افراد را در طی این سال ها تجربه کرده است. اگر شما هم تمایل دارید که بدون دغدغه تویز خود را برای ترید بگذارید، یکی از بهترین پیشنهادها برای شما بروکر روبو فارکس است.

 مزایای بروکر روبو فارکس

 • بیش از ۱۰ سال اعتبار و سابقه
 • ارائه VPS رایگان
 • سرعت بالای سرور ها و همچنین اسپردهای پایین

معایب بروکر روبو فارکس

 • در پشتیبانی به زبان فارسی ضعف دارد
 • سایت به زبان فارسی برای آن وجود ندارد
آشنایی با چهل و سه تا از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲
بروکر آرون گروپس – ایران بروکر

۳)بروکر آرون گروپس

  این بروکر را می توان یک بروکر کاملا حرفه‌ای در بازار فارکس دانست. تمرکز بیشتر فعالیت‌های این بروکر بر روی بازار سهام، جفت ارزهای اصلی و فرعی، انرژی، ارزهای دیجیتال، فلزات گرانبها، شاخص ها و … است. بروکر آرون گروپس فعالیت خود را از سال ۲۰۲۰ آغاز کرده و تحت نظارت FSA به ثبت رسیده است. نکته ای که باعث شده است این بروکر منحصر به فرد باشد این است که ۵۰۰ ابزار معاملاتی و کاربر محور بودن آن است. این بروکر خدمات و طرح هایی را به حالت نامحدود به تمام مردم در دنیا حتی به ایرانیان در حوزه سرمایه گذاری و ارائه می دهد.

 مزایای بروکر آرون گروپس 

 • ۳۳ نماد تومانی برای ایرانیان ارائه می دهد.
 • پشتیبانی به صورت ۲۴/۷
 • کپی تریدینگ
 • پشتیبانی از متاتریدر ۵
 • دارا بودن چهار حساب معاملاتی متنوع متناسب با سرمایه اولیه
 • ارائه طرح های تشویقی به حالت پیوسته
 • ارائه ۵۰۰ ابزار معاملاتی بین المللی با کمترین کمیسیون
 • دارا بودن صندوق سرمایه گذاری با سود های هیجان انگیز
 • دارا بودن ۲۴ روش واریز و برداشت راحت و آسان از طریق کریپتوکارنسی، بانک و صرافی ها

معایب بروکر آرون گروپس

 • از متاتریدر ۴ پشتیبانی نمی کند
 • خدمات به سنتوینسنت و گرنادین ارائه نمی دهد

۴)بروکر اوپو فارکس

از بروکر اوپو فارکس چه میدانید؟ این بروکر فعالیت خود را از سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز کرده است در واقع می‌توان گفت یک برو که تازه کار می باشد که توسط  OPO GROUP LLC کنترل می شود. این کارگزاری امکانات زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزودن سیصد ابزار تجارت، پشتیبانی چند زبانه و دارا بودن بیش از ۸ هزار حساب جهانی اشاره کرد. بروکر  OPOFOREXدارای هدف اصلی است. به این صورت یک پایه ثابت در اختیار معامله گران قرار می دهد. در این صورت معامله گران می توانند پتانسیل معاملات خود را در روز به طور قابل توجهی افزایش دهند.

 مزایای بروکر اوپو فارکس

 • دارا بودن انواع روش های پرداخت
 • دارا بودن بیش از ۱۰۰۰ ابزار کمک کننده
 • ارائه ابزار آموزشی حمایت و پشتیبانی در سطح دنیا
 • دارابودن بستر کپی ترید اختصاصی

معایب بروکر اوپو فارکس 

 • نیاز به سپرده بالایی حتی برای شروع دارد.
 • رگوله معتبر اروپایی ندارد.
 • سابقه معاملاتی کافی ندارد، زیرا به تازگی تاسیس شده است.

آشنایی با چهل و سه تا از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲
بروکر لایت فارکس

۵)بروکر لایت فارکس

این بروکر فعالیت خود را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است. زمینه فعالیتی بروکر لایت فارکس در ارتباط با ارائه ارز،  سهام و کالا به مشتریان است. جالب است بدانید که شرکت بروکر لایت فارکس در اقیانوس آرام در جزیره مارشال به ثبت رسیده است. مجموعه تکمیل شده از جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال، فلزات گرانبها، نفت و … جهت معامله در این پروژه ارائه شده است.

در واقع می توان گفت یکی از مورد اعتماد ترین و محبوب ترین بروکرهای موجود در ایران، همین بروکر لایت فارکس است. بسیاری از تریدر ها و معامله گران حرفه ای از بروکر لایت فارکس عکس استفاده می کنند. نوع تکنولوژی این بروکر هم به واسطه ECN است.  منظور از ECN شبکه ارتباطات الکترونیکی است که امکان دسترسی مستقیم به کارگزاری ها، بانک ها و …را به معامله گران می‌دهد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان به شما بدهیم.

مزایای بروکر لایت فارکس

 • بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات به مشتریان با بهترین سطح کیفیت را دارد.
 • از تکنولوژی ECN بهره مند شده است که مزایایی مانند اجرای فوری سفارشات، نیاز نداشتن قیمت گذاری مجدد و … را فراهم کرده است.
 • به بازار فارکس ورودی بسیار آسانی دارد. به طوری که تمامی انجام مراحلات ثبت نام تنها سه دقیقه از شما زمان می برد.
 • برداشت وجه به طور خودکار امکان پذیر است. در این صورت امکان انتظار کاربران مشتریان بسیار کاهش پیدا می کند.
 • می توان از پلتفرم تجارت اجتماعی استفاده کرد. این پلتفرم ۴ روش برای کپی کردن معاملات ارائه می‌دهد. هدف این پلتفرم مرتبط ساختن تریدر ها و معامله گر ها از تجارت یکدیگر است.
 • بیش از ۹ روش متفاوت برای انجام برداشت و واریز وجوه ارائه داده است.
 • جالب است بدانید که علاوه بر تمامی مزایایی که برای شما توضیح داده ایم، این بروکر امکان ساخت حساب اسلامی را برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است. در واقع شما به عنوان یک کاربر ایرانی می توانید درخواست پروفایل اسلامی برای خود داشته باشید. پس از انجام این کار دیگر بهره بر روی معاملات شما دریافت نمی شود.
 • این بروکر ۵ روز هفته به طور شبانه روزی در حال پاسخ و پشتیبانی از مشتریان است.

۶)بروکر آمارکتس

این بروکر فعالیت خود را از سال ۲۰۰۷ آغاز کرده است، یعنی تا به امروز ۱۳ سال سابقه خدمت رسانی موفق به مشتریان را داشته است. دفتر اصلی شرکت آمارکتس در شهر پودگوریکا واقع در کشور مونته نگرو قرار گرفته است.

این بروکر همانند هر بروکر دیگری دارای هدف مشخصی است. هدف از ایجاد این نوع بروکر ارائه خدمت به مشتریان با بالاترین و بهترین تکنولوژی های موجود در دنیا است. سرعت بسیار بالایی برای انجام معاملات در این رویکرد وجود دارد. این مزیت را می‌توان بزرگترین نقطه قوت بروکر آمارکتس دانست. این موضوع باعث شده است تا این نوع بروکر جایگاه دوم را از آن خود کند.  موضوعی که برای بروکر آمارکتس بسیار اهمیت دارد. حفاظت از سرمایه مشتریان است. به همین علت این شرکت تمام سرمایه های مشتریان خود را در حساب های کاملا جداگانه از حساب های عملیاتی خود حفظ کرده است.

 مزایای بروکر آمارکتس 

 • امکان واریز و برداشت وجه به طور ریالی بدون هیچگونه کمیسیونی در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.
 • سفارشات معاملاتی خیلی سریع تر از آن چیزی که شما تصور می کنید، انجام می شود.
 • در تمامی روزهای هفته به طور ۲۴ ساعته پشتیبانی بسیار خوبی به از طریق کانال تلگرام، تلفن، سایت و … دارد.
 • تحلیل های رایگان به زبان فارسی به صورت روزانه ارائه می دهد.
 • دارای ۱۵ درصد جایزه واریزی است. بدین منظور که اگر شما اولین واریزی خود را در بروکر آمارکتس انجام دهید، ۱۵ درصد معادل مبلغ واریزیتان به شما اعتبار بیشتر هدیه می دهد. نکته قابل توجه این است که جایزه و یا همان بونوس شما تنها ۳۰ روز اعتبار دارد.

 معایب بروکر آمارکتس 

 • حساب CENT در آن وجود ندارد.
 • وی پی اس رایگان در آن وجود ندارد.

۷)بروکر فیبوگروپ

 از با سابقه ترین و معتبرترین بروکر های آنلاین فارکس می توان به بروکر فیبوگروپ اشاره کرد. این بروکر در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است. در واقع می‌توان گفت که ۲۲ سال سابقه فعالیت موفق در حوزه فارکس دارد. در طی این ۲۲ سال کمترین میزان نارضایتی را داشته است. به همین علت امروزه تبدیل به یکی از معتبرترین بروکر ها شده است و توانسته لبخند رضایت را بر لب های مشتری و کاربران در سرتاسر دنیا بنشاند. شاید بتوان بهترین بروکر فارکس در دنیا را بروکر فیبوگروپ دانست. شفافیت معاملات در این بروکر از نقطه قوت آن است. حفاظت از منافع مشتریان برای بروکر فیبوگروپ بسیار اهمیت دارد. این بروکر  پایبندی کامل به تمامی الزامات قانونی دارد. در همین راستا مجوز های مختلفی را هم کسب کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی مزایای بروکر فیبوگروپ بپردازیم.

 مزایای بروکر فیبوگروپ   

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته به زبان فارسی
 • چندین دفتر نمایندگی برای پشتیبانی بهتر کاربران تاسیس کرده است. این دفاتر در مسکو، مونیخ، سنگاپور و … قرار دارند.
 • اقلام معاملاتی در این بروکر دارای تنوع بالایی هستند.۴۲ جفت ارز اصلی، نفت و فلزات گرانبها و …
 • بروکر فیبوگروپ پایبندی خوبی به مقررات و شرایط معاملاتی دارد.
 • رگولهشدن این بروکر به واسطه نهادهای نظارتی جهانی
 • روش های مختلفی برای واریز و برداشت وجوه
 • اسپرد بسیار پایین حساب های بروکر فیبوگروپ

توجه داشته باشید که مورد آخر برای بسیاری از معامله‌گران بسیار اهمیت دارد. زیرا اگر یک بروکر اسپرد بالایی را داشته باشد، در این صورت معامله گران باید بخش زیادی از سود خود را به اسپردها اختصاص دهند. جالب است بدانید که در این مطلب که برای شما تهیه کرده ایم، رتبه اول کمترین و پایین ترین میزان اسپرت را در بروکر فیبوگروپ از آن خود کرده است. توجه داشته باشید که منظور از اسپرد تفاوت قیمتی است که در خرید و فروش یک جفت ارز وجود دارد.

۸)بروکر فارکس تایم

این بروکر توسط آندری داشین بنیانگذار بروکر آلپاری  در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده است. دفتر مرکزی این بروکر در قبرس قرار دارد. به طور کلی باید بدانید که بروکر فارکس تایم دارای دفاتر متعددی در آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین و آسیا است. ( به حداکثر رساندن ارزش ضمانتی با اهمیت ترین کالای مشتریان است.) این جمله شعار معروف بروکر فارکس است این که بیشترین کیفیت و سرعت عمل ممکن را به کاربران خود ارائه داده است. شما می توانید نام بروکر فارکس تایم را به عنوان یکی از قابل اعتمادترین و خوشنام ترین بروکر ها در نظر بگیرید. همانطور که می‌دانید داشتن گواهی های معتبر و یا همان رگوله بودن برای سنجش اعتبار یک بروکر بسیار اهمیت دارد. بروکر فارکس تایم هم به علت گواهی های معتبر بسیار زیادی که کسب کرده است از جمله قابل اعتماد ترین بروکر ها در دنیا به حساب می آید.

مزایای بروکر فارکس تایم

 • پشتیبانی بسیار قوی و فارسی زبان در هر ۷ روز هفته به واسطه تماس تلفنی، چت آنلاین و ایمیل
 • افتتاح حساب توسط مدارک ایرانی بدون نیاز به پاسپورت
 • ایجاد افتتاح حساب با کمترین مبلغ در اجرای معاملات سرعت بسیار خوبی دارد.
 • از حساب های تفکیک شده در بانک های رده بالا بهره مند شده است.
 • برداشت ریالی با روش های بسیار متنوع به طور مستقیم از بروکر فارکس تایم

۹)بروکر آلپاری 

بروکر آلپاری در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است. بروکر آلپاری امروز یکی از مهمترین بازیگران در صنعت تریدینگ به حساب می آید. کارگزار بروکر آلپاری بیش از دو دهه سابقه فعالیت موفق و خدمت رسانی دارد. دفاتر اصلی بروکر آلپاری در موریس و روسیه قرار دارد. جالب است بدانید که تعداد مشتریان بروکر آلپاری مانند بروکر فارکس از بیش از دو میلیون ترید عبور کرده است.  بیش از ۱۵۰ کشور در دنیا از خدمات بروکر آلپاری استفاده می نمایند. اگر شما هم در بازار فارکس فعال هستید، به احتمال زیاد نام بروکر آلپاری را به عنوان یکی از بروکرهای مورد اعتماد شنیده اید.

 مزایای بروکر آلپاری

 • دارا بودن بیش از ۲۰ سال سابقه و اعتبار
 • واریز و برداشت ریالی متناسب با شرایط ایرانیان
 • دارا بودن کابین معاملاتی بسیار ساده و آسان با امکاناتی بسیار خوب
 • دارا بودن سایت و پشتیبانی فارسی

 معایب بروکر آلپاری

 • اسپرد های نسبتاً بالا در برخی از نمادها
 • سابقه ورشکستگی در شعبه انگلستان این بروکر

۱۰) بروکر ارانته 

بروکر ارانته یکی از کارگزاری های به نسبت جدید است که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است. در همین مدت کوتاه که شروع به فعالیت کرده، جایگاه بسیار خوبی در بین معامله گر ها و تریدرر های ایرانی به دست آورده است. حتمابرای شما هم سوال است که چه چیزی باعث شده است تا این بروکر از محبوب‌ترین بروکرهای ایرانی ها تبدیل شود؟ در واقع باید بدانید که مواردی مانند ارائه خدمات مناسب مخصوص کاربران ایرانی مانند انتقال وجه و پشتیبانی فارسی باعث شده است ایرانی های زیادی به این بروکر علاقه مند شوند.

 مزایای بروکر ارانته

 • پشتیبانی بسیار خوب و حرفه ای به زبان فارسی
 • دارا بودناسپرد های رقابتی
 • پاداش وجوایز مختلف معاملاتی روشهای واریز و برداشت وجه

 معایب بروکر ارانته

 • سابقه فعالیت بالایی ندارد.
 • میانگین بالا حداقل مبلغ واریزحساب های معاملاتی

۱۱) بروکر HYCM

این بروکر هم یکی دیگر از بروکرهای بسیار محبوب و با سابقه که طرفداران بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید که بروکر HYCM بیش از ۴۰ سال سابقه دارد.

 مزایای بروکر اچ وای سی ام 

 • پشتیبانی از واریز و برداشت ریالی
 • سابقه و پشتیبانی بسیار خوب

معایب بروکر اچ وای سی ام 

 • امکان اسکالپ تنها در حساب RAW
بروکر
بروکر ویندزور

 

۱۲) بروکر ویندزور 

 بروکر ویندزور یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین بروکر هایی است که کاربران ایرانی از آن استفاده می کنند. این بروکردر سال ۱۹۸۸ فعالیت خود را آغاز کزده است. یعنی تا به امروز حدود ۳۳ سال است که در حال خدمت رسانی می باشد و خدمات قابل قبولی را ارائه داده است.  این گروه تحت نظارت رگولاتوری معتبر  CySEC و IFSC دسترسی مناسب و آسان را به بازارهای مالی جهانی برای کاربران ایران ایجاد کرده است.

  مزایای بروکر ویندزور   

 • کپی تریدینگ
 • پشتیبانی فارسی
 • اجازه اسکالپ
 • حساب اسلامی

معایب بروکر ویندزور

 • پشتیبانی تلگرام ندارد.

آشنایی با چهل و سه تا از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲
بروکر کاپیتال اکستند

۱۳) بروکر کاپیتال اکستند

این بروکر خدمات خود را از سال ۲۰۲۰ آغاز کرده است در همین مدت زمان کوتاه توانسته است توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند. به نظر می‌رسد که پشتکار و جدیت بسیار خوبی دارد. بسیاری از ایرانیان به این بروکر تازه وارد علاقمند هستند. به طور کلی باید بدانید که بروکر کاپیتال اکستند خدمات رسانی بسیار خوب و مناسبی دارد.

 

مزایای بروکر کاپیتال اکستند 

 • پشتیبان فارسی
 • اجازه اسکالپ
 • رگوله برای ایرانیان
 • حساب اسلامی

آشنایی با چهل و سه تا از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲
بروکر فارکس چیف

۱۴) بروکر فارکس چیف 

اگر شما هم جزء معامله‌گران کریپتوکارنسی، سهام و بازارهای فارکس هستید، احتمالا حداقل یک بار هم که شده نام بروکر فارکس چیف را شنیده‌اید. این برورک در سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را در دفتر مرکزی سنگاپور شروع کرده است. خدمات بسیار خوب به ایرانیان ارائه می دهد.

مزایای بروکر فارکس چیف 

 • اجازه اسکالپ
 • پشتیبانی فارسی
 • کپی تریدینگ
 • حساب اسلامی

۱۵) بروکر اوربکس

 

 بروکر اوربکس را هم می توان جزء بروکر های تازه وارد به بازار کار به حساب آورد، زیرا در سال ۲۰۱۰ فعالیت خود را  تحت دو شخصیت حقوقی مجزا، شرکت مسئولیت محدود و مسئولیت محدود گلوبال آغاز کرده است. این روزها کاربران داخلی اشاره های زیادی به این گروه که می کنند. به نوعی مورد علاقه آنها قرار گرفته است.

مزایای بروکر اوربکس 

 • پشتیبانی فارسی
 • حساب اسلامی
 • کپی تریدینگ
 • اجازه اسکالپ
 • واریز و برداشت ریالی
 • دارا بودن بیش از ۴۴ نماد معاملاتی
 • رگوله برای ایرانیان

معایب بروکر اوربکس

پشتیبانی تلگرام ندارد

۱۶) بروکر اف ایکس چویس 

 این بروکر فعالیت خود را از سال ۲۰۱۰ آغاز کرده است  و خدمات بسیار خوبی را با رگوله  IFSC به ایرانیان ارائه می دهد.

 

 مزایای بروکر اف ایکس چویس

 • کپی تریدینگ
 • حساب اسلامی
 • اجازه اسکالپ
 • پشتیبانی فارسی
 • پشتیبان تلگرام
 • واریز و برداشت ریالی
 • رگوله برای ایرانیان

بروکر
بروکر اینگات بروکرز

۱۷) بروکرز اینگات

 این بروکر فعالیت خود را از سال ۲۰۰۶ آغاز کرده است که دارای رگوله های  JSC ،ASIC و FSA است. دفتر منطقه‌ای این بروکر در بیش از ۱۰ منطقه در دنیا فعالیت می کند. برای راحتی کار ایرانیان هم دفتری در منطقه‌ای در ترکیه راه اندازی شده است. بروکر اینگات بروکرز بیش از ۱۵ سال سابقه در بازارهای مالی دارد.  به طوری که در این مدت زمان توانسته اعتماد بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

مزایای بروکر اینگات بروکرز 

 • رگوله برای ایرانیان
 • پشتیبانی فارسی
 • کپی تریدینگ
 • حساب اسلامی
 • اجازه اسکالپ
 • واریز و برداشت ریالی

 

معایب بروکر اینگات بروکرز 

 • پشتیبانی تلگرام ندارد

۱۸) بروکر ترید رز وی 

شاید این بروکر را هرکسی نشناسد، زیرا محبوبیت بالایی در مارکت ایران ندارد. به طور کلی بروکر  TradersWay دارای چهار حساب معاملاتی است. حدود ۱۰ سال است که فعالیت خود را در بازار مالی آغاز کرده است. توجه داشته باشید که این بروکر از پلتفرم های متاتریدر و سی تریدر پشتیبانی می کند. پشتیبان فارسی تلگرام و واتساپ هم دارد. جالب است بدانید که سایت نسخه فارسی این بروکر هم راه‌اندازی شده است که البته جای بهبود دارد. از واریز و برداشت ریالی هم پشتیبانی می شود.

مزایای بروکر ترید رز وی

 • کپی تریدینگ
 • پشتیبانی فارسی
 • اجازه اسکالپ
 • حساب اسلامی
 • پشتیبان تلگرام
 • بیش از ۴۰ نماد معاملاتی

۱۹) بروکر دلتا اف ایکس 

دلتا اف ایکس فعالیت خود را از سال ۲۰۰۹ آغاز کرده است. به طوری که چهار نوع حساب را در اختیار تریدر ها قرار داده که آن ها به ترتیب  نانو، استاندارد و VIP نام دارند.  دفتر مرکزی این رویکرد در ترکیه قرار دارد و خدمات بسیار خوبی را به ایرانیان ارائه می دهد.

مزایای بروکر دلتا اف ایکس

 • واریز و برداشت ریالی
 • پشتیبانی فارسی و تلگرام
 • کپی تریدینگ
 • حساب اسلامی
 • اجازه اسکالپ

۲۰)  بروکر آی سی ام کاپیتال 

آی سی ام کپیتال یکی از بروکرهای باسابقه در بازار فارکس است که محبوبیت بسیار خوبی در میان ایرانیان دارد. با وجود تمامی تحریم ها، خدمات بسیار خوبی به کاربران ایرانی ارائه می دهد. در این سابقه ۸ ساله ای که در بازار مالی فارکس داشته، پشتیبانی بسیار سریع و مناسب به زبان فارسی از نقاط قوت آن از زبان ایرانیان است.

جالب است بدانید که در ساعات کاری پشتیبانی تلگرامی این بروکر پاسخ شما را در کمتر از ۵ دقیقه می دهد. زمانی که شما در معاملات خود به مشکل برمی خورید، خیلی راحت می‌توانید از طریق تلگرام پشتیبانی فارسی از این بروکر داشته باشید. از سال ۲۰۰۹ تا به امروز شعب مختلف ای از بروکر آی سی ام تاسیس شده و به خوبی فعالیت خود را ادامه می دهند. دفتر مرکزی این بروکر در انگلستان قرار دارد.

مزایای بروکر ای سی ام کاپیتال  

 • پشتیبانی فارسی
 • اجازه اسکالپ
 • حساب اسلامی
 • کپی تریدینگ
 • واریز و برداشت ریالی

۲۱) بروکر اف ایکس پریموس 

دفتر اصلی این بروکر در قبرس است که فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرده است. این بروکر دفاتر دیگری هم در آفریقای جنوبی و جمهوری وانواتو دارد. البته باید بدانید که این کارگزاری فعالیت خود را به تازگی با ایران آغاز کرده است و به مشتریان برخی از کشورها مانند ژاپن، استرالیا، بلژیک، کره شمالی و … خدمات ارائه نمی‌دهد.

 مزایای بروکر اف ایکس پریموس

 • واریز و برداشت ریالی
 • پشتیبانی تلگرام
 • حساب اسلامی
 • اجازه اسکالپ

 

 معایب بروکر اف ایکس پریموس 

 • کپی تریدینگ ندارد

بروکر
بروکر نورد اف ایکس

۲۲) بروکر نورد اف ایکس

معمولاً آن دسته از بروکر هایی که نام آنها در میان تریدر ها کمتر به زبان می آید، اعتبار کمتری هم دارند. به طور کلی این جمله می تواند صحیح باشد. اما باید بدانید که در مورد بروکر نورد اف ایکس صحیح نیست. زیرا نورد اف ایکس از آن دسته از بروکر هایی است که شرایط بسیار خوبی دارد. به طور کلی عملکرد این بروکر مثبت تلقی شده است و شما می توانید از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید که بیش از ۵۰ نماد معاملاتی در این بروکر وجود دارد.

مزایای بروکر نورد اف ایکس

 • پشتیبانی فارسی
 • پشتیبان تلگرام
 • حساب اسلامی
 • اجازه اسکالپ
 • کپی رایتینگ
 • واریز و برداشت ریالی

۲۳) بروکر آی اف سی مارکتس 

بروکر IFC محبوبیت بسیار خوبی در بین معامله گران دارد. حدود ۱۵ سال است که این بروکر خدمات بسیار خوبی را به معامله گران و تریدر ها ارائه می دهد. این بروکر هم مانند دیگر بروکرها نقاط ضعف و قوتی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی آنها بپردازیم.

مزایای بروکر ifc مارکتس 

 • اجازه اسکالپ
 • پشتیبانی فارسی
 • حساب اسلامی
 • پشتیبانی تلگرام
 • واریز و برداشت ریالی
 • بیش از ۶۰۰ نماد مالیاتی
 • رگوله برای ایرانیان

معایب بروکر آی اف سی

 • کپی تریدینگ ندارد

۲۴) بروکر اف ایکس گلوری

این بروکر حدود ۱۰ سال سابقه فعالیت موفق در بازار فارکس را دارد و می توان گفت اعتبار خوبی را هم به دست آورده است. نکته قابل توجه این است که این کارگزاری تنها کاربران ایرانی خارج از کشور را مورد پذیرش قرار می‌دهد. کار این بروکر از امارات متحده عربی شروع شد و کم کم وارد اروپا گردید.

مزایای بروکر اف ایکس گلوری

 • رگوله FSA اصلی
 • اجازه اسکایپ
 • واریز و برداشت ریالی

 

 معایب بروکر اف ایکس گلوری

 • پشتیبانی فارسی و تلگرام ندارد
 • کپی تریدینگ ندارد
 • حساب اسلامی ندارد

۲۵) بروکر جاست فارکس 

این بروکر فعالیت خود را در سال ۲۰۱۲ در سنت وینسنت یک جزیره بسیار کوچک در ردیای کارائیب آغاز کرده است. در واقع می‌توان گفت زیرمجموعه‌ای از هولدینگ جی اف گلوبال است. جالب است بدانید که تا به امروز بروکر جاست فارکس به بیش از ۱۹۷ کشور دنیا خدمات مالی خوبی را ارائه کرده است و ایران هم جزء این کشورها قرار دارد.

مزایای بروکر جاست فارکس

 • رگوله FSA اصلی
 • دارای بیش از ۶۰ نماد معاملاتی
 • واریز و برداشت ریالی
 • پشتیبانی فارسی و تلگرام
 • اجازه اسکالپ
 • کپی رایتینگ

معایب بروکر جاست فارکس

 • حساب اسلامی ندارد

۲۶) بروکر گرند کپیتال

بروکر گرند کاپیتال فعالیت خود را از سال ۲۰۰۶ آغاز کرده است و خدمات بسیار خوبی به ایرانی ها و فارسی زبانان ارائه می دهد. این بروکر از فارسی زبانان و سایت فارسی پشتیبانی می کند. در چندین سال گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته است و مورد توجه بسیاری از ایرانی ها قرار گرفته است.

 مزایای بروکر گرند کاپیتال

 • رگولهبرای ایرانیان واریز و برداشت ریالی
 • پشتیبانی فارسی
 • کپی تریدینگ
 • اجازه اسکالپ
 • حساب اسلامی
 • بیش از ۵۰ نماد معاملاتی

معایب بروکر گرند کپیتال

 • پشتیبان تلگرام ندارد

۲۷)بروکر فرش فارکس

یکی دیگر از بروکر هایی که در سال ۲۰۰۴ در سنت وینسنت و گرنادینز به ثبت رسیده است، بروکر فرش فارکس نام دارد. این بروکر به واسطه شرکت ریستون کپیتال تاسیس شده است. در بیش از ۲۰۰ کشور در دنیا به مشتریان خدمت رسانی می کند. البته معمولا کاربران ایرانی شناخت زیادی از بروکر فرش فارکس ندارند.

مزایای بروکر فرش فارکس 

 • اجازه اسکالپ
 • کپی تریدینگ
 • حساب اسلامی

معایب بروکر فرش فارکس

 • پشتیبانی تلگرام و فارسی ندارد

۲۸)بروکر آیرون اف ایکس

این بروکر فعالیت خود را از سال ۲۰۱۰ در قبرس آغاز کرده است و تا به امروز خدمات بسیار زیادی را به معامله‌گران داده است پنج حساب معاملاتی مختلف در این بروکر وجود دارد که با رگوله   Bermudaبه ایرانیان خدمات ارائه می دهد.

 مزایای بروکر آیرون اف ایکس 

 • اجازه اسکالپ
 • پشتیبانی فارسی
 • واریز و برداشت ریالی
 • بیش از ۷۰ نماد معاملاتی
 • پشتیبان تلگرام

معایب بروکر آیرون اف ایکس

 • حساب اسلامی ندارد
 • کپی تریدینگ ندارد

۲۹)بروکر پکس فارکس

پکس فارکس کارگزار آنلاین فارکس است که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرده است. دفتر مرکزی بروکر پکس فارکس در سنت وینسنت و گرنادین قرار دارد. این برو که معاملات را به طور سریع با اسپرد کم و خدمات مناسب ارائه می دهد. توجه داشته باشید که این بروکررگوله نیست.

 مزایای بروکر پکس فارکس   

 • کپی تریدینگ
 •  اجازه اسکالپ
 • حساب اسلامی
 •  پشتیبان تلگرام

 معایب بروکر پکس فارکس

 • پشتیبانی فارسی ندارد

۳۰)بروکر ام فور مارکتس

بروکر ام فور مارکتس فعالیت خود را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است. در واقع می توان گفت این بروکر فعالیت خود را به تازگی شروع کرده است و فعالیت آن به این صورت است که کارگزاری مشتریان ایرانی را هم قبول می کند. حساب مختلف برای کاربران در این کارگزاری وجود دارد. توجه داشته باشید که حساب پرمیوم، حساب استاندارد و حساب اسپرد خام در اختیار شما قرار گرفته است.

مزایای بروکر ام فور مارکتس

 • حساب اسلامی
 • پشتیبانی فارسی
 • اجازه اسکالپ
 • واریز و برداشت ریالی
 • پشتیبان تلگرام
 • بیش از ۵۰ نماد معاملاتی

معایب بروکر ام فور مارکتس

 • کپی تریدینگ ندارد

بروکر
بروکر اکیو ایندکس

۳۱)بروکر اکیو ایندکس

این بروکر فعالیت خود را از سال ۲۰۱۷ شروع کرده است. اکنون از بیش از ۱۰ هزار معامله گر میزبانی می کند. دفتر بروکر اکیو ایندکس در قبرس قرار دارد. یک بخش آموزشی بسیار قوی هم در آن وجود دارد.

مزایای بروکر اکیو ایندکس

 • رگوله اصلی
 • بیش از ۳۹ نماد معاملاتی
 • پشتیبانی فارسی
 • کپی تریدینگ
 • پشتیبان تلگرام
 • کپی تریدینگ
 • اجازه اسکالپ
 • پشتیبان تلگرام

 معایب بروکر اکیو ایندکس

 • حساب اسلامی ندارد

۳۲)بروکر آی سی ام بروکرز

این بروکر یک دفتر رسیدگی به امور مشتریان در دبی دارد از بچه تاسیس آن در  پورت ویلا وانوئاتوبوده است ست چهار نفره حساب را تحت پلاسما ۴ به کاربران خود ارائه می دهد و در این دوران فعالیت خود تنها توانسته است رگوله VFSC وانوئاتو را دریافت کند.

 مزایای بروکر icm بروکرز

 • رگوله برای ایرانیان
 • واریز و برداشت ریالی
 • اجازه اسکایپ
 • پشتیبانی فارسی
 • دارا بودن بیش از ۲۰ نماد معاملاتی

معایب بروکر آی سی ام بروکرز

 • کپی تریدینگ ندارد
 • حساب اسلامی ندارد
 • پشتیبان تلگرام ندارد

۳۳)بروکر فورت اف اس

۴ حساب معاملاتی را در اختیار مشتریان قرار داده است و از دیگر بروکرهای آفشور به حساب می‌آید که توانسته است ثبت  SVGFSA از سنت وینسنت بگیرد. البته باید بدانید که این بروکر پشتیبانی فارسی ندارد.

 مزایای بروکر فورت اف اس

 • اجازه اسکالپ
 • بیش از ۵۰ نماد معاملاتی

 معایب بروکر فورت اف اس 

 • پشتیبانی تلگرام ندارد
 • پشتیبانی فارسی ندارد
 • کپی تریدینگ ندار
 • حساب اسلامی ندارد

۳۴)بروکر آی تی بی اف ایکس

توجه داشته باشید که این بروکر شهرت بسیار زیادی ندارد، به همین علت برخی از کشورها تمایل به استفاده از آن ندارند. این بروکر نتوانسته است فعالیت خود را آن‌طور که باید گسترش دهد. به همین علت بسیاری از کشورهای دنیا که قوانین سختگیرانه‌ای دارند از این رو که استفاده نمی کنند.

 مزایای بروکر آی تی بی اف ایکس  

 • اجازه اسکالپ
 • پشتیبانی تلگرام

معایب بروکر آی تی بی اف ایکس

 • حساب اسلامی ندارد
 • کپی تریدینگ ندارد
 • پشتیبانی فارسی ندارد
 • رگوله اصلی ندارد

۳۵)بروکر لیدیا فارکس

بروکر لیدیا فارکس ادعا دارد که در FSA سنت وینسنتثبت شده است. معاملاتی برای این بروکر وجود دارد. توجه داشته باشید که پلتفرم معاملاتی بروکر لیدیا MT5 است.

 مزایای بروکر لیدیا فارکس

 • پشتیبانی فارسی دارد
 • اجازه اسکالپ
 • واریز و برداشت ریالی
 • بیش از ۵۰ نماد معاملاتی

معایب بروکر لیدیا فارکس 

 • پشتیبان تلگرام ندارد
 • کپی تریدینگ ندارد
 • حساب اسلامی ندارد
بروکر
بروکر یو اسجی اف ایکس – ایران بروکر

۳۶)بروکر یو اسجی اف ایکس  

 بروکر یو اس جی اف ایکس را می توان یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین بروکرها دانست که در سال ۲۰۰۶ فعالیت خود را شروع کرده است. در آن سالها این بروکر فعالیت با ایران نداشته است. اما خبر خوب این است که در سال های اخیر در دستور کار این بروکر خدمات به ایرانیان هم لحاظ شده است دفتر مرکزی بروکر یو اس جی اف ایکس در شهر سیدنی در استرالیا قرار دارد. به طور کلی این بروکر تحت کنترل نهادهای نظارتی کشور استرالیا است.

مزایای بروکر یو اس جی اف ایکس

 • از جمله مزایای این بروکر می توان به این موضوع اشاره کرد که نگهداری سرمایه مشتریان حساب های جداگانه انجام می شود. این کار باعث می شود که مشتریان در صورت درخواست وجه از حسابهای خود هیچ گونه مشکلی در میزان سرمایه در گردش ایجاد نشود.
 • واریز و برداشت به صورت ریالی خیلی سریع و بدون نیاز به هیچ گونه کمیسیونی انجام می شود.
 • پشتیبانی بسیار خوب و ۲۴ ساعته از طریق چت در تلگرام و همچنین تلفن
 • نرخ اسپرد مناسب در معاملات این بروکر
 • بروکر بسیار قوی به لحاظ اعتبار

 معایب بروکر یو اس جی اف ایکس   

 • عدم پشتیبانی از وب مانی
 • در معامله کریپتوکارنسی و سهام نماد های کافی وجود ندارد

۳۷)بروکر اینستا فارکس

این بروکر فعالیت خود را در سال ۲۰۰۷ در روسیه آغاز کرده است. دفاتر آن در بنگلادش، هند، گواتمالا و … وجود دارد.  این بروکر رگوله CySEC قبرس را برای مشتریان اروپایی خود دریافت کرده است و برای دیگر مشتریان خود از رگوله های FSC Saint Vincent و BVI استفاده می نماید.

 مزایای بروکر اینستا فارکس 

 • پشتیبانی تلگرام
 • کپی تریدینگ
 • اجازه اسکالپ
 • بیش از صد نماد معاملاتی

  معایب بروکر اینستا فارکس

 • حساب اسلامی ندارد
 • پشتیبانی فارسی ندارد

۳۸)بروکر اس تی پی تریندینگ

بروکر اس تی پی تریدینگ فعالیت خود را در شهر استانبول ترکیه آغاز کرده است و اعلام کرده که شعبه دیگری هم در افغانستان دارد. این بروکر توانسته ثبت FSA وینسنت را دریافت کند.

مزایای بروکر اس تی پی تریدینگ 

 • حساب اسلامی دارد
 • پشتیبانی فارسی دارد
 • پشتیبانی تلگرام دارد
 • اجازه اسکالپ دارد
 • بیش از ۵۰ نماد معاملاتی

معایب بروکر اس تی پی تریدینگ 

 • کپی تریدینگ ندارد

۳۹)بروکر فارکسر

بروکر فارکسر در سال ۲۰۰۴ در ایالت دلاور آمریکا فعالیت خود را شروع کرده است. یک دفتر مرکزی هم در نیوزلند و دبی دارد. جالب است بدانید که امکان حساب تومانی برای کاربران ایرانی در این بروکر وجود دارد.

مزایای بروکر فارکس

 • پشتیبانی تلگرام دارد
 • پشتیبانی فارسی دارد
 • حساب اسلامی دارد
 • کپی تریدینگ دارد
 • اجازه اسکالپ دارد
 • واریز و برداشت ریالی
 • بیش از ۵۰ نماد معاملاتی

۴۰)بروکر یونیکورن

یونیکورن مجموعه ای از شرکت های مالی را تشکیل داده و می توان گفت یک هلدینگ است. دفتر مرکزی این بروکر در ترکیه قرار دارد. یک شخص ایرانی صاحب امتیاز آن است.

مزایای یونیکورن

 • پشتیبانی فارسی دارد
 • پشتیبانی تلگرام دارد
 • حساب اسلامی دارد
 • کپی تریدینگ دارد
 • اجازه اسکالپ دارد
 • بیش از ۵۰۰ نماد معاملاتی
 • واریز و برداشت ریالی

۴۱)بروکر سی ام اس پرایم

در کشورهای بلیز، وانوتا و سنت وینسنت به ثبت رسیده است. در امارات متحده عربی هم دارای دفتری می باشد.

مزایای بروکر سی ام اس پرایم

 • پشتیبانی فارسی دارد
 • کپی تریدینگ دارد
 • حساب اسلامی دارد
 • اجازه اسکالپ دارد
 • واریز و برداشت ریالی
 • بیش از ۵۰ نماد معاملاتی

معایب بروکر سی ام اس پرایم

 • پشتیبانی تلگرام ندارد

آشنایی با چهل و سه تا از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲
بروکر سوپر فارکس

۴۲)بروکر سوپر فارکس

این بروکر خدماتی را برای تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای مالی برای شرکتها و افراد فراهم کرده است. به طوری که بیش از ۱۵۰ کشور از خدمات بروکر فارکس استفاده می نمایند. در این بروکر ارزهای دیجیتال، سهام، طلا، فلز، فارکس، نفت و شاخص ها معامله می شود.

 مزایای بروکر سوپر فارکس   

 • پشتیبان تلگرام دارد
 • کپی تریدینگ دارد
 • حساب اسلامی دارد
 • اجازه اسکالپ دارد
 • بیش از ۴۰۰ نماد معاملاتی

معایب بروکر سوپر فارکس

 • پشتیبانی فارسی ندارد

۴۳)اوپال بروکرز

کارگزار قابل اعتماد آنلاین در ارائه حساب های ECN/STPدارد. البته این ادعای خود کارگزاری است. این بروکر ادعا دارد که بخشی از هلدینگ مالی بین المللی می باشد. در ترکیه به ثبت رسیده است. از دیگر خدمات این بروکر می‌توان به این موضوع اشاره کرد که حساب های مدیریت شده را با سود کاملاً مناسب و تصمیم شده ارائه می دهد.  سرمایه گذاری در اوپال بروکرز بسیار هیجان انگیز باشد.

مزایای اوپال بروکرز 

 • اجازهاسکالپ دارد
 • حساب اسلامی دارد
 • کپی تریدینگ دارد
 • پشتیبانی فارسی دارد
 • پشتیبانی تلگرام دارد
 • واریز و برداشت ریالی
 • بیش از ۷۰ نماد معاملاتی

 معایب اوپال فارکس 

 • رگوله اصلی ندارد.

 

۴۴) بروکر اس اف سی مارکت

 

این بروکر مدتی است که بین ایرانیان مورد بحث بوده است. برخلاف بسیاری از کارگزاران، این کارگزار در کشورهای دیگر شعبه زیادی ندارد. شکایات زیادی از سوی کاربران در مورد این بروکر وجود دارد و قابلیت اطمینان داشتن به این کارگزار بسیارپایین است.

 

مزایای بروکر اس اف سی مارکت

 • نداشتن کمیسیون و اسپرد صفر

معایب بروکر اس اف سی مارکت

 • عدم رگوله و قوانین قوی بین المللی.
 • نداشتن پشتیبانی برای پاسخگویی.
 • عدم دسترسی به سرمایه خود برای برداشت از حساب.
 • نداشتن اطلاعات در وب سایت اصلی.

سخن پایانی

 در این مطلب سعی کرده ایم ۴۳ بروکر خوب را که برای ایرانیان خدمات ارائه می دهد را به شما معرفی کنیم.  قطعاً با مطالعه این مطلب اطلاعات بسیار خوبی در مورد انواع بروکر ها به دست خواهید آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از آنها لینک داده شده مراجعه کنید تا اطلاعات جامع تری به دست آورید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات خوب و مفیدی در مورد بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آپدیت ۲۰۲۲ به دست آورده باشید.