گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!

اتریوم جای بیت کوین را می گیرد؟

اتریوم جای بیت کوین را می گیرد؟

سلطه بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال طی سال گذشته به پایین ترین حد خود رسیده است. این در حالی است که اتریوم توانسته تسلط خود در بازار را افزایش دهد. حال این سوال مطرح است که آیا اتریوم می توان تسلط بیت کوین در بازار را از بین ببرد؟

 

دوج کوین و اتریوم مورد توجه ترین ارزها در سال گذشته

قبل از شروع سال ۲۰۲۱ میلادی تسلط بیت کوین بر بازار نزدیک به ۷۰ درصد بود. اما در انتهای سال جاری – ۲۰۲۱ – شاهد این هستیم که تسلط بیت کوین به حدود ۳۳ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۸ نیز بیت کوین این اتفاق را تجربه کرد و با کمترین درصد تسلط ممکن به مسیر ادامه داد.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که در سال ۲۰۱۸ اتریوم به عنوان رقیب اصلی بیت کوین مطرح نبود و تسلط چندانی در بازار نداشت. اما امروز تسلط اتریوم در بازار بیش از ۲۰ درصد است. بنابراین فاصله بین تسلط بیت کوین و اتریوم چیزی حدود ۱۰ درصد است. این فصاله نسبتا کم می تواند در ادامه برای بیت کوین دردسر ساز شود.

 

هند، در نقش مخالف ارزهای دیجیتال

علت اصلی این موضوع را می توان عدم توانایی بیت کوین در اثبات کارایی و توجه سرمایه گذاران به میم کوین ها و آلت کوین ها ایجاد شده بر روی شبکه اتریوم است. با توجه به این که آینده دنیا در اختیار برنامه هایی مانند متاورس و … است به نظر می رسد بسیاری از سرمایه گذاران به آینده میم کوین ها و آلت کوین های طراحی شده در شبکه اتریوم امیدوار شده اند.

 

کودتا علیه بیت کوین!

 

از این رو این موضوع باعث افزایش کارایی اتریوم و در نهایت افزایش ارزش آن شده است. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این مسئله در نهایت باعث جا به جایی مهمترین ارز دیجیتال جهان می شود یا خیر؟ آیا بیت کوین بعد از سال ها برای اولین بار رده اول بازار را از دست خواهد داد؟

منبع:
https://u.today/bitcoin-market-value-share-drops-to-2018-low-ethereum-gains-higher-ground

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گردونه رو بچرخون و تا 50 درصد تخفیف برای خرید محصولات جایزه بگیر!